وزارت کشور: تست‌های PCR عراق معتبر نیستمدیرکل امور مرزی وزارت کشور گفت: به دلیل این که تست های PCR که در کشور عرق انجام می شود معتبر نیست، با تصمیم ستادملی مبارزه با تصمیم گیری ملاک ورود اتباع ایرانی به کشور 2 دز واکسنی که زده اند، باشد.

حسین قاسمی در گفتوگو با ایلنا، در خصوص لغو روادید در روز 13 اسفندماه سال جاری که قرار است بین ایران و عراق اتفاق بیفتد، گفت: موضوع لغو روادید بین ایران و عراق موضوعی است که وزارت امورخارجه طی سالیان گذشته با کشور عراق پیگیری شده است. .

مدیرکل امور مرزی کشور یادآور شد: ما در مرحله اول لغو روادید را به صورت عملیاتی هوایی انجام دهیم و در حال حاضر اتباع ایرانی که بخواهند به صورت هوایی به کشور عراق بروند نیازی به روادید ندارند.

<< تا جایی که اطلاع دارم وزارت خارجه و سفیر محترم ما در این کشور پیگیر موضوع لغو روادید بودند که در مرزهای هوایی صورت گرفته است و در مرزهای زمینی هم قرار است با کمک دولت مرکزی عراق این اتفاق بیفتد.

قاسمی تاکید کرد: باید منتظر ماند چرا که چنین موضوعاتی نیاز به صورت رسمی اعلام شود و بعد از آن سازوکار اجرایی شدنش اتفاق بیفتد.

وی درباره معرفی شده است از برخی از افرادی که برای ورود به کشور نیاز به ارائه PCR ندارند، عنوان کرد: فقط در مورد کشور عراق به گزارشاتی که مبنی بر اینکه تستهای PCR در این کشور انجام می شود معتبر نیست و این موضوع را نشان می دهد. موضوع علاوه بر مشکلاتی که در مرزها ایجاد می‌کند باعث تحمیل هزینه‌های هنگفتی هم برای شهروندان ما که در عراق هستند، می‌شود و نمی‌خواهد هزینه سنگینی را بابت PCR ارائه دهد، قرار شود سازوکاری برای این امر در نظر گرفته شود.

کل امور مززی وزارت کشور ادامه داد: در ستاد ملی مبارزه با مشکلات اتباع ایرانی هنگام ورود به کشور از خاک عراق مطرح شد که بر اساس مصوبه ستاد ملی تعیین شد اتباع ایرانیان از کشور عراق به کشور میخواهند بازگردند صرفا 2 دز واکسنی که زده اند. ملاک باشد و نیازی به تست PCR ندارد.

وی تاکید کرد: اما اگر در مراقبت هایی که عزیزان ما در وزارت بهداشت در مرزها انجام می دهند، افرادی که دارای علائم هستند حتما در صورت لزوم باید PCR بدهند و اعلام کنند که وزارت بهداشت باید انجام دهد.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel