مقایسه هزینه نگهداری خودروهای بنزینی و برقی در بلندمدت


تحقیقات جدید نشان می دهد که خودروهای برقی در دراز مدت به طور قابل توجهی ارزان تر از خودروهای بنزینی هستند. به عنوان مثال، طی یک دوره 36 ماهه، خودروهای برقی به طور متوسط ​​514 دلار برای دارندگان هزینه دارند، در مقایسه با 749 دلار برای مدل های احتراقی.

اما در کوتاه مدت، وضعیت کمی متفاوت است. طبق We Predict، دارندگان مدل های الکتریکی ایالات متحده به طور متوسط ​​123 دلار در سه ماهه اول و 306 دلار در سال اول برای تعمیر و نگهداری خودرو هزینه می کنند. میانگین هزینه مدل های احتراق در مدت مشابه به ترتیب 53 و 189 دلار برآورد شده است.

به گفته We Predict، تفاوت قابل توجهی در هزینه های وسایل نقلیه الکتریکی و احتراقی در بلندمدت عمدتاً به هزینه های تعمیر و نگهداری مربوط می شود. به عنوان مثال، یک خودروی برقی برای سه سال اول مالکیت تنها 77 دلار هزینه دارد، اما این مبلغ برای یک خودروی احتراق داخلی 228 دلار است.

داده های We Predict از 13 میلیون وسیله نقلیه شامل 400 مدل مختلف جمع آوری شده است. در این مطالعه، محققان نتایجی از 65 میلیون خدمات به دست آوردند که در آن بیش از 7.7 میلیارد دلار برای قطعات یدکی و 9.5 میلیارد دلار برای حقوق هزینه شده است. عوامل دیگری مانند تعمیرات غیرمنتظره، ضمانت‌ها و عودت، عیب‌یابی، به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار، گزینه‌های نصب‌شده در کارخانه و کمپین‌های خدمات نیز در نظر گرفته می‌شوند.

علاوه بر این، We Predict نتیجه می گیرد که هزینه های نگهداری خودرو در حال افزایش است. به عنوان مثال، در سه سال اول مالکیت با مدل های 2018، خودروسازان به طور متوسط ​​731 دلار از مالکان دریافت می کنند که در مقایسه با مدل های 2016 افزایش 11 درصدی را نشان می دهد. علاوه بر این، هزینه های تعمیر 4 درصد و هزینه های نگهداری و سرویس به ترتیب 11 و 35 درصد افزایش یافته است.

نکته جالب دیگر این است که طبق تحقیقات We Predict، در حال حاضر هزینه تعمیر خودروهای برقی دو تا سه برابر بیشتر از مدل های بنزینی است. دلیل این امر عواملی مانند عدم آشنایی کامل تکنسین ها با مشکلات EV و زمان بیشتر برای رفع عیوب است. انتظار می رود با آموزش تکنسین های جدید و گسترش تجربه آنها، این شکاف به تدریج کاهش یابد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم