رمزگشایی از فروپاشی بی وقفه آن روزها “بورس اوراق بهادار تهران”

[ad_1]

ارو- کارشناسان بورس بر این باورند که در حال حاضر بازار سرمایه به دلیل عوامل بنیادی و اقتصادی از جمله ادامه تحریم ها، ابهام شرایط و بهبود آن، نحوه تامین کسری بودجه کشور و فروش اوراق مشارکت در بازار سرمایه ناراضی است. تامین مالی دولتی، فروش بالای اوراق قرضه و افزایش نرخ بهره بین بانکی به بیش از 20 درصد، بازار سهام به کاهش ادامه داد. از سوی دیگر، علاوه بر این روند نزولی، حجم معاملات بورس به کمترین میزان در ۶ ماه گذشته رسید.

به گزارش فراار، واقعیت این است که قیمت ها در بورس بسیار ارزشمند است چرا که بسیاری از نمادها و فرابورس ها در یک سال گذشته از سقف قیمتی خود فاصله گرفته اند اما تا زمانی که ریسک بازار و نقدینگی در بازار وجود داشته باشد. تماشاگر باشید، بازار سهام پس از ایجاد یک روند صعودی به روند خود به همین منوال ادامه خواهد داد و انتظار چندانی نخواهد داشت.

رمزگشایی از فروپاشی بی وقفه آن روزها ابهامات برجام مهمترین عامل سقوط بورس است
حمید میر معینی، کارشناس بازار سهام در گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه علیرغم همه جذابیت های بورس این روزها، خریداران تمایلی به ورود به بازار ندارند، گفت: مهمترین دلیل آن مربوط به ابهامات ناشی از توافق احتمالی برجام است چرا که توافق برجام مشخص نیست و بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می دهند. تا زمانی که معامله نهایی نشده است وارد بازار نشود زیرا ریسک آن بسیار زیاد است.

وی افزود: به عبارت دیگر، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند با خیال راحت به بازار بازگردند، زیرا در صورت عدم توافق، پیامدهای این اختلال عظیم خواهد بود و بازارهای مالی ممکن است با رکود قابل توجهی مواجه شوند، بنابراین بسیاری ترجیح می‌دهند برخی از سودهای بالقوه را از دست بدهند. دوره پس از معامله، اما بیشتر بازار محور باشد تا در یک محیط ریسک گریز.

میر معینی با اشاره به اینکه برخی بازارهای سهام در توافق برجام از پتانسیل رشد بسیار خوبی برخوردار بودند، گفت: این صنایع عمدتاً به دلیل کاهش هزینه ها، افزایش فروش و سهولت تولید مواد اولیه با افزایش سودآوری مواجه خواهند شد. نتایج خود را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد، بنابراین برخی از صنایع می توانند از برجام بهره مند شوند و بنابراین مورد توجه سرمایه گذاران سهام قرار خواهند گرفت. از این حیث صنعت خودروسازی و بانکداری جزو این گروه ها هستند.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر شاهد نقدینگی از بازار بوده ایم، گفت: تقاضا برای آن وجود ندارد، بنابراین این فشار فروش باعث کاهش فرسایش شاخص کل و قیمت بسیاری از بورس ها و فرابورس شده است. سهام

وی ادامه داد: فروشندگان دو گروه هستند، دسته اول کسانی هستند که به دلیل ضرری که دیده اند می خواهند از بورس خارج شوند اما دسته دوم با توجه به اینکه روند نزولی دارند سهام خود را به نقطه ری می فروشند. – وارد بازار پایین تر و امن تر، به اصطلاح

میر معینی افزود: در حال حاضر تمامی عوامل اساسی که می تواند تاثیر منفی بر بورس داشته باشد به نوعی تحت الشعاع افزایش نرخ سود بانکی، مسائل بودجه ای، نرخ های جهانی، بحث فروش اوراق برای تامین کسری بودجه و همچنین کاهش نرخ دلار قرار گرفته است. قیمت.” . آنها خود را برای سقوط بازار سهام آماده کرده اند و تنها دلیلی که می توان برای فروپاشی این روزهای بورس عنوان کرد، تنها سردرگمی بر سر احیای توافق هسته ای است.

وی با تاکید بر اینکه اگر مصوبه 10 ماده ای وزیر اقتصاد در خصوص حمایت از بورس اجرا می شد، وضعیت بازار بهتر از گذشته می شد، خاطرنشان کرد: متأسفانه علیرغم وعده های داده شده، این اقدامات به بورس ارائه نشد. به هر شکلی مبادله می شود و با توجه به اینکه نقدینگی مهمترین عامل افزایش قیمت سهام است، نمی توان منتظر افزایش بازار بود تا این نقدینگی وارد بازار سرمایه شود.

میر معینی خاطرنشان کرد: امروزه بسیاری خرید سهام را ریسکی می دانند، زیرا در برخی نمادها به اصطلاح بلانک وجود دارد و اگر امروز شخصی اقدام به خرید سهام کند، ممکن است بلافاصله متضرر شود، بنابراین اکنون ترجیح می دهند تا زمانی که شرایط مشخص شود تماشاگر باشند. ، و عدم قطعیت ها برطرف شد.

وی با اشاره به اینکه احیای برجام می تواند به رشد بورس کمک زیادی کند، گفت: این را از دو بعد می توان دید، اول کارآمدی برخی صنایع بورسی است که به لطف برجام و سهام از نظر عملیاتی قابل اجرا هستند.دوم. ، بازارهای سهام در صورت احیای برجام وارد رکود بلندمدت 1.5 تا 2 ساله می شوند که نقدینگی را از این بازارها خارج کرده و بازار سهام را سرریز می کند و در نهایت به نفع بورس خواهد بود.

[ad_2]

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel