هی زمانی در دوران بارداری می‌توانم استامینوفن مصرف کنم؟

[ad_1]

فرارو- استامینوفن بی‌خطرترین مسکن بدون نسخه و کاهش دادن تب در دوران بارداری است. این دارو به شکلهای شربت، کپسول، قرص و شیاف موجود است. بین 40 تا 65 درصد از زنان باردار در دوره‌های بارداری خود از استامینوفن استفاده می‌کنند که اغلاد می‌کنند که غلبه کنند.

ارش فرارو، بهتر است کمترین دوزی را مصرف کنید که می توانید با آن تب خود را از بین ببرید و مطمئن شوید که هرگز از دوز روزانه تجاوز نکنید. به خاطر داشته باشید که استامینوفن را در ترکیبات داروهای دیگر مانند داروهایی که بروری دارند بنابراین حتماً این خود را در میزان مصرف روزانه بگنجانید. همچنین به یاد داشته باشید که سایر داروهای موجود با فرمول‌های مشابه در دوران باروی‌نر در دوران باروی‌ها ممکن است.

خطرات مصرف استامینوفن در دوران بارداری چیست؟

مصرف هیچ دارویی در دوران بارداری صد در صد بی خطر نیست. اما استامینوفن چندین دهه است که به طور خاص مورد استفاده قرار می گیرد و تحقیقات نشان می دهد که مصرف آن به میزان زیادی مصرف می شود. به علاوه شواهدی وجود ندارد که ثابت کند مصرف این دارو احتمال سقط جنین یا نقایص مادرزادی را افزهایش. مقدار مصرف دوز مناسب حائز است و مصرف بیش از حد از حد استامینوفن می‌تواند باعث آسیب به بدن و بناعنرر شود.

هیچ شواهدی در آزمایشات انجام شده وجود انسانی ندارد که نشان دهنده استامینوفن باشد، زمانی که به درستی مصرف شود، خطر سایر مشکلات را افزایش دهد. برخی از محققان در بال بررسی هستند که آیا مصرف استامینوفن در دوران بارداری ممکن است اررکیر ر ریریرر

از مطالعات حیوانی نشان می دهد برخی از مصرف استامینوفن در دوران بارداری، به ویژه در بیش از حد یا در اواخر بارداری، ممکن است با مشکلات رفتاری مهم و بیش فعالی مرتبط باشد، برخی از مواد غذایی و دارویی آمریکا در سال 2015 حاکی. از آن است که ارتباط بین مصرف استامینوفن و ADHD یا همان اختلال توجه و بیش فعالی غیرطعی است.

مطالعه‌ای انجام شده در سال 2017 روی تقریباً 113000 کودک در نورژ، نشان می‌دهد که از اختلال توجه و بیش فعالی در نوزادان زنانی که در طول بارداری بیش از 29 روز استامینوفن مصرف کرده اند با افزایش مصرف بوده است. با این حال، همچنین دریافته اند که استفاده از پدر از استامینوفن نیز با ADHD مرتبط است، اما شواهد قطعی برای یا علیه رابطه علی بین استفاده مادر از استامینوفن و ADHD ندارند.

تجزیه و تحلیل و مطالعاتی شامل بیش از 132000 مادر و فرزندانشان که در سال 2018 منتشر شده است، به این نتیجه رسیده است که مصرف استامینوفن در دوران بارداری با افزایش خطر ابتلا به اختلالات عصبی و بیش فعالی ASD و علائم بیش از حد فعال مرتبط است. همه نشان می‌دهند که همه نشان می‌دهند (براس داده‌هایی که شرکت‌کنندگان به یارد آورده‌اند و گزارندو سادو هورده و گزارنوک).

به علاوه برخی مطالعات از ارتباط بین مصرف استامینوفن در بارداری و خس خس سینه یا آسم در کودکان صحبت می کنند، اما این ارتباط ممکن است به دلایلی غیر از خود دارو باشد.

مطالعاتی که اخیرا در سوئد روی حدود نیم میلیون مادر و فرزندانشان صورت گرفته است، ارتباطی بین آسم یا خس خس سینه کودکی و مصرف استامینوفن در بارداری داده شده است، اما نتیجه به این نتیجه رسیده است که ارتباط مستقیم بین مصرف استامینوفن و آسم وجود ندارد. . به عبارت، استامینوفن باعث بروز علائم این مشکل در دوران کودکی نمی شود ممکن است احتمال بیشتری از فرزندان زنانی داشته باشد که در دوران بارداری استامینوفن مصرف می کنند. عوامل دیگری مانند تب، درد مزمن، یا اضطراب در مادری که استامینوفن مصرف می کند ممکن است آسمیجاد ممکن است آسمیجاد باشد.

برخی از تحقیقات نشان می‌دهند که از استامینوفن استفاده می‌کنند، به ویژه در سه ماه دوم بارداری و بیش از چهادار فتومار فتوار، این اختلال در دستگاه تناسلی پسران باعث می‌شود یک یا هر دو بیضه آن‌ها نهفته بماند و نزول نکند. مطالعات برای تایید و بررسی احتمالی این ارتباط مورد نیاز است.

آیا زنان خاص باید در بارداری به طور کامل از مصرف استامینوفن استفاده کنند؟

اکثر زنان می‌توانند در دوران بارداری استوفن مصرف کنند، اما موارد خاصی وجود دارد.

اگر به هپاتیت A, B, C یا مبتلا هستید، احتمالاً باید توصیه کنید که بیش از 2 گرم (چهار قرص 500 میلی گرمی) را در روز مصرف کنید – و فقط برای چند روز اجازه مصرف مصرف کنید.
اگر نگراني (سيروز) پيشرفته و دشوار به هيچ وجه استامينوفن مصرف نكنيد.

چند راه طبیعی برای تسکین درد در دوران بارداری

گاهی اوقات می‌توان با روش‌های طبیعی دردهای جزئی یا متوسط ​​را التیام بخشید. به عنوان مثال با همام کردن یا دوش آب گرم گرفتن. آب گرم می‌تواند به کاهش درد جزئی عزلانی کمک کند. آب را خیلی داغ کن.
همچنین می‌توانید برای کمک به کاهش و درد، یک کیسه یخ را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. از یک پوشش بین یخ و پوست خود استفاده کنید تا آسیبی به پوستتان وارد شود و هر بار فقط ۱۵ تا ۲۰ دقیقه هرسارا وارد شود.

برای تسکین درد، یک پد حرارتی را روی ناحیه آسیب دیده می توان دید که آن را خیلی داغ کمارویی نمارویی شکمارویی شکماونی.

تحرک بدینی میتوودد انورویید تروشح كند، هوریمونهایي كه ميتاور كم كم كم كند بهتر با دد كنار بهايير. کشش ستون فقرات، کاهش و رباط‌ها ممکن است به کاهش درد و تنش کمک کند. همچنین یک درمان با تجربه در درمان باردار، ممکن است به کاهش استرس و درد در عضلانو مانو مانو.

مدیتیشن، ریلکس کردن و تماشای تصاویر آرام بخش و گزیده می‌توان با آموزش ذهن و بدن شما برای کنار فیماوان شما برای کنار فیماوان شما برای کنار فیماوان شما برای کنار فیماوان شما برای کنار فیماوان شما. در آخر خواب با کیفیت و کافی مثبتی دارد. بدن شما در طول خواب بهبود می‌یابد و ذهنتان آرام می‌شود تا بهتر بتوانید تحمل کنید.

منبع: babycenter

[ad_2]

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel