غذاهایی که خواب را مختل می کنند

[ad_1]

بدن برای استراحت و بازسازی به خواب کافی و راحت نیاز دارد. افرادی که شب ها بد می خوابند، انرژی کافی در روز ندارند، مدام احساس خستگی و بی حوصلگی می کنند و این بر روحیه آنها تأثیر می گذارد.

به گزارش eatthis، غذاهای خاصی که در هنگام شام یا درست قبل از خواب می خورید می توانند باعث شوند برای مدت طولانی در رختخواب غلت بزنید یا کمی بعد از خواب از خواب بیدار شوید:

شکلات تلخ:

برخلاف تصور رایج، مصرف شکلات تلخ بعد از شام کیفیت خواب را بهبود نمی بخشد. شکلات منبع مخفی کافئین است.

کافئین باعث تحریک و کاهش توانایی خواب عمیق می شود. باید 4 تا 6 ساعت قبل از خواب از این غذا دوری کنید.

غذاهای چرب:

هضم این غذاها بیشتر طول می کشد و باعث ایجاد گاز و سوء هاضمه می شود. نفخ و سوء هاضمه کیفیت خواب شما را کاهش می دهد. سعی کنید 3 ساعت قبل از خواب از مصرف غذاهای چرب خودداری کنید.

میوه های خشک شده:

به گفته متخصصان تغذیه، زیاده روی در مصرف میوه خشک به دلیل کم بودن آب و فیبر، بر معده اثر گذاشته و باعث نفخ معده می شود.

فلفل و غذاهای تند:

خوردن فلفل و ادویه راه آسانی برای افزایش متابولیسم و ​​در نتیجه کاهش وزن است، اما خوردن این غذاها قبل از خواب و اواخر شب می تواند باعث سوزش سر دل بخصوص در کسانی که مشکلات گوارشی دارند، شود. گزینه های صبحانه گرم و تند را حفظ کنید.

سس تند:

کپسایسین ماده ای است که در فلفل تند و همچنین فلفل تند یافت می شود. کپسایسین می تواند باعث شود اسفنکتر تحتانی مری بیش از حد باز بماند و باعث سوزش سر دل شود.

نعنا:

درست است که مصرف نعناع برای سلامتی مفید است، اما مصرف این ماده مغذی در اواخر عصر به هر شکلی، حتی به عنوان چای نعناع، ​​می تواند باعث سوزش سر دل شود.

پیتزا:

پنیر پیتزا چرب است و می تواند باعث اسیدیته و رفلاکس معده و روده شود. حتی اگر سوزش سر دل را تجربه نکنید، خوردن پیتزا در شب می تواند خواب راحت را از شما سلب کند.

پیاز خام:

خوردن پیاز به صورت خام باعث رفلاکس گاز و اسید معده می شود.

کافئین:

مصرف کافئین می تواند سیستم عصبی مرکزی را تحریک کرده و تا چند ساعت پس از مصرف باعث بی خوابی شود.

سس گوجه:

این نوع سس علاوه بر اسیدی بودن، حاوی مواد شیمیایی نگهدارنده نیز بوده و باعث دل درد می شود. اگر مستعد سوء هاضمه هستید، از این نوع سس مخصوصاً یک شبه استفاده نکنید. خوردن سس گوجه فرنگی روند هضم غذا را کند می کند.

چای سبز:

این نوع چای نیز مانند چای سیاه حاوی کافئین است. علاوه بر کافئین، چای سبز حاوی دو محرک دیگر است: تئوبرومین و تئوفیلین.

این دو ماده باعث افزایش ضربان قلب، تحریک پذیری و اضطراب می شوند. فواید چای سبز شگفت انگیز است، بنابراین باید از نوشیدن آن لذت ببرید، اما نه بعد از ساعت 15 یا 4 بعد از ظهر.

[ad_2]

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel