صعود ایران به جام جهانیفرارو-ملی فوتبال ایران در هفته هفتم مرحوب هفتم مرحله نهایی انتخابی جام جهانی فوتبال امروز این دیدار از ساعت ۱۸ آغاز شد و در نهایت با تک گل مهدی طارمی در دقیقه ۴۸ با نتیجه یک بر صفر به نتیجیجه یک بر صفر به نتیجیجه یک بر صفر به نترین نیجسانا.

با این نتیجه ایران 19 امتیازی شد و با دو تفاوت نسبت به کره جنوبی رده دوم و 10 امتیاز اختلاف نسبت به امارات رده سومی (امارات تا لحظه پایان بازی تیمملی با یک گل از سوریه جلو بود.) در صدر جدول رده بندی گروه B قرار. گرفت و صعودش به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را قطعی کرد.

این سه بازی پیش از پایان مرحله نهایی انتخاب جام جهانی رقم خورد و سریع‌ترین صعود ایران به یار جبهه نال بب.

در این دیدار با حضور 10 هزار تماشاگر برگزار شد و بانوان هم میزبان ملی پوشان کشورمان بودند.


خلاصه بازی

تیم ملی ایران با ترکیب امیر عابدزاده، شجاع خلیل زاده، حسین کنعانی زادگان، امید نورافکن، صادق محرمی، سعید عزت اللهی (87 کمال کامیابی نیا) وحید امیری، علی قلی زاده، سامان قدوس (77 میلاد سرلک) علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی (۲ + ۹۰ کریم انصاریفرد) به میدان رفت.

کریستوفر جیمز از استرالیا قضاوت این دیدار را برعهده داشت. شجاع خلیل زاده از ایران، سعدعبدالامیر و بشار رسن از عراق در این دیدار کارت زرد گرفتند.

بازی با بازی تیم ملی عراق شروع شد و این تیم با پرس کردن از زمین ایران به دنبال عابدزاده بود که در چند صحنه هم موفق شد اما پس از دقایقی سفیدپوشان ایران نبض بازی را در اختیار گرفتن و اجازه ندادند عراقی. به سرعت ادامه دهد.

ملی پوشان ایران که یک بار توسط مهدی طارمی در موقعیت آفساید دروازه عراق را باز کردند در دقیقه 10 این دیدار با شوت دیدنی کاپیتان علیرضا جهانبخش تیر دروازه عراق را به لرزه در آوردند.

با این حال دو تیم بازی نزدیکی را تا دقیقه ۲۰ به نمایش گذاشتن و توپ بین بازیکنان در جریان بود.

اوه ایران تا آستانه باز کردن دروازه عراق پیش رفت و در فاصله کوتاهی دو بار گلر حریف را به دروازه انداخت. در اولین موقعیت شوت علیرضا جهانبخش را دروازه بان حریف توانایی کرد اما در توت مقاراب برگشت برگشتی ترابام.

بازی ایران ادامه داد و در دقیقه 29 بازهم فرصت برای ایران زاده شد و حرکت قلی داخل محوطه جریمه موقعیت خوبی را برای ایران فراهم کرد اما ضربه جهانبخش را دروازه بان حریف کرد و در برگشت محرمی در موقعیت آفساید به توپ ضربه زد.

دقیقه 38: علیرضا جهانبخش با دیدی عالی در جناح چپ علی قلی زاده را صاحب توپ کرد و این بازیکن تا ورود به داخل محوطه جریمه پیش رفت و با شوتی تماشایی دروازه حریف را هدف قرار داد اما فهد طالب دروازه بان عراق با نمایشی عالی این توپ به بیرون فرستاد.

بیا لطفا:

شروع نیمه دوم برعکس ابتدایی بازی بود و این شاگردان اسکوچیچ بودند که بازی را تهاجمی آغردند و تهاجمی آغهمنرن همنرنر هرنر هرنر هرنر. در دقیقه 48 مهدی طارمی با گرفتن توپ از میانه های زمین به سمت دروازه حریف حرکت کرد و با ورود به محوطه جریمه از بین دو بازیکن عراق دروازه را باز کرد تا قفل دروازه طالب بالاخره باز شد.

دقیقه 58: همکاری عالی مهدی طارمی با سامان قدوس یک موقعیت عالی برای ایران ایجاد کرد تا به گل دوم دست پیدا کند اما ضربه زمینی قدوس با اختلاف بسیار کمی از کنار تیر عمودی دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۲: ایران برای سومین بار دروازه عراق را باز کرد اما برای دومین بار اعلام کرد که افساید تمنها ب در این دقیقه علی قلی زاده در داخل محدوده جریمه و در ورود توپ به دروازه با دروازه بانی حریف برخورد کرد که هر چند توپ وارد دروازه شد اما داور اعلام افساید کرد.

دقیقه 73: اشتباه وحید امیری تیم حریف را در برابر حمله قرار داد و بازیکنان عراقی تا درون محوطه جریمه پیش رفتند و در آستانه باز کردن دروازه ایران قرار دارند اما مدافعان کشورمان اجازه ندهد ضربه ای به ضربه وارد کند.

دقیقه 85: خطای شجاع خلیل زاده روی بازیکن حریف موقعیت خوبی را از جناح چپ منطقه جریمه برای عراق ایجاد کرد تا ضربه ایستگاهی را روی دروازه عابدزاده ارسال کند که این ضربه هم ثمری برای عراق نداشت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم