غذاهای دارای کلسترول سالمبرخی از غذاها وجود دارند که دارای کلسترول خوب و برای بدن، سالم و مفید می‌شوند.

به گزارش باشگاه جوان، کلسترول گزارش مردمی برای بدن در نظر گرفته می‌شود. اما آیا می‌دانستید برخی منابع حاوی کلسترول هستند که برای بدن مفید هستند؟

Parul Malhotra Bahl ، متخصص تغذیه گفت: کلسترول یک ماده مانند است که به طور طبیعی در بدن ما تولید می شود. کلسترول، قطعه‌ای نیاز برای غشای سلولی ما است. علاوه بر این، کلسترول برای تولید ویتامین ها، ویتامین دی و صفرا که برای خوردن غذاهای چرب مرون است.

در این جا قصد داریم غذاهایی داریم که دارای کلسترول بالا هستند، اما سالم در نظر گرفته می‌شوند. معرفی کنیم:

۱- تخم مرغ

تخم مرغ دارای ۶۰ درصد از کلسترولی است که بدن شما بدان نیاز دارد. چون تنها یک سوم اسیدهای چرب از نوع اشباع هستند. پس از کلسترول ایجاد شده در اثر خوردن تخم مرغ از نوع HDL می‌شود که کلسترول خوب نامیده می‌شود. تخم مرغ از تامین است ; ویتامین‌های گروه ب علاوه بر این مواد مغذی ضد بیماری است. بنابراین هر فرد سالمی باید تخم مرغ را در رژیم غذایی خود قرار دهد.

۲- میگو

میگو نیز دارای کلسترول بالا است. اما از نظر برداشت‌های اشباع ناچیز است. میگو دارای اسیدهای چرب مانند اسیدهای چرب اُمگا ۳ است. از سویی این موجودات دریایی کوچک تامین کننده مناسبی از مواد معدنی مانند سلنیوم، آهن، روی، فسفر و همچنین ویتامین هایی مانند D B 12 و نیاسین برای بدن هستند.

۳- پنیر

انواع متفاوتی از پنیر وجود دارند که هر کدام دارای مواد مغذی متفاوتی هستند. اما بیشتر پنیرها دارای سالمی از کلسیم، ویتامین، ویتامین A و ویتامین های گروه B هستند. ذکر این نکته مهم است که از آن جایی که پنیرها دارای خطر هستند و حتی بیشتر اشباع شده اند باید حواستان باشد که مصرف پنیر به میزانی محدود، امری ضروری است.

۴- ماست پر چرب

ماست پرچرب یک غذای غنی از کلسترول است که حاوی مواد مغذی مانند، کلسیم، فسفر، ویتامینهیمای گروئین، کلسیم، فسفر، ویتامین هیوای گروی است. از آنجایی که ماست پرچرب یک غذای تخمیر شده است، برای سلامت روده مفید به شماره می‌رود. با این حال باید توجه داشته باشید که از آن جایی که ماست پرچرب مقداری از آن را انجام دهد، باید به مقداری که از این نوع ماست مصرف شود، توجه داشته باشید.

میانه روی ، کلید سلامتی

Parul Malhotra Bahl، متخصص تغذیه گفت: فواید تغذیه غذاهای سالمی که دارای کلسترول زیاد هستند، بر مضرات ناشی از کلسترول موجود در آنها برتری دارد و افراد باید این غذاها را در رژیم غذایی خود بگنجانند.

او همچنین در خصوص میزان مصرف این نوع مواد غذایی گفت: اکثر افراد می توانند غذاهای دارای کلسترول بالا را در حد معتدل و با یک رژیم غذایی میانه و همراه مصرف کنند.

در صورتی که شما نمی‌دانید چه میزان از این نوع مواد غذایی را به رژیم غذایی خود بیفزایید، به متخصص تغذیه کنراج.

باید افرادی که دارای سطح کلسترول خون بالا هستند، به طور کلی باید هر نوع ماده غذایی دارای کلسترول بالا (حتی غذاهای سالم دارای کلسترول بالا) را در رژیم غذایی خود محدود کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم