هوش مصنوعی Deepmind تقریباً دقیقاً زمان و مکان باران را پیش بینی می کند

[ad_1]

اولین پروتئین تاشو ، اکنون پیش بینی آب و هوا: شرکت هوش مصنوعی Deepmind مستقر در لندن در حال پیاده سازی یادگیری عمیق در زمینه مسائل دقیق علمی است. Deepmind با همکاری اداره ملی هواشناسی انگلستان ، Met Office ، یک ابزار یادگیری عمیق به نام DGMR ایجاد کرده است که می تواند بارندگی را در چند دقیقه آینده به طور دقیق پیش بینی کند – یکی از سخت ترین چالش های پیش بینی آب و هوا.

هنگام مقایسه کورکورانه با ابزارهای موجود ، ده ها متخصص دریافتند که پیش بینی DGMR در تعدادی از عوامل – از جمله مکان ، دامنه ، حرکت و شدت بارندگی 89٪ از مواقع ، بهترین است. این نتایج امروز در مقاله Nature منتشر شده است.

ابزار جدید DeepMind نه Alphafold ، که مشکل بیولوژیکی مهمی را باز کرد که دانشمندان ده ها سال با آن دست و پنجه نرم می کردند. با این حال ، بهبود جزئی در پیش بینی مهم است.

پیش بینی بارندگی ، به ویژه باران های سیل آسا ، برای بسیاری از صنایع مهم است ، از رویدادهای میدانی گرفته تا حمل و نقل هوایی گرفته تا خدمات اضطراری. اما خوب انجام دادن سخت است. تعیین میزان آب در آسمان و زمان و مکان سقوط آن به بسیاری از فرایندهای آب و هوایی مانند تغییرات دما ، تشکیل ابر و باد بستگی دارد. همه این اجزا به خودی خود به اندازه کافی پیچیده هستند ، اما وقتی با هم ترکیب شوند پیچیده تر هستند.

بهترین تکنیک های پیش بینی کنونی از تعداد زیادی شبیه سازی کامپیوتری فیزیک جوی استفاده می کند. این برای پیش بینی بلند مدت خوب عمل می کند ، اما آنها در پیش بینی آنچه در ساعت آینده اتفاق می افتد ، که noocasting نامیده می شود ، کمتر خوب عمل می کنند. تکنیک های یادگیری عمیق قبلی توسعه یافته اند ، اما معمولاً در یک کار ، مانند برآورد مکان ، به قیمت چیزهای مختلف ، مانند برآورد شدت ، خوب عمل می کنند.

داده های رادار برای بارش شدید باران
مقایسه DGMR با داده های واقعی رادار و دو تکنیک پیش بینی رقیب باران سیل آسا در آوریل 2019 در شرق ایالات متحده.

DEEPMIND

گرگ کاربین ، سرپرست عملیات پیش بینی در مرکز پیش بینی آب و هوا NOAA در ایالات متحده می گوید: “گسترش فعلی بارندگی یک چالش بزرگ برای هواشناسان است.”

تیم DeepMind هوش مصنوعی خود را بر روی داده های رادار آموزش داد. بسیاری از کشورها عکس های مکرر اندازه گیری های راداری را در طول روز منتشر می کنند که تشکیل و حرکت ابرها را ردیابی می کند. به عنوان مثال ، در انگلستان هر پنج دقیقه یک بار خوانده می شود. کنار هم قرار دادن این عکس های فوری ، یک ویدیوی استاپ موشن به روز ارائه می دهد که نحوه حرکت الگوهای باران در سراسر کشور را نشان می دهد ، درست مانند تصاویر قابل پیش بینی که در تلویزیون مشاهده می کنید.

[ad_2]

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما