سود و زیان در معرض خورشید بودنخورشید یکی از بهترین ویتامین D برای بدن انسان است. عوامل متعددی بر میزان ویتامین D افرادی که در معرض نور خورشید قرار دارند به دست می‌آید، می‌آید می‌آید، می‌آید، می‌آید. عواملی چون ساعت قرارگیری در معرض نور، موقعیت جغرافیایی، رنگ پوست و استفاده از ضد آفتاب.

خبرآنلاین نوشت: «ویتامین د یک ماده مغذی برای بدن است. بدن برای جذب کلسیم به ویتامین D نیاز دارد. کمااین‌که این ویتامین در رشد استخوان، بهبود بافت استخوان و عملکرد سیستم ایمنی نقش دارد.

عواملی که در جذب ویتامین دی از نور خورشید نقش دارند، عبارتند از:

ساعت قرارگیری در معرض نور

در وسط روز، زمانی که خورشید در بالاترین نقطه آسمان قرار دارد، ویتامین D بیشتر تولید می‌کند. تصمیماً مدتی که طول می کشد در زیر نور خورشید می‌گذرانید، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و هیدرانیه بمانه.

مقدار پوستی که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد

هر چه وسعت بیشتر از پوست در مقابل نور خورشید باشد، ویتامین D بیشتر می‌کند.

پوست رنگ

پوست‌های روشن، سریع‌تر از پوست‌های تیره ویتامین D تولید می‌کنند.

موقعیت جغرافیایی

موادی که در مجاورت خطاستوای زندگی می‌کنند، میزان ویتامین D تولیدی در بدن آنها بیشتر است.

قرارگرفتن مکرر در معرض نور خورشید مفید است اما قرار گرفتن طولانی‌مدت در مقابل نور خورشید می‌توان خطبرنک. توجه داشته باشید اگر مدت زمان قرارگیری در زیر نور خورشید به قدری بلند باشد که پوست به اصطلاح بسوزد، خطر اصطلاح به سرطان پوست افزایش میابد.

ویتامین D به کمک بدن می‌کند تا کلسیم را که یکی از اجزای اصلی سازنده استخوان است، به‌خوبی جذب کند. بدن همچنین برای حفظ عملکرد صحیح اعصاب، ماهیچه‌ها و سیستم ایمنی به ویتامین D نیاز دارد. ویتامین D می‌تواند باعث بیماری‌های استخوانی مانند راشیسم یا استئومالاسی و پوکی استخوان شود.

چه عواملی مانع از دریافت ویتامین D از خورشید می شود؟

افزایش سن از عواملی است که در کاهش ویتامین D تولید ویتامین D یک خطر ویتامین D یک خطر ویتامین D یک خطرامود ویتامین D یک خطرامود ویتامین D یک خطرامود ویتامین D یک خطرامود ویتامین D یک خطرامود ویتامین D یک خطر سمامنفامامن

از کرم ضد آفتاب، استفاده از بدن برای ساختن ویتامین D را کاهش می دهد. از طرفی طولانی‌مدت در معرض نور خورشید بدون استفاده از کرم ضد آفتاب باعرث آفتاب‌سوختگی می‌شوران شتاب‌سوخن می‌شوران اشتاوبارن است.

وقتی از پشت پنجره در معرض نور خورشید قرار می‌گیرید، انتظار تولید ویتامین D از بدنتان باخوان نهواد باشیوار.

پوست ویتامین D است. دیگر ممکن است به اندازه کافی ویتامین D را از سلول‌های دیدن در داخل جریان خون آزاد کنند.

همچنین برخی افراد ممکن است نتوانند ویتامین D را به حالت فعال و قابل استفاده برای بدن تبدیل کنند. همین موضوع می تواند این گروه را در معرض خطر خطر ویتامین قرار دهد: افراد مبتلا، افراد با پوست تیره تر، افراد چاق، مبتلا به بیماری کلیوی یا بیمارانی.

منبع: medicalnewstoday


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم