سال نهس 2020 رفت ; 2021 رونق می‌آورد؟

[ad_1]

ایران: سال 2020 میلادی که یکی از غیر قابل پیش بینی ترین سالهای چند دهه گذشته بود، به پایان رسید.

سالی که هیچ‌کس فکر نمی‌کرد، یک بیماری همه‌گیر جهانی به طرز غم‌انگیزی تعیین‌کننده‌ترین واقعه آن باشد و یانمرپیش‌. در سال ۲۰۲۰ رشد اقتصادی جهان بر خلاف پیش‌بینی‌های ۲۰۱۹ که حول و حوش ۳ درصد به منفی ۴.۴ درصد رسید.

در این سال یکی از مهم ترین و عجیب ترین رخدادهای جهان رقم خورد و آن کاهش قیمت نفت به منفی 40 ولا. همچنین نرخ بیکاری در این سال به بالاترین رقم دهه آخر رسید که آن را می توان در رشد اقتصادی نوظهور مانند هند که رشد اقتصادی آن به منفی 10 درصد و مکزیک به منفی 9 درصد مشاهده کرد.

نرخ رشد اقتصادی و آسیایی مرکزی به منفی 4.1 درصد رسید حالا با شروع سال 2021 پیشبینی کنندگان میگویند که این بیماری بر روی تحولات سال جدید میلادی نیز غالب است; ? در این رابطه فایننشال تایمز –FT- به بررسی برخی از تحولات احتمالی سال 2021 پرداخته است که یک چشم‌انداز زهارین نم‌انداز نهارین نم‌انداز نهارینی.

کوید ۱۹ ادامه به عنوان یک سازمان بهداشت عمومی بین‌المللی

سوالی که پیش بینی کنندگان فایننشال تایمز به آن پاسخ می دهد این است که دا در سال 2021 سازمان بهداشت به وضعیت سازمان بهداشت جهانی عمومی کوید -19 پایان می دهد؟ پاسخ منفی است. براس پیش‌بینی یکی از پژوهشگران اگر تا پایان 2021 اعلام شود که بحران به پایان رسیده است. ?

جهان وارد شده در سال 2021 تقریباً 10 هزار نفر در روز جان می‌بازند. حدوداً می‌توانس زد که تا پایان 2021 میزان تلفات ناشی از ساختار بسیار کمتر از خنمنمر کمتروز آنمنا کمتر از آنامرا است.

آیا ایالات متحده آمریکا و چین به توافق تجاری می رسند؟

پاسخ این سؤال نیز در پیش‌بینی‌های فایننشال تایمز منفی است. در حالی که جهان لحن آشتیجویانه بیشتر را بین دولت ورودین و پکن مشاهده می کند، اما هیچ یک از مسائل اساسی بین دو کشور – از نقض WTO گرفته تا استانداردهای کار و محیط زیست تا قوانین غولهای فناوری و اقتصاد دیجیتال – احتمالا حل نمی شود.

پیش‌بینی می‌شود که مشکل «یک جهان، دو سیستم» حاکم خواهد بود. در مورد احتمال تظاهرات هیجان‌های علیه اقتدار چین در هنگ کنگ نیز، پیش‌بینی می‌شود که چنین اتفافی نمی‌افتد. اعتراضات پراکنده به رژیم سختگیرانه پکن در این سرزمین ممکن است هر چندگاهی در سال 2021 فوران، کند که معترضان بزرگ و پایدار هستند.

اقتصاد هند احیا می شود

پیش‌بینی‌ها برای احیای اقتصاد هند در سال 2021 مثبت است. اقتصاد هند به دلیل‌های شدید ناشی از ویروس ضربه بزرگی خورده است. تولید ناخالص داخلی آن در سه ماه آوریل تا ژوئن 2020 حدود 24 درصد انقباض تاریخی را تجربه کرد. برآورد می شود اقتصاد این کشور در سال 2020 تا 9 درصد منقبض شده باشد، مشاهده می شود که اقتصاد هند اما پیش از آن را بازیابی کند و سال 2021 حدود 10 درصد رشد کند.

آیا مادورو قدرت را در ونزوئلا حفظ خواهد کرد؟

فایننشال تایمز پیش‌بینی می‌کند که نیکولاس مادورودر 2021 قدرت را در ونزوئلا حفظ می‌کند. علیرغم اقتصادی آن کشورش را به یکی از بدترین بحران های جهان گرفتار کرده و تولید ناخالص داخلی این کشور طی 5 سال 75 درصد کاهش اما مادورو در 2021 هم قدرت ونزوئلا خواهد بود.

بازگشت ایالات متحده آمریکا به توافق هسته‌ای 2015 ایران

فایننشال تایمز پیش‌بینی می‌کند که در 2021، آمریکا به توافق هسته‌ای 2015 ایران بازمی‌گرد. جون، رئیس جمهور منتخب ایالت متحده می‌گوید اگر ایران به «رعایت کامل» برگرد، باید همه منتخب ایالت متجاان را اعلام کند. حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز می‌گوید در صورت لغو تحریم‌های آمریکا، فعالیت‌های هسته‌ای تهران، فعاماراب هر دو انگیزه سیاسی برای تحقق آن دارند.

آقای روحانی معمار این بود و سرنوشت آن میراث وی را رقم خواهد زد. افراد زیادی در تیم آقای بایدن در مورد این توافقنامه تصمیم گیری کردند و تصمیم گرفتند تصمیم نمنرنآنکنرنراآ اما احتمال احتمالی وجود دارد و انتخابات ریاست جمهوری ایران در ژوئن و فران منتخب این اتخاوان

نقطه عطف در تاریخ خودروهای الکتریکی

سوال اینجاست که آیا 2021 برای خودروهای الکتریکی نقطه عطفی خواهد بود؟ پاسخ فایننشال تایمز مثبت است. فروش خودروهای الکتریکی در چین و آلمان و اسکندیناوی کلید خورده و مورگان استنلی پیشبینی می کند که فروش جهانی خودروهای الکتریکی در درصد بیش از 50 درصد افزایش میابد.

ارزش سهام پنج شرکت بزرگ فناوری ایالات متحده آمریکا

پیش‌بینی FT نشان می‌دهد که ارزش بازار سهام پنج شرکت بزرگ فناوری ایالات متحده آمریکا به 8 هزار میلیارد دلار خسواد می‌رسد. پس از هر مقدار ترکیبی از شرکت های اپل، مایکروسافت، آمازون، آلفابت و فیس بوک در طی دو سال بیش از دو برابر شده و با وجود تنظیم کننده های نظارتی، به 7 هزار میلیارد دلار رسیده است، اکنون با نزدیک شدن ارزش این شرکت ها به 8 هزار میلیارد رسیده است. دلار، فایننشال تایمز به سرمایه‌گذاری توصیه می‌کند که از این غول‌های تکنولوژی دست بکشند. چراکه شرایط ایده آل را پشت سر گذاشته‌اند.

بازگشت بیش از نیمی از کارمندان اداری اروپا به دفاتر

خیلی از کارمندان اداری دوست دارند که در دوران همه گرفتن از خانه کار کنند اما کسانی که در خانه های کوچک هستند و یا شرایط خاصی دارند زندگی می کنند، در 2020 خیلی دلچسب نبود. نظرسنجی‌های منظم مورگان استنلی از کارگران در پنج کشور اروپایی نشان داد که 28 تا 30 درصد کارمندان آتانانصانصانصانصانص.

11 تا 14 درصد این شرایط را برای آینده نمی‌خواستند. چقدر اکثر کارمندان می‌خواهند یک روز در هفته از خانه کار کنند و باید این انتخاب را داشته باشند که این انتخاب دانش باشد. اما با توزیع واکسنهای موجود، در 2021 احتمالاً 2 روز از 5 روز کاری هفته را افراد به محل کارشان مراجعه کنند و به این ترتیب نیمی از نیروی کار در اروپا احتمالاً به محل کار بازمیگردند.

آیا شاخص S&P 500 از 4 هزار واحد عبور می‌کند؟

فایننشال تایمز پیشبینی می کند که در 2021 شاخص S & P 500 که فهرستی از 500 سهام برتر در بازار بورس سهام نیویورک و نزدیک است، از 4 هزار واحد عبور می کند. اکنون این شاخص در محدوده 3756 واحد است. این شاخص به لطف بانک‌های مرکزی و دولت‌ها، سال 2020 را با سود حدود 15 درصد به پایان رساند.

آیا انتشار کربن در سطح جهانی قبل از همه‌گیری بازمی‌گردد؟

در خصوص بازگشت سطح تولید کربن به دوران قبل از همه گیری کووید 19، فاینشال تایمز پیش بینی می کند که با آنفامامادا. پس از آن‌که اقتصاد جهانی را به کما برد، بزرگترین سقوط سالانه از زمارس نگ دوم جهانی بشنرک نگرا است.

اتحادیه اروپا خواهان بهبودی سبز است، اما برنامه‌های محرک در سایر اقتصادهاسای بزرگ هنوز به سمت‌وار این نشان می دهد که علیرغم آستانه نشست آبانی که کشورها در نشست و هوای COP26 سازمان ملل در گلاسکو دادهاند، 2021 در سطح انتشار کربن میزان پس از بحران مالی 2008 برمی گردد.

نفت بالای 50 دلار در هر بشکه

پیش‌بینی می‌شود که قیمت نفت در سال 2021 بالای 50 دلار در بشکه باشد. بازار نفت در میان برنامه های واکسیناسیون تقویت شده است. اما بعد از ماه‌ها محاصره و ممنوعیت سفر که باعث کاهش مصرف و قیمت شود، آیا می‌توانم خوشبین باشم؟ پیش‌بینی این است که همزمان با جهش مجدد اقتصاد جهانی، مصرف سوخت افزایش پیدا می‌کند. فایننشال تایمز اتحاد میان اوپک، روسیه و شرکای متحد آنها را میداند و بدترین سناریو که ممکن است پیشبینی نفت بالای 50 دلار را به خطر بیاندازد را پایان کنترلها و آزاد کردن میلیونها بشکه مندرج در توافق کاهش تولید اوپک پلاس میداند.

[ad_2]

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel