معرفی مفهوم کوهنوردی با تحرک بالا نیسان | ا


نیسان روز شلوغی دارد و مشغول ارائه چند مفهوم مختلف است. آخرین مفهوم این شرکت یک فضاپیما است که با همکاری آژانس تحقیقات فضایی ژاپن (JAXA) توسعه یافته است. این مفهوم بدون سرنشین است و در مقایسه با فضانوردان تویوتا ساختار بسیار ساده تری دارد.

کانسپت کوهنوردی نیسان در اصل توسط JAXA طراحی شده است و از فناوری های نوآورانه نیسان استفاده می کند. یکی از آنها فناوری E-4ORCE است. این فناوری که در کراس اوور برقی پرچمدار آریا یافت می شود، سیستم چهار چرخ محرک را انتقال می دهد.

نیسان می گوید که بر اساس این فناوری و کنترل مستقل چرخ، کانسپت کوهنوردی می تواند به راحتی با سطوح بسیار نرم و شل مانند سنگ ها و بالا و پایین ها مقابله کند.

نیسان و آژانس اکتشاف فضایی ژاپن از سال گذشته بر روی این مفهوم و نحوه کنترل آن کار می کنند. این همکاری برای نیسان بسیار مفید است زیرا کارایی فناوری e-4ORCE را بیشتر می‌کند. واضح است که این مشکل باعث بهبود عملکرد محصولات نیسان در دنیا خواهد شد!

البته در ماه عاملی به نام آیرودینامیک مهم نیست. به همین دلیل است که نیسان Sailor Concept مانند یک جعبه چهار چرخ طراحی شده است.

اطلاعات کمی در مورد مشخصات فنی این مفهوم در اختیار رسانه ها قرار گرفت. اما با کمی دقت در تصاویر می توان جزئیاتی مانند سیستم تعلیق مستقل، فرمان پذیری متفاوت هر چرخ و استفاده از سنسورهای پیشرفته را مشاهده کرد.

عملکرد کنترل چرخ مستقل اجازه می دهد تا این مفهوم در سایت دور زده شود.

IQoh Funaki، مدیر نوآوری JAXA، گفت که تجربه به دست آمده از کار با نیسان به پروژه های فضایی آینده کمک خواهد کرد.

گفتنی است این نمایندگی علاوه بر نیسان با سایر خودروسازان، دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی نیز پروژه های مشترکی را انجام داده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم