قیمه سیبزمینی از کی به غذای لاکچری تبدیل شد؟فرارو– قیمت گوشت گران شده و الان باید برای یک کیلو گوشت خورشتی حدود 200 هزار تومان پول خرج کنیم. بر اساس آمارهای رسمی، ظرف یک سال ارزش گوشت گوساله ۴۰ درصد و گوشت گوسفندی ۲۰ درصد رشد داشته است. اگر این روزها پیگیر اخبار بودید، احتمالا چیزهایی درباره گرانی سیبزمینی و برنج هم بهچشمتان خورده و با تیترهایی مثل برنج 100 هزار تومانی و سیبزمینی 15 هزار تومانی روبرو شده است. لپه، زعفران، دارچین، لیمو عمانی و … همیشه گران بوده اند. به این ترتیب الان رسما می‌توانم قیمه سیب زمینی را جزو غذاهای لاکچری به‌حساب آورد. برخی از رستوران‌های تهران یک پرس از این خورشت حدود صد هزار تومان می‌فروشند.

قیمت سیبزمینی

به گزارش فرارو، قیمت سیب‌زمینی گران‌شده و این موضوع در آمارهای رسمی و بازار مشهود است. مرکز آمار ایران در گزارش اخیر خود که مربوط به دی ماه می‌شود، متوسط ​​قیمت یک کیلو از این کالا را ۱۰ زارش آن کالا را ۱۰ هزالما نالار ناورا می‌کند. رقمی که نشان می‌دهد ارزش یک کیلو سیب‌زمینی نسبت به دی‌ماه پارسال ۱۰۸ درصد و درمقایسه دبا آذر امرمقار ش دبا آذر امرسال حداوار ش. وقتی به بازار می‌رویم، عدد و رقم‌ها متفاوت است. احتمالا طی این چند روز در کانال های تلگرامی و اخبار پیگیر سیبزمینی ۱۵ هزار تومانی بوده است. شاید هم خودتان در میوه‌فروشی‌ها به همین اندازه برای سیبزمینی دست به جیب شدید، اما الان در سایت دیجیکالا دستکم پنج مدل سیبزمینی وجود دارد که قیمت یک کیلو از گرانترین نوع آن به 33 هزار تومان رسیده است. نمونه‌ای که به‌اسم ارگانیک و درجه یک فروخته می‌شود و تازه رقم ۳۳ هزار تومان آن را بعد از تخفیف چهار هزار تومانی به‌اسم ارگانیک. در همین سایت سیبزمینی درجه یک و سیبزمینی درشت کیلویی 30 هزار تومان، سیبزمینی بلوط کیلویی 19 هزار و 600 تومان و ارزانترین سیبزمینی کیلویی 13 هزار و 120 تومان فروخته میشوند. بعد از خبرهایی که درباره گرانی سیبزمینی منتشر شد، دولت از ابتدای هفته برای خروج از افسار قیمت این کالا را در میادین میوه و ترهبار با قیمت مصوب کیلویی 10 هزار تومان آغاز کرد. به‌صورت همزمان در سامانه بازرگام شاهد فروش این کالا با رقم ۹ هزار و ۸۰۰ تومان هستیم.

قیمت گوشت

قیمت گوشت گوسفندی و گوساله بر اساس آمارهای یک سال گذشته به‌ترتیب حدود 40 و 20 درصد افزایش یافته است که 20 درصد افزایش پیدا کرده است. طبق مرکز آمار ایران هر کیلو گوشت گوسفندی به طور متوسط ​​142 هزار تومان در دیماه فروخته شده است که این رقم در مدت مشابه پارسال حدود 119 هزار تومان و فروردین تقریبا 136 هزار تومان بوده است. عدد 142 هزار تومان جدا از اینکه مربوط به دیماه می شود، متوسط ​​قیمت انواع گوشت گوسفندی است و مثلا می شود بسته یک کیلویی قلوهگاه بدون استخوان را الان 114 هزار تومان. شقه گوسفندی 142 هزار تومان، مخلوط گوشت بدون دنبه 152 هزار تومان، گوشت گردن 156 هزار تومان، شقه ممتاز بدون دنبه 170 هزار تومان، گوشت ران گوسفندی 210 هزار تومان، گوشت خورشی 220 هزار تومان و ماهیچه گوسفندی کیلویی 230 هزار تومان در بازار فروخته شده است. می‌شوند. وضعیت قیمت گوشت گوساله چگونه است؟ طبق آمار از شهریور امسال مقدار گوشت گوساله از گوسفند سبقت گرفته شده و در دی‌ماه به طور متوسط ​​148 هزار همانشتومانشتومانش. گوشت گوساله دی‌ماه ۹۹ سال کیلویی ۱۰۷ هزار تومان و فروردین امسال ۱۲۳ هزار تومان ارزش داشت. وقتی به بازار برویم برای یک کیلو گوشت قلوه‌گاه گوساله با رقم ۱۳۵ هزار تومان و یک کیلو گوشت مخهماور یوشتورور وشوروط یوشتوروت وشتوروت همچنین گوشت سردست حدود 190 هزار تومان، گوشت ماهیچه و ران تقریباً با همین رقم، گوشت خورشتی 215 هزار تومان و گوشت استیک گوساله حدود 270 هزار تومان فروخته می شوند.

قیمت برنج

برنج در گرانی‌های اخیر، گوشت و سیبزمینی را تنها نگذاشته است. اگر در خبرها از گوشت ۲۰۰، ۳۰۰ هزار تومانی و سیبزمینی ۱۵ هزار تومانی شنیده شده، لابد د ر جریان همنرنجارنی یازان همانج ی. حالا واقعا قیمت برنج به صد هزار تومان رسیده است؟ با آمارهای رسمی شروع کنیم. مرکز آمار می‌گوید برنج درجه یک ایرانی در دی ماه کیلویی ۵۶ هزار و ۹۰۰ تومان ارزش دارد. با در نظر گرفتن رشد ارزش 7 درصدی این کالا، نباید فراموش کرد که ازطرف مرکز آمار اعلامی ازطرف مرکز آمار اعلامی ازطرف مرکز آمار اعلامی ازطرف مرکز آمار اعلامی ازطرف مرکز آمار مبراسان قیموان‌نیموان‌گیم. مثلاً برنج ایرانی عنبر بو اعلاء خوزستان دربسته‌های پنج کیلویی ۲۴۵ هزار تومان فروخته می‌شراو که اران هروخته می‌شور که ارن هروخته می‌شرود که اران هروخته می‌شور می‌شود که ارن هروخنه‌خ. اما بله برنج ایرانی صد هزار تومانی هم وجود دارد که البته به یکی دو نوع خاص محدود می‌شود. به عنوان مثال قیمت برنج درجه یک هاشمی در سایت دیجیکالا به کیلویی 115 هزار تومان و برنج صدری 105 هزار تومان فروخته می شود وگرنه برنج درجه یک طارم تقریبا 95 هزار تومان، برنج معطر کیلویی 69 هزار تومان، برنج دمسیاه کاویش کیلویی 64 هزار تومان و برنج نیم‌دانه ارگانیک هم کیلویی ۶۲ هزار تومان فروخته می‌شوند. با همه این حرف‌ها ماجرای گرانی برنج را می‌پذیرد و می‌خواهد با تنظیم بازاری قیمت آن را بپذیرد. این ارائه به‌صورت اینترنتی و در سامانه بازرگام صورت می‌گیرد. به‌طوری که شاهد فروش سه نوع برنج خارجی و یک نوع ایرانی در این سامانه هستیم. قیمت برنج ایرانی در بازرگام که تحت نام برنج شیرودی تنظیم بازار فروخته می شود، در بسته های پنج کیلویی 210 هزار تومان است و ارزش یک کیلو از آن را باید 42 هزار تومان در نظر بگیرید. برنج پاکستانی کیلویی ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان، برنج هندی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان و برنج تایلندی ۱۲ هزار و ز نومان هومان هزار و ز نومان هومانی.

قیمت مواد لازم برای درست کردن قیمه سیب زمینی با برنج

قیمه سیب‌زمینی با برنج غذای ارزانی نیست و می‌خواهم ببینیم خرید مواد لازم بابت را درست کنید آن چقدم موام. شخصی که مسئولیت درست کردن این غذا را برای پنج نفر برعهده می گیرد، احتمالا به 300 گرم گوشت خورشتی یا قیمه، 250 گرم سیبزمینی 100 گرم لپه و یک کیلو برنج نیاز دارد و با در نظر گرفتن بازه قیمت این کالاها، خرید همین چهار قلم بین. ۸۵ تا ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود. قیمت لپه طبق آمار به‌ازای ۹۰۰ معادل گرم ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان است. در بازار بسته های 900 گرمی ارگانیک درامان بهعنوان یکی از گرانترین نمونه ها حدود 70 هزار تومان و بسته 900 گرمی زریندان بهعنوان یکی از ارزانترین نمونه ها 45 هزار تومان فروخته می شود. اگر همین رقم تقریبی 50 هزار تومان را برای 900 گرم لپه ملاک قرار بدهیم، قیمت گوشت خورشتی گوسفندی و گوساله را کیلویی 220 هزار تومان مدنظر داشته باشید و دست روی سیبزمینی ارگانیک یک درجه کیلویی 33 هزار تومان بگذرانید، تا همینجا خرجمان به حدود 80 هزار تومان برسد. تومان میرسد. رقمی که با احاب میزان دقیق این کالاها برای پنج نفر محاسبه می شود و به این صورت است که باید هزینه خرید مبلغ را بخرید. اگر فرض بگیریم خانواده پنج نفره یک کیلو برنج هرجه یک هاشمی را در یک وعده و کنار خورشت قیمه یب‌زمینیمصنی. بدون احتساب قیمت زعفران، لیمو عمانی، پیاز، روغن و ادویه و. اما اگر به‌جای انتخاب گران‌ترین گزینه‌ها، برنج تایلندی و سیب‌زمینی تنظیم بازاری رارا در سبدخریاماری ررا ر سبدخریامنارگذ

قیمت قیمه سیبزمینی با برنج در رستوران ها

خورشت قیمه سیب زمینی در برخی از گران‌ترین رستوران‌ها می‌توانند حدود 100 هزار تومان قیمت داشته باشند. مثلا قیمت ظرف 500 گرمی خورشت قیمه سیب زمینی در یکی از رستوران ها مرکز شهر هران –بدون برنج- 99 هزار تسما. همان رستوران 250 گرم خورشت قیمه سیب زمینی، حدود 70 گرم گوشت گوسفندی، سیب زمینی، 350 گرم برنج ایرانی درجه یک هاشمی، ته چین زعفرانی، زرشک، زعفران، خلال پست، خلال بادام را تقریبا 90 هزار تومان میفروشد. رستوران دیگری خورشت قیمه سیب زمینی با برنج را ۸۵ هزار تومان دست مشتری می‌دهد. رقمی که بابت ۳۰۰ گرم خورشت، ۷۰ گرم گوشت تکه‌ای مخلوط گوساله و گوسفندی، سیب زمینی سرخ کرده ووانی‌شم سرخ کرده ووان۴۰۰می. جست‌وجوی عبارت خورشت قیمه سیب زمینی با برنج در اپلیکیشن‌های مخصوص فروش غذای آنلاین ما روش غذای آنلاین روش انواع مارورواورواواورواواواواواواواواواواواواواواواواواواواواواواواواواواواواواواواواواو ارقامی که کمترین آن‌ها به حدود ۴۵ تا هزار۵۰ تومان می‌رسد. یعنی بازه قیمت یک پرس چلو خورشت قیمه سیب زمینی در تهران تقریبا –تاکید می‌کنیم- بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار ات.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel