هکرها اطلاعات میلیون ها کاربر هندی ایسر را سرقت کردند


ایسر ، فروشنده سخت افزار تایوانی ، تأیید کرد که هکرها به سیستم پس از فروش هندی آنها نفوذ کرده اند و اطلاعات بسیاری از کاربران به سرقت رفته است.

با این حال ، ناظران PrivacyAffairs جزئیات این نقض داده را پس از کشف آن در یکی از انجمن ها به اشتراک گذاشتند. میکلوس زولتان ، بنیانگذار آفاریس نوشت:

گروه هکرهای Desorden در پست یکی از این انجمن ها اعلام کردند سرورهای Acer هند را هک کرده و اطلاعات آنها را هک کرده اند.

به گفته زولتان ، به نظر می رسد اطلاعات سرقتی حاوی اطلاعات ورود به سیستم و سایر اطلاعات شخصی میلیون ها خرده فروش و توزیع کننده ایسر در هند است.

سخنگوی ایسر همچنین گفت که پس از کشف نقض ، شعبه هندی آنها بلافاصله پروتکل های امنیتی خود را آغاز کردند. جزئیات تخلف به پلیس محلی گزارش شد و روند اطلاع رسانی به همه مشتریان آسیب دیده آغاز شده است. سخنگو همچنین تاکید کرد که این حادثه “هیچ تأثیر قابل توجهی بر تجارت و تداوم تجارت ایسر نداشته است.”

ایسر به BleepingComputer گفت:

ما اخیراً حمله جداگانه ای را علیه سیستم خدمات پس از فروش هند خود شناسایی کرده ایم. پس از تشخیص ، ما بلافاصله پروتکل های امنیتی و اسکن کامل سیستم های خود را آغاز کردیم. ما همچنین به همه مشتریان بالقوه خود در هند که تحت تأثیر قرار گرفته اند اطلاع می دهیم.

اگرچه ایسر جزئیات نقض داده ها را ارائه نکرد ، اما PrivacyAffairs گزارش می دهد که هکرها در طول حمله به داده های میلیون ها مشتری خود دسترسی پیدا کرده اند. در حقیقت ، هکرها برای اثبات ادعاهای خود ، داده های ده ها هزار شرکت تایوانی را تحویل دادند.

هکرها یا ایسر هنوز اعلام نکرده اند که چگونه مهاجمان به سرورها حمله کرده و آنها را در برابر حملات آسیب پذیر کرده اند. تخمین زده می شود که بیش از 60 گیگابایت اطلاعات محرمانه در معرض هکرها قرار گرفته باشد ، از جمله جزئیات حساب ایسر ، اطلاعات مالی و حسابرسی.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم