طوفان خورشیدی باعث نابودی ۴۰ ماهواره جدید استارلینک اسپیس ایکس شد – زومیت


در سه سال گذشته، اسپیس ایکس به‌عنوان بخشی از کسب‌وکار خود برای ارائه خدمات اینرتنت از فضارانا رسارت از فضهرانانا اما تازه‌ترین پرتاب این شرکت در ۳ فوریه (۱۴ بهمن) با هدف استقرار ۴۹ ماهواره‌ی جدید شه ت طب را انجام داد.

درنتیجه‌ی طوفان ژئومغناطیسی ایجاد شده دراثر طغیان اخیر خورشید، ماهواره‌ای از ۴۹ ماهواره‌ای استارلینک که فهانان. این ماهواره‌ها در فرآیند ورود دوباره به جوّ زمین قرار دارند. جایی که دراثره با حرارت سوزان خواهند شد.

رویدادهای اخیر مخاطرات پیش روی شرکت‌های متعدی را برجسته می‌کند که با هدف ارائه‌ی خدامدارصدارص. این احتمال وجود دارد که طغیان خورشیدی بعدی تعداد بیشتری از این فرستنده‌هارک مدارک کوچک تازه‌منارک باشد. خورشید چرخه‌ای ۱۱ ساله دارد که در آن، بین حالت‌های بیش‌فعال و غیرفعال نوسان می‌کند. درحال‌حاضر، خورشید در حال افزایش فعالیت خود تا نقطه‌ی اوجی است که پیش‌بینی می‌شود در حوالی سال ۲۰۲۵ از راه برسال ۲۰۲۵.

طغیان خورشیدی دیگر استانداردهای خورشید نسبتاً متوسط ​​بود. هیو لوئیسمتخصص بقایای فضایی در دانشگاه ساوث‌همپتون انگگهستان به نیویورک‌تایمز گفت: «کاملاً مطمئنم که در عرخویی. زیرا معمولاً با انجام فعالیت‌های خورشیدی، همین اتفاق رخ می‌دهد.» اگر یک طغیان متوسط ​​​​می تواند 40 ماهواره ای استارلینک در حال چرخش در ارتفاعات مداری پایین را از کار بیندازد، طوفان خورشیدی قویتر واردکردن آسیب بیشتر را به ابرمنظومه ای اسپیس ایکس یا سایر شرکت ها دارد.

اسپیس ایکس نابودی ۴۰ ماهواره‌ای خود را سه‌شنبه‌شب در پستی وبلاگی اعلام کرد. این شرکت از پرتاب، ماهواره‌ها در مدارهای مدنظرشان در ارتفاع تقریباً ۲۰۹ کیلومتری برفراً یک کیلومتری برفران هم متری برفران همارشانز گفت. بخشی از دلیل انتخاب این ارتفاع، جلوگیری از برخورد احتمالی در آینده با سایر ماهواره‌ها بود. اگر ماهواره ها پس از استقرار در آن ارتفاع، عملکرد بهتری داشته باشند و نتوانند مدارهایشان را تا ارتفاع ایمنتر افزایش دهند، جو زمین بهسرعت آنها را بهسمت خود خواهد کشید. دکتر لوئیس این اتفاق را رخداد بسیار خوبی از نظر ایمنی می‌داند.

موشک فالکون ۹ ماهواره‌های محکوم به فنا را هفته‌ای گذشته از مرکز فضای کندی در فلوریدا پرتاب کرد.

در ۲۹ ژانویه (۹ بهمن) و پیش از پرتاب این ماهواره‌ها، فورانی شدید از ذرات بسیار پرانرژی شناوان شیمرواو نتاواو ناوان تاواو ناوانا این فوران تقریباً ۲ فوریه (۱۳ بهمن) به زمین رسید و در حباب مغناطیسی سیاره ، طوفان ژئومغناطیسی بآورجو.

طوفان قدرتمند به ذرات موجود در جوّ زمین انرژی جنبشی اضافه کرد. دکتر لوئیس گفت درنتیجه این اتفاق جوّ به‌نوعی پف می‌کند یا منبسط می‌شود. این انبساط افزایش تراکم جوّ را به‌دنبال دارد که به‌نوبه‌ی خود نیروی پسا (درگ) تجربه‌شده‌ای جسا (درگ) را تجربه‌کرده است اجراکننده مرکار هارحار هارحارحار. این پسا اندازه‌ای مدارهای اجرا شده را کوچک می‌کند. اتفاقی که باعث می‌شود اجرا شود به جوّ غلیظ و پایینی نزدیک‌تر شوند و درنهایت در آن بسوزند.

به‌نقل از اسپیس ایکس، در جریان استقرار چندین ماهواره‌ای استارلینک، اوج‌گیری سرعیت و شدت طوفان مکهارشبج. درنتیجه‌ای این اتفاق، ۴۰ ماهواره از ۴۹ ماهواره درنهایت تسلیم نیروهای گرانش و رهسپار نابودی شدن.

مقالات مرتبط:

درحال‌حاضر، درمجموع ۱،۹۱۵ ماهواره‌ای استارلینک در مدار وجود دارد. درنتیجه به‌گفته‌ی جاناتان مک‌داولستاره‌شناس در مرکز اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونین، از نظر اسپیس ایکس ازدست‌دادن ۴۰ ماهواره شکست بزرگی نمی‌شوب. بااین‌حال، دکتر لوئیس می‌گوید اگر هزینه‌های پرتاب را به‌حساب آوریم، نابودی ماهواره‌ها به‌معنای خسالاساو سالاسا صدبهامعنای خسالاس یبهامعنای خسالاساوی می‌دهد.

خطراتی که طغیانهای خورشیدی و طوفانهای ژئومغناطیسی برای اجرام واقع در مدار نزدیک زمین ایجاد میکنند، از آسیبهای الکتریکی گرفته تا اختلالات در ارتباطات، بهخوبی شناخته شده هستند. اداره ملی اقیانوسی و جوّی آمریکا طوفان‌های ژئومغناطیسی را در رتبه بندی از جزئی تا شدید می‌کند. این سازمان از طوفان متوسط ​​اخیر با عنوان حادثه‌ای یاد کرده است که احتمالاً باعث تغییرمالاً در کشش جوجم جمر جموو می‌شود.

با وجود شناخته‌شده‌بودن این مخاطرات، آیایس ایکس در جریان پرتاب اخیر استارلینک، خطر طوفانرلینک، خطر طوفانخرینک. سامانتا لاولرستاره‌شناس در دانشگاه رجینا در کانادا به نیویورک‌تایمز گفت: «به‌نوعی شگفت‌زده‌ام. واقعاً؟ آیا به این فکر نکردند؟ » مک‌داول نیز بی‌اطلاعی اسپیس ایکس را تعجب‌آور می‌داند و می‌گوید: «انتظار می‌رفت که آن‌ها برای این حادثه آمدند.

حرکت قطارمانند ماهواره های استارلینک در آسمان شب

قطاری از ماهواره‌های مأموریت استارلینک ۲۴ که در ماه می از فراز اتریش عبور می‌کنند.

وقتی نیویورکتایمز ازطریق ایمیل با نمایندگان رسانه های اسپیس ایکس تماس گرفت، آنها هیچکس را برای پاسخگویی به ها دردسترس نیست و پرسش کردند که تیم اسپیس ایکس فعلا زمان فوقالعاده سختی را اسپری می کند.

این ماهواره‌های ازکارافتاده به‌جای باقی مانده در مدار نزدیک زمین، ظاهراً به‌سرعت وارد جوّ می‌شوتنا، وارد جوّ می‌شوتنا، وارد جوّ می‌شوتنا واراری. آن‌ها هیچ خطری برای ساکنان روی زمین ایجاد نمی‌کنند و از نظر ایمنی، سامانه دقیقاً طبق انتظار عمل کرد. دکتر لوئیس گفت: «ماهواره‌ها از مدار خارج شدند و هیچ‌چیز دیگری در خطر نبود».

? اما این مخاطرات ماهواره های در حال گردش در مدارهای پایینی را ادامه خواهد داد و این پرسش را مطرح می کند که آیا اسپیس ایکس می تواند ماهواره ها را در این مدار پایین ادامه دهد یا نه؟

به‌گفته‌ی دکتر لوئیس، همان طور که خورشید فعال‌تر می‌شود، مقدار فزاینده‌ای پرتو فرابنفش شدید آزاد می‌کن جهم دوجذ دوره. این جوّ به‌طور چشمگیر منبسط خواهد شد. درنتیجه انتظار می‌رود تراکم جوّی تا ۱۰ یا ۱۰۰ برابر افزایش می‌یابد که درمقایسه‌با آنچر رمریر روب، مروب مروبا باشد.

بسیاری از اخترشناسان تجهیزات استارلینک و دیگر منظومه‌های‌ای هستند. زیرا این ماهواره‌ها نور خورشید را بازتاب می‌دهند و به بالقوه در مشاهدات نجومی از روی زمین اخنالا. دکتر لوئیس گفت: «مرگ این ماهواره‌ها درس بی‌رحمانه‌ای برای اسپیس ایکس بود». آنچه در آینده اتفاق می افتد، به عمل خواهد آمد.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel