طرفداران حریم خصوصی می گویند زمان حذف WhatsApp – Zomit فرا رسیده است


در اوایل سال 2021، واتس اپ خط مشی خود را به روز کرد و کاربران را مجبور کرد در صورت تمایل به ادامه استفاده از برنامه، تغییرات جدید را بپذیرند. این اقدام به دلایل مختلف مربوط به حریم خصوصی افراد واکنش شدیدی را برانگیخت. این امر بسیاری از کاربران را بر آن داشت تا در استفاده از برنامه برای ارتباط با دیگران تجدید نظر کنند.

ترس از حریم خصوصی کاربر

اشلی سیمونز، بنیانگذار Avethehack، وب سایتی که حریم خصوصی و امنیت آنلاین را ارتقا می دهد، گفت:

سیاست WhatsApp برای محافظت از حریم خصوصی کاربران وحشتناک است. برای استفاده از این پیام رسان ها، کاربران باید با اشتراک گذاری اطلاعات خود با فیس بوک موافقت کنند. علاوه بر این، واتس اپ از سیستم رمزگذاری فایل های پشتیبان استفاده نمی کند، بنابراین فراداده پیام کاربر را استخراج می کند.

در یک پست در سال 2016 در یک وبلاگ WhatsApp ذکر شد که با اتصال تلفن شما به سیستم های فیس بوک، این شرکت ممکن است پیشنهادات بهتری برای یافتن دوستان جدید ارائه دهد و اگر در این شبکه اجتماعی حساب دارید، از اطلاعات برای نمایش تبلیغات مرتبط تر استفاده کنید. واتس اپ پس از جلب توجه افکار عمومی، توضیحات مختلفی ارائه کرد. اما در آن زمان، بسیاری از کاربران این پیام رسان ها از قبل به دنبال برنامه های پیام رسانی جایگزین مانند Tagram و Signal بودند.

وضعیت فعلی WhatsApp

با توجه به Digital Trends، واتس اپ امروز بیش از 2 میلیارد کاربر فعال دارد. اما بحث در مورد انصراف از برنامه و استفاده از خدمات پیام رسانی امن تر در اینترنت ادامه دارد. در این بین این سوال پیش می آید که آیا واقعا کاربران واتس اپ باید اپلیکیشن را ترک کنند؟ آیا جایگزین بهتری برای این پلتفرم وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوالات در ادامه توضیحات کارشناسان حریم خصوصی را خواهیم خواند.

جایگزین های واتس اپ

سیمونز معتقد است که حذف واتس اپ به سال 2014 برمی گردد. یعنی زمانی که فیس بوک برنامه را خرید. فیس بوک (متا) احتمالاً به طور مداوم پیام های کاربران واتس اپ را نظارت نمی کند. اما این شرکت به اطلاعات حساس دیگری مانند اینکه شما چه کسی هستید، با چه کسی صحبت می کنید، به چه دستگاه های دیگری متصل هستید و غیره دسترسی دارد. سیمونز می‌گوید: «زمانی که از طریق واتس‌اپ پیامی ارسال می‌کنید، به طور خلاصه، حریم خصوصی شما بی‌صدا مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

کارشناسان دوست دارند جکی لویتCloudwards، ویرایشگر Cloudwards Online می‌گوید حذف واتس‌اپ ممکن است دشوار باشد، زیرا این برنامه رایگان است و تقریباً توسط همه کاربران در سراسر جهان استفاده می‌شود. به عنوان مثال، برنامه هایی مانند تلگرام و سیگنال از نظر اندازه کاربر هنوز کوچکتر از WhatsApp هستند. در واقع مهمترین ویژگی این پلتفرم، اپلیکیشن های رقیب واتس اپ، یعنی تعداد زیاد کاربران بی استفاده است. به همین دلیل هنوز نمی توانند قدرت ارتباطی واتس اپ را جایگزین کنند.

وایبر، تلگرام، وایر، دیسکورد و اسکایپ از دیگر اپلیکیشن هایی هستند که کاربران واتس اپ آن ها را جایگزین واتس اپ می دانند.

در حالی که هر کاربری برای استفاده از سرویس‌های جایگزین واتس‌اپ آزاد است، بسیاری از کاربران هنوز به برنامه‌های جایگزین واتس‌اپ روی نیاورده‌اند. بنابراین، حتی اگر نگرانی‌های امنیتی جدی در این پلتفرم‌ها وجود داشته باشد، ممکن است در نهایت کاربران مجبور به ادامه استفاده از پلتفرم شوند. زیرا اکثر اعضای خانواده، دوستان و همکاران از واتس اپ استفاده می کنند.

علیرغم محبوبیت برخی از جایگزین های پیام رسانی واتس اپ، آنها هنوز هم همه قابلیت های واتس اپ را پوشش نمی دهند. تینگ را بکشیدیکی از بنیانگذاران و رئیس فعلی TextNow اعلام کرد که کاربرانی که دسترسی محدود به اینترنت و گوشی های هوشمند دارند می توانند از اپلیکیشن های این شرکت استفاده کنند.

TextNow برنامه‌ای است که به کاربران اجازه می‌دهد از هر دستگاه دیگری پیام ارسال و دریافت کنند. حتی اگر دستگاه شخص دیگر TextNow را نصب نکرده باشد. البته سرویس رایگان این اپلیکیشن تنها در نقاط خاصی از دنیا فعال است.

تینگ می‌گوید: «بعد از اینکه همه این عوامل با هم کار کردند، مردم متوجه شدند که قرار دادن همه تخم‌مرغ‌هایشان در یک سبد ایده‌ای هوشمندانه نیست و اکنون کاربران می‌دانند که جایگزین‌های خوبی برای واتس‌اپ وجود دارد.

برنامه پیام رسانی سیگنال بهترین گزینه شما برای امنیت است

هارولد لیExpressVPN، معاون رئیس جمهور، خاطرنشان کرد که سیگنال در حال حاضر بهترین جایگزین برای کاربران از نظر دسترسی، امنیت و ویژگی های حریم خصوصی است. لی گفت سیگنال یک برنامه پیام رسانی است که توسط Open Whisper Systems توسعه یافته و اکنون بخشی از بنیاد سیگنال است. Open Whisper Systems یک پروتکل رمزگذاری جهانی را توسعه داده است که توسط واتس اپ، مایکروسافت و گوگل استفاده می شود. علاوه بر این، سیگنال منبع باز است و به کارشناسان امنیت سایبری اجازه می دهد تا امنیت برنامه را بررسی کنند.

مقالات مرتبط:

در همین حال، سیمونز توصیه می کند نگاهی به Threem و Element داشته باشید. از آنجایی که این دو پلتفرم برای ثبت و استفاده به اطلاعات شخصی کمتری نیاز دارند، از پروتکل های رمزگذاری کارآمد نیز استفاده می کنند و حداقل داده ها را از کاربران جمع آوری می کنند. وایبر، تلگرام، وایر، دیسکورد و اسکایپ از دیگر گزینه هایی هستند که کاربران در نظر دارند. البته حریم خصوصی در هیچ یک از این برنامه های جایگزین در سطح سیگنال نیست.

مبادله همیشه راه حل نیست

با بسیاری از برنامه‌های پیام‌رسان جایگزین، حذف WhatsApp ممکن است بهترین گزینه برای همه کاربران نباشد. تینگ در این باره گفت:

واتس اپ از بین نمی رود. زیرا از حمایت بزرگترین شرکت رسانه های اجتماعی جهان برخوردار است. علاوه بر این، پایگاه کاربری بسیار گسترده ای در بیشتر نقاط جهان دارد و آن را به یکی از محبوب ترین وسایل ارتباطی برای مردم در تمام نقاط جهان تبدیل می کند.

اگر باید عضو گروه‌های مختلف واتس‌اپ باشید و نمی‌توانید سایر اعضا را برای استفاده از اپلیکیشن‌های جایگزین متقاعد کنید، چاره‌ای جز موافقت با خط‌مشی جدید واتس‌اپ و ادامه استفاده از این سرویس ندارید.

انتخاب فردی همیشه برنده است

اینکه آیا مردم واقعاً باید استفاده از واتس اپ را متوقف کنند به انتخاب ها و شرایط شخصی بستگی دارد. اگر تمام خانواده شما برای مدرسه و محل کار به واتس اپ وابسته هستند، می توانید به استفاده از این پلت فرم ادامه دهید. با این حال، اگر قابلیت تغییر را ایجاد کنید، ممکن است واتس‌اپ را با سرویس‌هایی جایگزین کنید که امن‌تر هستند، حریم خصوصی بیشتری ارائه می‌دهند و همچنان ویژگی‌های مشابه واتس‌اپ را ارائه می‌دهند.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel