روند نزولی بیماری عروق کرونر در ایرانخبرگزاری ایسنا: سخنگوی ستاد ملی کرونا با تاکید بر لزوم کنترل مرزهای کشور و پایش ویروس جدید کرونا که در اروپا شیوع پیدا کرده است، از روند کاهشی کووید ۱۹ در کشور نیز خبر داد.

دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به پنجاه و یکمین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: در این جلسه به بررسی وضعیت ایران و جهان به ویژه وضعیت ویروس انگلیس که در اروپا شیوع پیدا کرده بود و موج رعب و وحشت را در این کشور به راه انداخته بود. اروپا.” بررسی کردیم.

وی افزود: این ویروس یک ویروس تنفسی است و به هر کشوری قابل سرایت است و حتی اخباری مبنی بر مشاهده این ویروس در ترکیه به ما رسید. بنابراین باید در کنترل مرزهای هوایی، دریایی و زمینی دقت بیشتری داشته باشیم. اما در هر صورت، چه جهش خارجی ویروس باشد و چه جهش داخلی، باید پروتکل ها را رعایت کنیم، از حضور در جلسات خودداری کنیم، ماسک بزنیم و از حضور در اماکن عمومی خودداری کنیم. زیرا شرکت در مهمانی ها و جلسات می تواند عامل اصلی انتقال بیماری باشد. علیرغم اینکه ما مناسبت های مختلفی را پشت سر گذاشته ایم و در مقابل خود ایستاده ایم، هم مردم و هم مسئولین از نزدیک نظاره گر این نکات بوده اند.

86% رعایت پروتکل های ضد عروق کرونر

روند نزولی بیماری در کشور

وی افزود: ضریب رعایت پروتکل در کشور به بالای 86 درصد رسیده است که به معنای عادت کردن به سبک زندگی تنها راه مقابله با کرونا است. خوشبختانه میزان بروز در سراسر کشور رو به کاهش است و تقریباً یک چهارم موارد بستری در بیمارستان و کمتر از یک سوم مرگ و میر کمتر از حدود پنج هفته پیش است و این آمار بسیار درخشانی است که نتیجه مشاهدات عمومی است.

سومین قله کرونا در مازندران و چهار شهر سرخ در این استان است

رییسی با بیان اینکه سومین پیک این بیماری از استان مازندران آغاز شد، گفت: به همین دلیل اکثر شهرستان های استان درگیر هستند. 4 شهر قرمز رنگ در کشور داریم که مربوط به استان های مازندران، سوادکوه شمالی، ساری، آمل و رامسر هستند و همچنان قرمز هستند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

401 شهر زرد و 43 شهر نارنجی

18 شهر نارنجی در استان مازندران

وی ادامه داد: خوشبختانه 401 شهر زرد و 43 شهر نارنجی داریم که از این تعداد تقریباً 15 تا 18 شهر نارنجی در استان مازندران وجود دارد. شهرستان لاهیجان در استان گیلان نیز نیاز به مراقبت بیشتری دارد و تمام شهرستان های استان مازندران خواهان رسیدگی بیشتر هستند و امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم این موج را مهار کنیم.

کوچکترین عادی سازی خطرناک است

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: در بررسی تغییر رنگ نارنجی به زرد باید به این نکته توجه داشت که کوچکترین بی توجهی، تغییر و عادی سازی خطرناک است و می تواند شرایط را تغییر دهد. این ویروس بسیار مسری است و اگر کنترل نشود ممکن است در موج بعدی گرفتار شویم.

وی گفت: باید علاوه بر تشکر از مردم، مسئولان و کادر درمانی از شرکت ها و ویژگی هایی که با وجود فشارهای اقتصادی ما را همراهی کرده اند، تشکر ویژه داشته باشیم. بنابراین همه ما باید مطمئن شویم که شهرهای زرد رنگ عوض نمی‌کنند و محدودیت‌های شغلی برمی‌گردد. اگر به اندازه کافی مراقب نباشیم، ممکن است موج دیگری از بیماری را در بهمن یا اسفند شاهد نباشیم.

وی در خاتمه با بیان اینکه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با قدرت در حال اجراست، تصریح کرد: همکاری های خوبی بین سازمان های مردم نهاد، بسیج، هلال احمر و … ادامه دارد و کارهای بزرگی در حال انجام است و این حرکت، حفظ و ارتقاء دارد. وضعیت موجود و اطلاعات تکمیلی در مورد نتایج این طرح در هفته های آینده به اطلاع عموم خواهد رسید.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel