هواشناسی با انتشار ۳ اطلاعیه هشدار دادایسنا: سازمان هواشناسی با صدور سه اطلاعیه هشداری از شدید هوا در هشت کلانشهر کشور طی هفته آینده و طوفانی شدن خلیج فارس، دریای عمان، تنگه هرمز و دریای خزر خبر داد.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی آمده است که دارای آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در روز جمعه (12 دی) در استان های تهران، کرج و قم و طی روز شنبه (13 دی) در استان های تهران، کرج، قم و مشهد دور از انتظار است. نیست.

بر این اطلاعیه که روز یکشبنه (14 دی) هوا در استانهای تهران، کرج، قم و مشهد ادامه دارد و طی روز دوشنبه (15 دی ماه) در استانهای اصفهان و مشهد با انباشت آلاینده ها مواجه شده است.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که طی روز سهشنبه (16 دی ماه) هوا در استان کرج و تهران دور از انتظار نیست همچنین در این روز چهارشنبه (17 دی) علاوه بر این سه استان به اراک، اصفهان و تبریز نیز میرسد.

بر این اساس طی روز پنجشنبه (18 دی) هوای هفت کلانشهر – تهران، کرج، قم، اراک، اصفهان، تهبریز و واوهد ب تهبریز و واوهد

سازمان هواشناسی هشدار داده است که پتانسیل افزایش آلاینده ها به شرایط ناسالم برای گروه های سنی وجود دارد همچنین پیش بینی می شود که کیفیت هوا در مناطق پرتردد و در اطراف صنایع آلاینده درون شهری به شرایط بسیار ناسالم برسد. از این‌رو توصیه می‌شود که تردد خودروها باعث کاهش و فعالیت واحدهای صنعتی کنترل شود.

تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای همه افراد و انجام فعالیت های فیزیکی و ورزشی در فضای باز از توصیه های هانار یاناس یهوانیگ

سازمان هواشناسی همچنین با اعلام هشداری زرد رنگ از پایداری جو و سکون هوا در برخی مناطق کشور طی هفهارخی مناطق کشور طی هفهادخ.

بر اساس این هشدار امروز (12 دی) کیفیت هوا در تبریز، قزوین، اراک، اصفهان و مشهد آلوده خواهند بود و طی فردا نیز در تبریز، قزوین، اصفهان و اراک ادامه دارد.

سازمان هواشناسی در ادامه هشدار زرد رنگ خود تاکید می کند که طی روز یکشنبه (14 دی) کیفیت هوا در تبریز، قزوین، اراک و اصفهان نامطلوب بود و کیفیت هوای روز دوشنبه (15 دی) نیز در تبریز، قزوین، کرج، تهران، اراک و قم همچنان آلوده پیش‌بینی می‌شود.

هوای روز سه شنبه (۱۶ دی) در تبریز، قزوین، اراک و اصفهان و طی روز چهارشنبه و پنجشنبه (۱۷ ورنری)

سازمان هواشناسی حساس هشدار داده است که پتانسیل رشد کیفیت هوا تا شرایط ناسالم را برای گروه های و در صورت عدم کاهش منابع آلاینده (ثابت و متحرک) امکان رشد شاخص تا شرایط ناسالم برای تمام گروه ها وجود دارد. از اینرو افراد – بهویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری و ریوی – از ترددهای غیرضروری خودداری در فعالیت های فیزیکی و ورزشی در فضای باز نیز احتیاط شود.

خلیج فارس، دریای عمان، تنگه هرمز و دریای خزر طوفانی می‌شود

بر اساس این سازمان هواشناسی کشور با گزارش هشدار دیگری از افزایش ارتفاع موج و طوفانی در خلیج فارس، دریای عمان، تنگه هرمز و دریای خزر طی روزهای شنبه (13 دی) تا سه شنبه (16 دی) خبر داده است.

بر این هشدار زرد رنگ فردا (13 دی) نواحی مرکزی خلیج فارس و دریای عمان، طی روز یکشنبه (14 دی) خلیج فارس و دریای عمان و طی دوشنبه (15 دی) خلیج فارس و دریای عمان، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و طوفانی خواهد بود.

این شرایط طی روز سه‌شنبه (۱۶ دی) در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی فعالیت های هشدار داده است که احتمال غرق شدن قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای، سبک شدن تورهای صیادی، اختلال در دریایی در ساحل و فراساحل وجود دارد.

محدودیت درد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی، اقدامات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بهویژه فراساحل و احتیاط در تفریحات آبی از توصیه های سازمان هواشناسی است.

در ادامه متر هشدار دریایی هواشناسی آمده است که از چند وقت قبل روز دوشنبه (15 دی) غرب دریای خزر مواج است و ارتفاع حدود یک دقیقه خواهد رسید. از اینرو احتمال غرق شدن قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی و جلوگیری از فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل وجود دارد.

سازمان هواشناسی پیشنهاد کرده است که در ترد با شناورهای سبک، نیمه سنگین، تفریحی و فعالیت شیلاتی محدودیت ایجاد و تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع بهویژه فراساحل دریایی و در تفریحات آبی نیز احتیاط شود.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel