مردم کجا سرمایه گذاری می کنند و چرا؟

[ad_1]

ارو- مرکز تحقیقات افکار دانشجویان ایران (ایسپا) نظرسنجی سراسری درباره نگرش اقتصادی شهروندان نسبت به سرمایه گذاری در بازارهای مختلف انجام داد که نتایج آن بسیار قابل تامل بود.

به گزارش فرار، در این نظرسنجی 36.8 درصد پاسخ دهندگان گفته اند که اگر پس انداز داشته باشند ترجیح می دهند در زمین و مسکن سرمایه گذاری کنند، 22.8 درصد شغل و کارآفرینی پیدا می کنند، 9.6 درصد سکه و طلا می خرند و 8.9 درصد درصدی را پس انداز می کنند. بانک و سرمایه گذاری 3.1٪. در ارزهای دیجیتال 1.3 درصد از پاسخ دهندگان ترجیح می دهند دلار و ارز بخرند و 1.2 درصد از پاسخ دهندگان سرمایه گذاری در بازار سهام را ترجیح می دهند.

از سوی دیگر، بر اساس این تحقیق، زنان بیشتر از مردان به خرید سکه و طلا و همچنین پس‌انداز بانکی تمایل دارند. در مقابل، تمایل به ایجاد شغل و کارآفرینی در بین مردان بیشتر از زنان است. در بین گروه های سنی، افراد بالای 50 سال بیشتر از سایر گروه ها در بانک سرمایه گذاری می کنند. افراد 18 تا 29 ساله بیشتر از سایر گروه های سنی به کار و کارآفرینی تمایل دارند و در گروه سنی 30 تا 49 سال تمایل به سرمایه گذاری در زمین و مسکن بیشتر است.

در میان گروه‌های مورد مطالعه، افراد دارای تحصیلات عالی بیشتر از افراد بدون تحصیلات عالی شغل ایجاد می‌کنند و افراد بدون تحصیلات عالی نسبت به دانشگاهیان احتمال بیشتری برای پس‌انداز سرمایه در بانک دارند. تمایل به سرمایه گذاری در زمین و مسکن با افزایش هزینه های سرانه خانوار افزایش می یابد. از سوی دیگر، بهبود وضعیت مالی فرد با تمایل به پس‌انداز در بانک نسبت معکوس دارد. هرچه افراد از نظر اقتصادی بهتر باشند، احتمال اینکه پس‌انداز خود را در بانک سرمایه‌گذاری کنند، کمتر می‌شود.

جذابیت بازار مسکن برای مردم  چرا بازار املاک و مستغلات کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری است؟چرا مسکن امن ترین بازار برای سرمایه گذاری است؟
مهدی سلطان محمدی کارشناس اقتصادی در گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه مسکن همواره بازار امنی برای سرمایه گذاران بوده است، گفت: با توجه به تجربه تاریخی مردم از بازار مسکن، می دانند که در هر شرایط اقتصادی این بازار می تواند یکی از گزینه های کم ریسک برای میان مدت و میان مدت باشد. سرمایه گذاری بلند مدت.

وی افزود: همچنین در چهار سال گذشته با وجود تورم افسارگسیخته ای که در کشور وجود داشته، مسکن رشد متوسط ​​7 برابری را تجربه کرده است، بنابراین این معضل مسکن را به مقصد اول سرمایه تبدیل کرده است. افراد در نظر گرفته شده است.

سلطان محمدی با اشاره به اینکه نوسانات شدید بازارهای مختلف در ورود سرمایه بیشتر به مسکن بسیار موثر بود، گفت: در آن زمان به بازار عرضه شد اما پس از آن به دلیل کاهش بیش از 50 درصدی سهم بازار امروزه افراد کمتری حاضر به سرمایه گذاری در بورس هستند زیرا تحت حاکمیت بیش از دو سوم سرمایه انسانی در بورس از بین رفت.

این کارشناس اقتصادی افزود: البته با توجه به افزایش قیمتی که در این چهار ماه رخ داده و همچنین ابهاماتی که در مورد برجام وجود دارد، نوسانات در بازار دلار و سکه افزایش خواهد یافت، سرمایه گذاری در آن ریسک زیادی دارد. این بازار.” زیرا در صورت عدم توافق ممکن است دلار در خطر افزایش قابل توجهی قرار گیرد، در حالی که در صورت توافق، دلار سقوط می کند، بنابراین ریسک بازار سکه و دلار در مورد بورس در حال حاضر بسیار زیاد است زیرا جذابیت لاست حداقل در کوتاه مدت با توجه به عدم قطعیت فعالیت اقتصادی حاکم بر این بازار، نمی توان افزایش زیادی را برای بورس متصور شد.

سلطان محمدی ادامه داد: بنابراین در این شرایط مسکن تنها گزینه سرمایه گذاری کم ریسک است چرا که در طول زمان مسکن بهترین بازار برای حفظ سرمایه انسانی در برابر تورم بوده است، اما با توجه به چشم انداز تورمی که همیشه در ایران وجود دارد، مردم نمی توانند. برای پیش بینی میزان افزایش تورم، اما در بین بازارهای سرمایه، این مسکن است که حداقل ارزش خود را در برابر تورم بدون ریسک زیاد حفظ می کند.

وی گفت: بنابراین این واقعیت که بیش از یک سوم از افرادی که در نظرسنجی اخیر ایسپا رای دادند مسکن را به عنوان بهترین بازار برای سرمایه گذاری انتخاب کردند نشان می دهد که مسکن توسط بسیاری از افراد جامعه درک شده است. ارزش سرمایه های خرد و کلان در برابر تورم و این یک تجربه تاریخی است که چندین دهه است هر بار تکرار و ثابت شده است، در حالی که ممکن است بازارهای دیگر در مقطعی رشد کنند. اصلاح عمیقی که بازار سهام نیز تجربه کرد.

[ad_2]

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel