رئیس: اگر طرف مقابل مصمم باشد، توافق خوبی حاصل می شودارو- رئیس جمهور گفت: راهبرد دشمن حفظ و افزایش مداوم تحریم ها است. استراتژی ما شکستن تحریم هاست. تحریم ها باید برداشته شود و گام های جدی برای رفع آن برداشته شود. برخی گفتند مذاکره نکردند، برنامه ریزی نکردند و جدی هم نبودند، اما اگر طرف مقابل عزم خود را برای رفع تحریم ها داشته باشد، می توان به توافق خوبی رسید.

ابراهیم رئیسی در نشست روسای جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با محوریت کشورهای همسایه، صبر را رمز موفقیت اصلاح طلبان اجتماعی دانست. والا با تنبلی و تعهد کاری نداره و چیکار کنم. ما با ورود به مرحله دوم انقلاب نیازمند تحول در کشور هستیم، کارهای زیادی در حوزه های مختلف انجام شده است و باید از کسانی که این کار را انجام داده اند تشکر کرد، اما تاخیرهایی وجود دارد که امکان نداشت.

رییسی همچنین با بیان اینکه سفیران نماینده هویت انقلاب اسلامی و منافع کشور در خارج از کشور هستند، گفت: در مواجهه با سختی ها و کمبودها نباید خسته شویم و کار را با جدیت دنبال کنیم. افراد باید ظرفیت کافی برای انجام ماموریت را داشته باشند. توانمندی شهید سلیمانی مثال زدنی بود و اگر ظرفیت کافی نداشت با وجود سختی ها و مشکلات درونی و بیرونی نمی توانست موفق شود. رمز موفقیت او توانایی او بود.

وی اطلاع از امکانات سفرا در داخل کشور و کشوری که در آن ماموریت هستند را مهم دانست و گفت: باید پتانسیل های ایران به سایر کشورها ارائه شود. ما باید در این زمینه سخت کار کنیم. ما در مصر هستیم تا سیاست همسایگی را دنبال کنیم و این رویکرد یک برنامه راهبردی است نه تاکتیکی.

رییسی گفت: تحریم ها علیه کشور ستون فقرات اقتصاد است. راهبرد دشمن حفظ و افزایش مداوم تحریم هاست. استراتژی ما شکستن تحریم هاست. تحریم ها باید برداشته شود و گام های جدی برای رفع آن برداشته شود. هدف دولت دستیابی به هر دو است. برخی گفتند مذاکره نکردند، برنامه ریزی نکردند و جدی هم نبودند، اما اگر طرف مقابل عزم خود را برای رفع تحریم ها داشته باشد، می توان به توافق خوبی رسید. ما در صنایع هسته ای، نظامی و فضایی بیشتر تحریم بودیم، اما موفق تر بودیم، اما در صنعت خودرو مشکل داریم. معلوم می شود که تلاشی که برای این بخش ها انجام شد به بخش های دیگر تسری پیدا نکرد.

رئیسی با اشاره به نقش مهم وزارت امور خارجه در توسعه کشورها گفت: در این مورد رمز موفقیت کشور این بود که وزیر امور خارجه و سفرای چین و روسیه اقدامات لازم را انجام دادند. البته نباید از اقدامات پیشینیان غافل شویم، بلکه باید قدر آنها را بدانیم. این تاج در واقع در کشور بود، اما وزارت امور خارجه نقش مهمی در مدیریت آن داشت. ما اکنون به نرخ تزریق 74 درصدی از دو دوز واکسن دست یافته ایم و به سمت تزریق دوز سوم حرکت کرده ایم.

وی ادامه داد: وزارت امور خارجه سهم بسزایی در موفقیت کشور در مسائل اقتصادی دارد. بخش قابل توجهی از ایرانیان در خارج از کشور هستند و سفرا باید به میان آنها بروند. اگر نزد سفیران نرفته اند، اجازه دهید سفیران پیش آنها بروند. ما در قبال آنها وظیفه داریم و آنها هم مانند ایرانی ها در کشور حقوقی دارند و قطعاً می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند. در زمینه گردشگری نیز افراد زیادی مایل به سفر به ایران هستند. اگر گردشگری، اقتصاد دیجیتال و دریایی را فعال کنیم، می‌توانیم با بیکاری مقابله کنیم. وزارت امور خارجه نیز نقش مهمی در این زمینه دارد.

رئیس جمهور با اشاره به تماس مستقیم و تلفنی خود با 100 کشور خارجی از ابتدای دولت سیزدهم، خاطرنشان کرد: همه بدون استثنا خواهان برقراری روابط تجاری و اقتصادی با ایران هستند و البته بپذیرید که سطح ارتباطات در سطح کشور قانع کننده نیست. لحظه.” لازم به ذکر است که تعاملات خارجی یکی از عناصر قدرت دولتی است که وزارت امور خارجه بازی می کند. در واقع باید توانمندی های این کشور برای دیگران شناخته شود و سفرا نیز باید توانمندی های دیگر کشورها را بشناسند.

سفیران می توانند خودروهای ارزان قیمت را برانند اما با کشورهای مأموریت خود ارتباط برقرار کنند. من می توانم سوراخ هایی را احساس کنم که شکل می گیرند. سفرا باید از این شرایط بهترین استفاده را ببرند. بر این اساس، سفرا نیاز به حرکت فعال و جدی دارند و باید با همسایگان خود کار جدی انجام دهند. ما باید به همسایگان خود به عنوان فرصت های بسیار خوب نگاه کنیم. مرزها تهدیدی برای ما نیست، بلکه یک فرصت است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم