سرنوشت «پوتین» و «اردوغان» چگونه به ترکیب گره خورد؟

[ad_1]

فرارو- محمد مهدی حاتمی جنگ در اقتصاد، که نزدیک به یقین طول و فرسایشی خواهد شد، به خود را به عواقب هم نشا. در ایران، چنان که پیش بینی میشد، قیمت گوشت رکورد شکسته و افزایش قیمت گندم (و بسیاری از محصولات غذایی وابسته به آن) افزایش قیمت روغن و نیز افزایش قیمت تخم مرغ، در راه است.

در كشورهاي ديگر، آن‌ها كه انرژي وارد كننده هستند، وضعيت مي‌تواند وخيم‌تر هم شود. قیمت گاز در اروپا تقریباً 30 درصد افزایش پیدا کرده است. زرفی، در حالی که نرخ تورم در کشور‌هایی مانند آلمان رکورد شکسته، افزایش قیمت انرژی می‌تواند رکورزهایی باشد.

دودِ تحریم در چشمِ جهان

تحریم های اقتصادی علیه روسیه که دامنه آنها هر روز بیشتر می شود و می تواند کم کم به خود بگیرد، به زودی اقتصاد خود تحریم را هم متاثر خواهد کرد. به عنوان مثال، تولیدکنندگان پوشاک در ایتالیا، سالانه نزدیک به یک میلیارد دلار ثروتمندران ناداما.

شرکتهای نفتی (BP مانند در بریتانیا) و همچنین شرکتهای هواپیمایی (همچون «بوئینگ» و «ایرباس») هم بازار روسیه را ترک کرده اند و از همین حالا اذعان کرده اند که از این بابت ضرر خواهند کرد. همزمان، تحریم‌ها و کلیت تنش‌های نظامی بر سر این کشور باعث می‌شود که قیمت نفت به آستانهکه‌های 120 بشکه می‌شود.

اصلی ترین متضرر نفت 120 دلاری هم چین، و پس از آن هند، ژاپن و کره جنوبی هستند و این در حالی است که افزایش نرخ تورم به دنبال افزایش قیمت انرژی در این کشور، می تواند دیر یا زود به بقیه اقتصادهای جهانی هم سرایت و رکود کند. اقتصادی در جهان را می کند.

مادر.مادر.مادر

در این میان، اما یک کشور هم هست که ناخواسته، به شدت از جنگ در کشور متضرر خواهد شد: ترکیه. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سالهای اخیر روابط دوستانه با ولادیمیر پوتین را کرده بود و به این ترتیب، حتی شماتت «ناتو» و آمریکا را هم به جان خریده بود.

ترکیه قرار بود از روسیه سامانه دفاع موشکی اس -400 بخرد و بر سر این موضوع، آمریکا حمریکا حمری ترکیه را تهتحر یتیم. در عمل تحریم‌هایی هم وضع شد و ترکیه حتی از برنامه توسعه جنگنده‌های اف -35 آمریکا کنار گذاشته شد.

علاوه بر این، روس‌ها در اقتصاد ترکیه سرمایه‌گذاری‌های سنگینی داشته اند و هزاران شرکت در این کشوس‌ها. در سالهای اخیر و پس از اعلام اعطای اقامت از طریق خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار در ترکیه، نام دولتی همیشه در میان شهروندانی به چشم می خورد که بیشترین ملک را در ترکیه خرید کرده اند.

علاوه بر این ها، رجوع به آمار گردشگران ورودی به ترکیه هم می دهد که روس ها با حفظ جایگاه نخست در چند سال گذشته، بخش بزرگی از چرخ دنده های صنعت گردشگری ترکیه را به گردش در می آورند.

بر این اساس، در چند سال متوالی (بدون احتساب افت ورودی ورودی به دلیل همه گیری) همیشه بین 13 درصد تا 15 درصد از گردشگران ورودی به ترکیه را جمعیت روسیه تشکیل می دهند.

جنگ عراق و جنگ اردوغان

اما حالا همه این روزها ممکن است پایان پیدا کنند. ترکیه تحت فشار آمریکا و «ناتو» اعلام کرد که تهگه‌های «بسفر» و «داردانل» را بر ارر اسار مرنرنرنومو مان مرنرنرواو مان «

روسیه متضرر اصلی این ماجرا بود، اما مسکو از این بابت از ترکیه تشکر هم کرد، شاید به این دلیل که با این اقدام ترکیه، «دریای سیاه» شاهد حضور ناوگان کشتیهای «ناتو» بود، حال که روسها عملا «کریمه» را داشتند. در دست دارند و حالا تنها قدرتی هستند که در این منطقه ناوگانی آماده به جنگ هستند.

با این همه، ارزش «روبل»، واحد پول روسیه در نهایت به ضرر ترکیه تمام خواهد شد. «روبل» روسیه تا این لحظه بین ۳۰ تا ۴۰ درصد در مقابل دلار افت داشته و این روند ممکن است ادامه پیدا کند. به این ترتیب، اگر محدودیت های احتمالی برای شهروندان روس را هم در نظر بگیریم، ممکن است از 7 میلیون گردشگر روس که هر سال به ترکیه سفر می کند، از دست بدهند. (در باب مقایسه ، ایران در زمان اوج ، تقریه با همین مقدار گردش خارجی داشت ، درر حرسرف که مجموع گلرسند که مجموع گلرسرفی که مجموع گلرسرن است.

قدرت خرید شهروندان روس برای خرید ملک در ترکیه هم کاهش پیدا می کند و از این جدا می شود، شرکت های روسی در خاک ترکیه هم می تواند به نحوی وارد فهرست تحریم های اروپا شود، حتی اگر خود ترکیه در مقابل فشارها علیه این شرکت ها مقاومت کند.

رکوردشکنی تورم در ترکیه

همزمان، ترکیه واردکننده سه محصول است که روس‌ها در اختیار دارند: گاز، نفت و گندم. قیمت گاز و نفت آینده خواهد بود و در روزهای آینده، احتمال احتمالی صنعت گاز روسیه ممکن است اسامرا گمارا

همزمان، از آنجایی که روسیه و کشور هر دو در فهرست 7 تولیدکننده بزرگ گندم در جهان قرار دارند، افزایش قیمت این محصولات هم ترکیه را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. .

آمار ترکیه هم به تازگی گزارش داده است که نرخ تورم سالانه در ترکیه طی ماه فوریه به 54.44 درصد رید قتسار تساوا رسیده است. روزنامه «دیلی صباح» ترکیه هم گزارش داده است که با توجه به تهاجم نظامی روسیه به جماعت نمرار نمخارو

به این ترتیب، احتمالاً یکی از بازندگان اصلی جنگ در آن خواهد بود. رجب طیب اردوغان روی دوستی با کشوری قمار کرده است که حالا مورد خشم «ناتو» و آمریکا قرار گرفته و ممکن است سرنوشت «اردوغان» و «پوتین» را به نحوی به هم گره بزند.

[ad_2]

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel