وضعیت اینترنت اپراتورهای همراه اول و ایرانسل منتشر شد – زومیت


گزارش یکساله عملکرد اپراتورها نشان می دهد اثر مستقیم افزایش مصرف روی سرعت به دلیل استفاده از منابع مورد نیاز شبکه است و در واقع علت اصلی شرایط موجود در حوزه کیفیت اینترنت، عدم توسعه شبکه اپراتورها با افزایش مصرف مصرف کنندگان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، معاونت پستی، ارتباطات و فناوری اطلاعات رگولاتوری، بر اساس بررسی های گزارش یکساله وضعیت ارائه سرویس اپراتورها اعلام کرد:

بررسی وضعیت اپراتورهای همراه اول و ایران در یک سال گذشته نشان می دهد حجم دیتای مصرفی مصرفی (payload) افزایش یافته و در پی افرایش مصرف، سرعت دسترسی (Throughput) کاربران کاهش یافته است.

بیا دیگه مجید حقی اثر مستقیم مصرف مصرف روی سرعت به دلیل استفاده از منابع مورد نیاز شبکه است و در واقع به دلیل واقعی بودن شرایط موجود در حوزه کیفیت اینترنت، عدم توسعه شبکه اپراتورها با مصرف مصرف کاربران است. حقيقت مي‌دهد كه گزارش وضعيت دو اپراتور همراه اول و ايران در بخش حجم مصرفي و سرعت ارائه خدمات در نسل 3 و 4 به منظور شفافيت و اطلاع‌رساني به مردم روي پورتال سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي منتشر مي‌شود.

۴۳ درصد رشد در دیتای مصرف برای اپراتور اول

بر اساس این گزارش که رایتل در آن حضور ندارد، حجم دیتای مصرفی همراه اول در یک نسارد گذشته از 100 سال گذشته از د نتساداری طبق بررسی‌ها پنجاه مصرف مصرف نسل سوم از ۲۵ ترابی به ۲۶۴۰ ترابایت رسیده است. یعنی حدود ۱۶ درصد از کل. همچنین نسل چهارم از ۹۴۵۰ ترابایت به ۱۴۵۶۰ ترابایت رسیده یعنی حدود ۸۴ درصد از کل است.

از طرفی سرعت اینترنت نسل های 3 و 4 همراه اول هم در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته بر اساس آن سرعت نسل 3 همراه اول در کل کشور در یک سال گذشته از 3.3 به 4 مگابیت در ثانیه رسیده است. از طرف دیگر نسل 4 همراه اول در کل کشور در یک سال اخیر از 8.6 مگابیت در 2 مگابیت ههارییهارییهاریی

۴۰ درصد رشد برای ایرانسل

اما در بخش دیگری از این گزارش به تجزیه و تحلیل اطلاعات ایرانسل پرداخته شده است. بر اساس این گزارش حجم دیتای مصرفی مشتریان ایرانسل در یک سال گذشته از ۱۲۲۰۰ ترابایت به ۱۷۰۵۰ ترابایت ترسیده اتس. یعنی حدود 40 درصد افزایش که سهم مصرف نسل سوم حدود 1700 ترابایت به 1550 ترابایت معادل 9 درصد از کل و سهم نسل چهارم از ترابایت به حدود 10500 15500 ترابایت رسیده است که معادل 91 درصد از کل است.

میزان سرعت اینترنت ایرانسل در شهرهای مختلف

همچنین سرعت نسل ۳ ایرانسل در کل کشور در یک سال اخیر از ۱.۸ مگابیت در ۲.۳ مگانسل در ثانیه ها. از سوی دیگر نسل ۴ ایرانسل در کل کشور در یک سال اخیر از ۱۲.۲ مگابیت در ۱۱.۱۱ مگاریت یااری.

نتیجه گیری

در گزارش رگولاتوری با جمع بندی وضعیت شبکه همراه اول و ایرانسل به این موضور اشاره شده است که هسورار کرارفز اما در کل کشور از افزایش مصرف کاهش یافته است. لیکن این کاهش در تمام شهرها یکسان نبوده و به‌صورت جهشی و کاهشی نیست. بر اساس این گزارش در نسل سوم با توجه به سهم کم تراکم توزیع شده توسط این بخش، یعنی 16 درصد از جمعیت ترافیک همراه اول از کل ترافیک این شرکت و 9 درصد از کل ترافیک ایران از کل ترافیک این شرکت تغییر عمده ای در مدت یکسال دیده نمی شود و به نظر می رسد. بیشتر کاربران از طریق نسل چهارم به اینترنت سیار دسترسی دارند.

در ادامه رگولاتوری سخت کرده است همراه اول در ارائه سرویس نسل چهارم که 84 درصد مشترکان خود را سرویس می دهد در وضعیت نامناسبی نسبت به ایرانسل قرار دارد و پیش بینی می شود در دوره تعطیلات سال جدید با توجه به شبکه گستره، حجم و افزایش مصرف انرژی. در صورت استمرار روند با مشکل جدی باشد. سازمان تنظیم مقررات در نهایت نتیجه گیری کرده اثر افزایش مستقیم مصرف در سرعت ارائه خدمات به مفهوم منابع مورد نیاز شبکه و در نهایت به نظر می رسد عامل اصلی شرایط عدم توسعه اپراتورها با افزایش مصرف مصرف کننده باشد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم