نسبت بالایی از واکسن های واکسینه نشده در تخت های Omicron

[ad_1]

معاون درمان تاجداری ستاد استان تهران در تشریح وضعیت تاج در پایتخت گفت: به نظر می رسد در اسفندماه اجلاسی را تجربه کنیم. آمارها از مناطق مختلف تهران و شهرستان‌های تابعه نشان می‌دهد که آلودگی کرونا در همه جا متعادل است و این ویروس به طور کامل در حال گسترش است.

به گزارش ایسنا، دکتر نادر توکلی با اشاره به اینکه در شیب صعودی موج ششم تاج تهران قرار داریم، گفت: میزان بروز بسیار بالاست و همچنان رو به افزایش است. از ابتدای بهمن ماه که وارد موج ششم شدیم، آمار ما حدود 160 تا 200 درصد افزایش داشته و هر روز شاهد افزایش حدود 10 تا 15 درصدی هستیم. نسبت به روز قبل یعنی در 24 ساعت گذشته تعداد بیماران سرپایی به حدود 13 هزار نفر رسیده بود.

وی افزود: به طور معمول از هر 20 بیمار یک نفر در بیمارستان بستری می شود، اما خوشبختانه در حال حاضر میزان مرگ و میر پایین است و از 100 بیمار بستری حدود 4 نفر جان خود را از دست می دهند که نسبت به پیک های قبلی به میزان قابل توجهی کمتر است. مشکل آشکار این است که مرگ و میر در گروه سنی بالای 50 سال بیشتر است.

وی ادامه داد: 50 درصد بستری‌های عروق کرونر بالای 50 سال و مابقی زیر 50 سال هستند. در گروه دوم عمده بستری ها در گروه سنی زیر 35 سال است، «اما حدود 20 درصد بستری ها در افراد زیر 10 سال است.

توکلی تاکید کرد: در حال حاضر تعداد بیماران بستری به 3 هزار نفر می رسد که از این تعداد حدود 800 نفر در بخش های ویژه هستند و مرگ و میر عروق کرونر در استان مجددا دو برابر شده است.

وی با اشاره به تجهیز امکانات در بیمارستان های اطفال گفت: جلسه ای فوری با روسای بیمارستان ها و دانشگاه ها، ZUS، نیروهای مسلح و … داشتیم تا آمادگی موج ششم را اعلام کنیم و خوشبختانه همه خدمات غیرضروری در بیمارستان های اطفال هماهنگ شدند.» حفظ و تخصیص تمام ظرفیت به بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر. یکی دیگر از موضوعات مهم این نشست، توسعه تخت های ویژه در مراکز بود تا بیمارستان های دولتی دارای واحد اطفال بتوانند تخت های خود را برای حمایت از بیمارستان های اطفال فراهم کنند.

وی افزود: معمولاً بیمارستان های اطفال وضعیت عمومی بهتری دارند و بیشتر در معرض اسهال و استفراغ های مداوم و سرفه های غیر قابل تحمل هستند. این سمت از تاج عمدتاً مجاری تنفسی فوقانی را می پوشاند و به دلیل اینکه قطر راه هوایی در کودکان کمتر از بزرگسالان است، علائمی مانند آبله مرغان و انسداد راه هوایی را ایجاد می کند که برای اورژانس های کودکان آماده می شود. درگیری ریه در کودکان بسیار نادر است.

معاون درمان ستاد مرکزی کرونا در تهران با اشاره به اینکه وضعیت کرونا در پایتخت هنوز بحرانی نشده است، تصریح کرد: پیش بینی می شود در هفته پایانی بهمن و هفته اول از اسفند ماه شرایط بسیار بالایی را تجربه کنیم. .

وی با تاکید بر لزوم تکمیل واکسیناسیون عروق کرونر گفت: تعداد بستری ها و مرگ و میر افراد واکسینه شده بسیار کم است. اکثر پذیرفته شدگان واکسن دریافت نکردند.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مشکلی از نظر تجهیزات و داروهای بیمارستانی وجود ندارد، افزود: از سوی دیگر نظارت دقیقی بر مصرف داروهایی مانند رامد ساویر داریم که نباید به صورت نامناسب تجویز شود. موضوع پلی‌فارماسی یا مصرف چند دارو نیز تحت نظر است، زیرا کرونا درمان خاصی ندارد و باید با اقدامات حمایتی درمان شود.

وی گفت: از آنجایی که آمیکرون خود محدود شونده است، به افرادی که واکسیناسیون خود را کامل می کنند، توصیه می شود در صورت ابتلا از خود مراقبت کنند و تا زمانی که علائم شدید نداشتند مجبور به مراجعه به مراکز درمانی نباشند. آنها می توانند بعد از 5 روز قرنطینه خانه را ترک کنند زیرا احتمال ابتلا به دیگران بسیار کم است اما فرد مجبور است از ماسک استفاده کند.

توکلی با اشاره به حضور در مدارس گفت: حضور فیزیکی در مدارس به صورت شلوغ امکان آلودگی جمعی را ایجاد می کند و باید محدود شود. از طرفی نشستن در اتاقی با بیش از 15 نفر خطر ابتلا را افزایش می دهد زیرا در این جلسات مهمانی می شود و افراد نقاب خود را برمی دارند که احتمال انتقال را افزایش می دهد. تاکید ما بر استفاده از 2 ماسک در اماکن عمومی است.

وی درباره رسیدن به ششمین اجلاس سران در پایتخت گفت: به نظر می رسد در اسفند ماه اوج را تجربه می کنیم. آمارها از مناطق مختلف تهران و شهرستان‌های تابعه نشان می‌دهد که آلودگی کرونا در همه جا متعادل است و این ویروس به طور کامل در حال گسترش است.

[ad_2]

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما