مسکو یک سیستم پرداخت با تشخیص چهره در 240 ایستگاه مترو راه اندازی کرده است


روز گذشته روسیه سامانه ای به نام Face Pay را در 240 ایستگاه مترو مسکو راه اندازی کرد که از سیستم تشخیص چهره برای پرداخت هزینه حمل و نقل مسافر استفاده می کند. این اولین استفاده گسترده از سیستم پرداخت تشخیص چهره است.

در سیستم Face Pay ، مسافران باید عکس خود را بارگذاری کرده و حساب بانکی و کارت مترو خود را با برنامه تلفن همراه Mosmetro متصل کنند. پس از ارائه اطلاعات مورد نیاز ، دوربین ها چهره فردی را که وارد ایستگاه می شود تشخیص داده و هزینه مورد نیاز را از حساب آنها دریافت می کنند.

مقامات مسکو انتظار دارند 10 تا 15 درصد از مسافران مترو به طور منظم در دو تا سه سال آینده از Face Pay استفاده کنند. به گفته آنها ، این سیستم به منظور به حداقل رساندن صف ها و از بین بردن نیاز به لمس ابزارهای مختلف در طول همه گیری کرونا است.

سرگئی سوبیانین ، شهردار مسکو در توییتر نوشت: “اکنون همه مسافران می توانند بدون برداشتن تلفن ، کارت مترو یا کارت بانکی خود به راحتی از مترو استفاده کنند.” مسکو اولین شهر جهان است که از Face Pay در چنین مقیاسی استفاده می کند. “این یک فناوری جدید و بسیار پیشرفته است که ما دائماً در حال بهینه سازی آن هستیم.”

مقامات مسکو می گویند اطلاعات مسافران به طور امن رمزگذاری شده است و به پلیس نمی رسد. با این حال ، گروه های حریم خصوصی نگران پروژه هستند. استانیسلاو شکیروف ، بنیانگذار گروه حقوق دیجیتال Roskomsvoboda ، می گوید: “این فناوری یک گام خطرناک جدید در کنترل شهروندان روسی است.” باید شفافیت کامل در مورد مکانیسم های عملی استفاده از این برنامه وجود داشته باشد. مترو مسکو یک نهاد دولتی است و تمام اطلاعات آن در اختیار سرویس های اطلاعاتی است. “

اخیراً در مسکو استفاده از سیستم های هوش مصنوعی روند شدیدی داشته است و تاکنون تعداد دوربین های نظارتی را به بیش از 175000 دوربین رسانده است. علاوه بر نگرانی در مورد استفاده دولت از این اطلاعات ، شهروندان نیز نگران این سیستم ها هستند. هکرها اخیراً پیشنهاد داده اند که با 200 دلار به سیستم نفوذ کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم