راهنمای خرید از سامانه بازرگام


فرارو– سامانه بازرگام تا اوایل سال 1399 ناشناخته بود و نهایتاً اشتباه تایپی موقع نوشتن حرف آخر کلمه “بازرگان” باعث میشد رکوردهایی درباره جستجوی اینترنتی این سایت در گوگل به دست بیاید، اما وقتی شانس در خانه کسی را بزند، اینطوری می شود که الان بازرگام با آن است. روبرو است. سامانه هوشمند بازرگام طی تفاهم نامه با سازمان قادر تعاونی روستایی ایران در توزیع اقلام تنظیم بازاری وزارت جهاد کشاورزی مشارکت می کند و سفارش خرید را به اینترنتی دریافت می کند و محصولات را در اختیار مشتری قرار می دهد. سامانه بازرگام غیر از اقلام تنظیم بازار مثل برنج، سیبزمینی، لبنیات، تخممرغ، پنیر، مرغ، روغن و گوشت تنظیم بازار، بهشکل طبیعی میوه، صیفیجات، سبزیجات و گاهی اقلام استوایی میفروشد. قرار است در این گزارش به چند سوال مهم و حیاتی از جمله اینکه چگونه می توانم از سایت بازرگام خرید کنم یا قیمت محصولات در سایت بازرگام چقدر با بازار متفاوت است پاسخ می دهد و با هم کمی در این سایت بگردیم.

راهنمای ثبت نام در سایت بازرگام

سایت بازرگام در آدرس اینترنتی bazargam.com در دسترس خواهد بود. صفحه اصلی کاملا ساده و بی‌تکلف است و حتی گاهی همین کار دستشان می‌دهد. انگار خیلی حوصله ندارد و همه محصولات را در صفحه اول ردیف کرده‌اند. بنرهایی که در بالای صفحه اصلی قرار دارند اصولا باید بر روی بازدیدکننده واکنش نشان بدهند و آنها را به راهنمایی کنند، اما دقیقاً فقط بهدرد برای صفحه میخورند. در لحظه ورود سامانه بازرگام از مشتری می‌خواهد شهرنظر خود را وارد کند. تهران، کرج، اصفهان، یزد، مشهد، کرمان، شیراز، تبریز، رشت، لواسان، ارومیه، اهواز، کرمانشاه، شهرکرد، بجنورد، بندرعباس، سمنان، قم، گرگان، کاشان، یاسوج، زاهدان و سنندج، فهرست بلندبالای 23 تایی از شهر‌هایی که بازرگام در آن‌ها خدمات رسانی می‌کند را می‌دهد، اما این فهرست به‌طور مدام دار ایشالاست. همین چند روز پیش مردم در ۱۸ شهر می‌توانند سفارش دهند، اما پس از سه روز، امکارپن از همارا خرید می‌کنند.

سامانه بازرگام پس از انتخاب شهر، از کاربر می‌خواهد زحمت ثبت نام و تکمیل پروفایل را بکشد. این کار با وارد کردن شماره موبایل، ثبت کد تایید در پیامک ارسال شده اتفاق میافتد، اما ظاهرا پیامکها بیشتر مقید هستند که حتما سروقت و در بازه دو دقیق تعریف شده توسط سایت به مقصد برسند. این مشکل در سیمکارتهای همراه اول بیشتر است، اما اگر سیمکارت ایرانسل داشته باشید، درس کمرر. در صورتی که قبلا پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده بودند، با چند بار امتحان در سامت‌آوا خیالتان راحت. ثبت نام سامانه بازرگام و مراحل تکمیل آن با وارد کردن نام، نام خانوادگی، کدمانه بازرگام و مراحل تکمیلی آن با وارد کردن نام، نام خانوادگی، کدملی (بمنملی.

راهنمای ورود به سامانه بازرگام

سامانه بازرگام در ۲۳ شهر کشور خدمات می دهد. لازم نیست حتما دنبال بازرگام شهر خودتان بگردید. به محض ورود به سایت، همان ابتدای کار از شما می‌خواهند شهرنظرتان را انتخاب کنید. من تهران را انتخاب می کنم و بالا در گوشه سمت چپ به پنل کاربری شامل حساب من، فهرست علاقه مندها، سبد خرید، دعوت دوستان، درخواست اعتبار و گزینه خروج از سیستم دسترسی خواهم داشت.

ظاهرا پیامک تأیید ثبت نام سامانه بازرگام مقید نیست حتماً سروقت و در بازه دو دقیقه‌ای سامانه بازرگام مقید حتماً سروقت نیست و در بازه دو دقیقه‌ام تعریف می‌شود دس‌مستس

منوی اصلی سایت ساده است. هر چند نمی توانم یک کلمه مثبت یا در مدح و ستایش سامانه بازرگام استفاده کنم. احتمالا تیم طراحی سایت چند وقت و تصمیم گرفته شده این موضوع را زیر لباس پنهان کند. برای همین، هم در قسمت اقلام تنظیم بازار و هم در قسمت گوشتی تنظیم بازار، می توانید گوشت پیدا کنید. برای میوه، صیفی‌جات، غذاهای عرضه‌شده، ولی در کنارش دسته کل محصولات هم قرار دارد. آن پایین صفحه دوباره همه‌چیز را در صفحه اول سایت ول داده‌اند و اوج خلاقیت این بوده که چند تا چیز مرا با ناوار. خبری از گزینه ثبت، ویرایش و مدیریت آدرس‌ها نیست و … چاره‌ای باقی نمی‌ماند، پس تنها عوصیف قابل کاترسا شنهنها عوصیف قاول کاترساد است.

عکس‌های بزرگ روی صفحه اول موارد عجیب‌تری هستند. اصولا باید به قابلیت کلیک کردن بر روی میشدند تا زمانی که کسی بنر عرضه آنلاین گوشت را تنظیم بازار را میبیند با حرکت دادن موس و کلید کردن روی آن، وارد کردن مربوط به آن می شود ولی … تنها لینک بهدردبخور بازرگام در بخش پایین سایت قرار می گیرد. مکانی که می‌توان اپلیکیشن مخصوص موبایل‌های اندرویدی را به صورت مستقیم از گوگل پلی، کافه‌بازار، ت، اوام کرد. از همین حالا بهتر است اپلیکیشنی را بشناسیم که هم تعریف زیادی ندارد و هم از نظر ارتباط و تجربه کاربری نمربنی یتجربری نتفاونی تجربن

قیمت گوشت تنظیم بازار و برنج تنظیم بازار در بازرگام

سایت بازرگام به‌تازگی سیب زمینی، برنج و گوشت قرمز منجمد را به‌فهرست محصولات خود اضافه کنید. قیمت آن‌ها در ظاهر کمتر از بازار یا خبرها است. یعنی وقتی لابلای خبرها میخوانید گوشت در وزن یک کیلو به 170، 180، بالای 200 و حتی در مواردی به 300 هزار تومان رسید، قیمت گوشت در سامانه بازرگام به کیلویی 100 تا 115 هزار تومان میرسد و قلهگاه گوسفندی و گوساله را 65 تا 74 هزار تومان میفروشند، اما مشکل اینجاست که گوشت را در سامانه بازرگام به نوع منجمد آن محدوده و مشتری ناچار است در هر مرتبه سفارش حداقل چهار کیلو از هر نوع گوشت منجمد قرمز خرید کند و برای آن دستکم 400 تا 480 هزار تومان پول بپردازد. .

قیمت مرغ در سامانه بازرگام بر اساس همین فرمول تعیین شده است. آن را کیلویی ۲۰ هزار تومان می‌فروشند، اما باید حداقل پنج کیلو با قیمت ۱۰۰ هزار توان سفارش دهید. حداقل سفارش قابل ثبت برای سیبزمینی دو کیلو و با قیمت کل 16 هزار تومان است. یعنی سامانه بازرگام موفق شده قیمت هر کیلو سیب زمینی را برای خود ظرف چند روز از ۱۳، ۱۴ هزارانوراوی در حالی که مردم با مراجعه به بازار آزاد هنوز می‌توانند سیب‌زمینی را در سقف قیمت ۱۵ هزار تومانی بازار کنوز کنند.

سامانه بازرگام سومین ماموریت مهم خود را کاهش قیمت برنج میداند و برنج پاکستانی، برنج تایلندی، برنج هندی در کیسه های 10 کیلویی روی سایت عرضه می کنند و برنج ایرانی شیرودی را باید در کیسه پنج کیلویی داد. قیمت برنج ایرانی در سامانه بازرگام کیلویی 42 هزار تومان است. قیمت برنج پاکستانی به کیلویی ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان می‌رسد. برای هر کیلو برنج تایلندی باید ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت و نرخ برنج هندی را به کیلویی ۱۸ هزار و ای‌ومویی ۱۸ هزار و ۵۰۰ ی‌ومویی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومانی انجام داد. البته با توجه به اینکه امکان خرید کیلویی وجود ندارد باید برای خرید سه کیلویی برنج ایرانی از سامانه بازرگام 210 هزار تومان و بابت سفارش کیسه 10 کیلویی برنجی پاکستانی، هندی و تایلندی به ترتیب 205 هزار تومان، 185 هزار تومان و 125 هزار تومان. کنید.

قیمت یک شانه تخم‌مرغ ۳۰ تایی در سامانه بازرگام ۴۳ هزار تومان و روغن روغن مخصوص سرخ‌کردنی در بطرار مورار زواوار۴۰۰ است.

خرید از سامانه بازرگام بهصرفه است؟

خرید از سامانه بازرگام باید ارزان‌تر از بازار تمام شود. معنی عرضه تنظیم بازار همین است دیگر. هی ? کشوری که گفتیم ناچاریم چهار کیلو ران گوساله منجمد و چهار کیلو قلوهگاه گوساله برداریم، دو کیلو سیبزمینی داخل سبد بگذاریم، کیسه پنج کیلویی برنج ایرانی، یک شانه تخم مرغ، روغن مایع سرخکردنی هزار و 400 گرمی، پنج کیلو منجمد، دوتا ماکارونی 700 گرمی، ماست پرچرب دو کیلویی، پنیر 400 گرمی، بسته شکر یک کیلویی حداقل چیزهایی هستند که می توانم با حسابگری برای مصرف یک ماه خانواده کوچکمان برداریم، اما وقتی با همین سبد محتاطانه به صندوق نزدیک به رقم نهایی یک میلیون و 176 هزار تومان می رسد. واهیم شد که آن را برای همه خانواده‌های ایرانی کار ساده‌ای نیست.

سامانه بازرگام امتیازهای مثبت و ستاره های طلایی خود را در ادامه باز هم از دست می دهد. چهار کیلو گوشت منجمد از نظر نیاز خانوار واقعا زیاده‌روی است و بهتر است اگر در مورد آن ن رکنین باشد. چرا کسی باید به چهار کیلو قلوه‌گاه منجمد گوسفندی یا گاوی نیاز داشته باشد؟ این مقدار قلوه‌گاه را با چقدر ران یا سردست می‌توان تا گوشت چرخ‌کرده مورد نیاز برسیم را ترکیب کرد؟ کمترین حجم و میزان بیسلیقگی در روش پیشنهادی سایت بازرگام این است که خیلی از مردم مجبورند برای جا دادن، چهار کیلو گوشت در یخچال خانه، آنها را خارج از نظر بهداشتی و بررسی از حالت منجمد کنند و دوباره در فریزر بگذارند.

خرید گوشت از سامانه بازرگام عاقلانه است؟

قیمت گوشت گوسفندی منجمد در سامانه بازرگام به‌طور متوسط ​​105 هزار تومان است و گوی‌فر گوساندی و گورطت گوساله منجمر وسار گوساله منجمر وسال گوساله وقتی اسم گوشت و مرغ منجمد و می‌آید ایرانی‌ها به طور سنتی ابروهایشان در هم می‌رورد منجمد و می‌آید ایرانی‌ها به‌طور سنتی ابروهایشان در هم می‌رود و می‌گوید آن را زیتن دواد دورد می‌کنند. برخی از قضایای خلاف این نظریه را میگویند و اعتقاد دارند که گوشتی که در فرآیندهای صنعتی منجمد شده است، بهتر است و ماندگاری نسبت به شیوه انجماد خانگی و با کمک یخچال فریزرها دارد. از این طرف در بازار می‌توانیم یک کیلو ران گوساله گرم از فروشنده‌های باانصار حدود ۱۴۰ هزار تومان خدانخ برای سردست حدود ۱۳۵ هزار تومان پرداخت و یک کیلو چرخ‌کرده مخلوط را با قیمت ۱۳۰ هزار خرید. طرح‌های شبیه این را می‌توان در خرید محصولات مرغ‌های مرغ، برنج و تخم هم به‌کار برد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم