هی باید تخمک و اسپرم فریز کنند؟

[ad_1]

رئیس مرکز ناباروری میلاد دانشگاه پزشکی مشهد گفت: به خانم های مجرد بالای 35 سال، زنانی که ذخیره تخمدانی دارند پایین است و افراد مبتلا به بیماری های خاص یا علوم خاص به سرطان که قرار است شیمیدرمانی یا رادیوتراپی می شوند، پیشنهاد می شود نسبت به فریز تخمک، اسپرم و جنین اقدام.

دکتر نیره خادم در گفتوگو با تاکید بر اینکه سن باروری خانمها بین 15 تا 44 سال است، گفت: گاهی اوقات از این سن نیز بارداری در زنان است ولی بهترین سن برای بارداری در زنان بین 20 تا 30 سال است و توصیه می شود. در این سنین برای فرزندآوری اقدام کنند. از سن ۳۰ سالگی به پایان ذخیره تخمدان‌ها در زنان پایین آمده و باروری آغاز می‌شود. بعد از ۳۵ درصد این کاهش سرعت می‌گیرد و احتمال باروری از این سن به بعد نیز خواهد شد. به‌طوری که بعد از ۴۰ سال ذخیره تخمدانی بسیار پایین است و احتمال ناباروری و همچنین بیشتر می‌شود.

وی افزود: برای زوج هایی که به بوروری فریز می رسند، ولی شرایط فرزند را ندارند، غالباً به منظور حفظ باروری فریز به بوروری فریز به صورت جنین انجام می شود; به این صورت که اسپرم و تخمک را درون آزمایشگاه در مجاورت قرار می دهد و باروش IVF یا اسپرم و تخمک را درون آزمایشگاه آزمایشگاهی در مجاورت و باروش IVF یا اسپرم و باروش IVF یا هماآزن جنام. بعد از بهبودی بیمار این جنین داخل رحم زن قرار داده می‌شود و بارداری صورت می‌گیرد.

ویان کرد: مردان در صورت لزوم به راحتی می‌توانند اسپرم خود را فریز کرده و برای حفظ مباروری آیندانخه کنند. فریز اسپرم و فریز جنین از سال‌ها قبل در مراکز ناباروری در حال انجام است و موفقیت‌های بسیاری نیز مرن رس مری است. در رابطه با فریز تخمک تجربه کمتری وجود دارد و جدیدترین است ولی این عمل در اکثر مراکز با موفقیت قابل قبولی برای باروری در آینده انجام می شود. معمولا برای به دست آوردن تخمک از خانمها باید ازتدا دارو جهت حرکت تخمدانها به آنها داده شود و سپس عمل تخمککشی و فریزتخمک صورت بگیرد.

مرکز ناباروری میلاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه ما غالباً بیماران را به مراکز ناباروری ارجاع می‌دهند، گفت: همکاران ما در بخش‌های مختلف از همکارانی که در خصوص فعالیت‌های درمان سرطان می‌کنند، همیشه اطلاعات و مشاوره‌های کافی را در اختیار بیماران قرار می‌دهند. می‌دهند و آن‌ها را به مراکز ناباروری معرفی می‌کنند تا از طریق این روش‌ها افراد برای حفظ باروری خود اقدام کنند.

خادم با بیان اینکه بهترین زمان استفاده از فریز تخمک، اسپرم و جنین تا پنج سال است، گفت: مواردی بوده که جنین 15 و 16 سال فریز نیز استفاده می شود و نوزاد به سلامت دنیا آمده و مشکلی هم نبوده است. در مراکز ناباروری موارد زیادی بوده است که بیماران با جنین فریز طول بارداری های موفقی داشته اند اما همچنان ادامه می دهند که بهترین زمان استفاده از فریز پنج سال است.

وی در خصوص روند فریز اسپرم گفت: ابتدا باید یکسری آزمایشات را انجام دهد و نمورد هورد را انجام دهد. این نمونه با محیط مخصوص فریز اسپرم مخلوط شده و پس از طی پروسه نیم‌ساعته داخل تانک ازٌت جهت نگاهاری قرارا.

خادم علاوه بر اینکه برای نوزاد هیچ گزارشی از تولد با آسیب های احتمالی از فریزاسپرم، تخمک و جنین در مرکز میلاد دیده نشده است، گفت: هرچه تعداد تخمک، بیمار برای تشکیل جنین و بارداری در آینده افزایش میابد. طی یک پروسه 15 دقیقه ای تخمک در داخل چند محیط مخصوص فریز قرار داده می شود و در نهایت در داخل ترانک ازته جهانر داخل ترانک ازته جهانر داخل ترانک ازته جهانر داخل ترانک ازته جهانر داخل ترانک ازته جهانر داخل ترانک. نمونه‌های فریز تخمک، جنین و اسپرم در تانک‌های دارای ازت آب با منفی ۱۹۶ درجه فریز نگهداری می‌شود.

ویان کرد: به همه دختران و پسران توصیه می‌کنم به ازدواج کرده و به موقع برای فرزندآوری اقند. از خانواده ها، کشور و تصمیم گیران مملکتی نیز می توانند شرایط ازدواج جوانان را افزایش دهند و بخوابند را برای فرزندآوری افزایش نرخ باروری مهیا کنند زیرا در حال حاضر این موضوع یکی از معضلاتمان است.

[ad_2]

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel