پاتک روسیه به سقوط روبل


با آغاز جنگ روسیه و روسیه، تحریم‌های جهانی علیه اقتصاد روسیه گسترش یافت. هدف اصلی تحریم‌ها این است که دسترسی به ذخایر ارزی و منابع مالی این کشور محدود شود. روز دوشنبه ارزش پول روسیه سقوط کرد. به‌نحوی‌که نسبت به دلار به روبل به قله تاریخی ۱۱۸ واحد رسید. در این شرایط نقد به‌دلیل هجوم مردم برای تبدیل روبل به سایر ارزها، بانک‌های روسیه با مشکل‌ینگی روبن‌. بانک مرکزی روسیه در واکنش به شوک ارزی سه سیاست مشخص را در پیش گرفت «نرخ بهره در اقدامی بیسابقه با افزایش دو برابری به 20 درصد رسید». را به بازار تزریق کنند »و« اعطای وام خارجی و انتقال ارز توسط شهروندان به خارج از کشور ممنوع شد ». از نگاه نظر، این باعث خواهد شد که یک آرامش کوتاه‌مدت در بازار آرزوی روسیه شکل بگیرد. اشتراک گذاری

به گزارش دنیای اقتصاد، از شروع جنگ روسیه و اتحادیه، پسات در اقتصاد روسیه افزایش یافت. با تشدید تحریم‌ها علیه روسیه، ارزش روبل به کمترین میزان تاریخی خود رسید. این اقدام در روزهای اخیر باعث شد که شهروندان روسی برای تبدیل شدن به روبل به ارزهای خارجی، در جلوی ص ابکشاد.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که به دلیل برداشت نقدی از بانک‌ها، شبکه بانکی با نقادنگی با نقد نقادنگی با نقد نقادنگی. در واکنش به ارزش روبل، بانک مرکزی نرخ بهره را از سطح کمتر از 10 تا نرخ 20‌درصر افزمرزیر فزممررر. از سوی دیگر، بانک مرکزی در یک تصمیم دیگر، ارائه وام ارزی یا خروج سرمایه‌های ارزی را از کشور ممنع کرد. همچنین برخی از شرکت‌های تولیدی مجبور شدند که 80 در صد منابع خود را در بازار عرضه کنند تا این اقامه بفروشد.

ابزار آرامش بخش در کوتاه‌مدت

وضعیت نابسامان اقتصاد روسیه باعث شد که نرخ روبل در مقابل دلار به کمترین سطح تاریخی خود برسد. در این شرایط بانک مرکزی روسیه تصمیم به افزایش نرخ بهره تا 20درصد گرفت. تصمیم درست در شرایط سخت و بحرانی. با این تصمیم در کوتاهمدت می‌توان آرامش را به بازار ارزی روسیه بازگرداند، اما به دلیل تحریم‌ها و شوک اقتصادی جنگ، احتمال پرش ارز در روسیه وجود دارد.

به گزارش فایننشال تایمز، پس از آن تحریم های بیسابقه غرب باعث شد ارزش روبل تا 29درصد سقوط کند، بانک مرکزی روسیه روز دوشنبه در تلاش برای ثبات بازارهای مالی این کشور، نرخ بهره را بیش از دو برابر کرد. بانک مرکزی در یک تصمیم اضطراری نرخ بهره اصلی خود را از 5/9 درصد به 20 درصد افزایش داد و گفت: «فضای بین‌تسار ت:« فضای بین‌تسام ت: «فضای بین‌تساری».

بر اساس داده های بلومبرگ، پس از این که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیروهای خود را در حالت آماده باش قرار داد، آمریکا، اروپا و تحریم های انگلیس را با هدف قطع ارتباط با روسیه اعمال کردند. نرخ برابری دلار به روبل در نرخ روز دوشنبه به 118 رسید که این رقم رکورد کمترین میزان تاریخی پهل است. البته آخرین آمارها نشان می دهد که این نرخ برابری حدود 100 واحد در روز گذشته نوسان میکرد، اما معتقدند که در کوتاهمدت امکان دارد که این نرخ به بالاترین حد برسد.

درس روسیه به ترکیه

شدت تحریم‌ها و وضعیت اقتصاد روسیه در هفته‌های اخیر باعث شد که بانک مرکزی این کشور تحت شدیدترین فشاررا باشد. اما رئیس کل بانک مرکزی این کشور که پیشتر مناسبی را برای بازاری که به پول این کشور انجام داد، انجام داد، از ابزار استفاده از آن در کوتاهمدت بازار و انتظارات را تا حدودی مدیریت کند، هر چند که خطر جنگ و تحریم‌ها احتمالاً در بلندمدت شرایط را تغییر خواهد داد و کار بانک مرکزی را سخت خواهد کرد. این تصمیم بانک مرکزی روسیه در حالی است که ترکیه در شرایطی است که با تهدید جنگ و تحریم روبهرو است، از راههای اصولی بهره نبرد و سعی کرد از مسیر خطا، آرامش آرزو را ایجاد کند. اردوغان تنها با یک روش تقلبی نرخ بهره را برای گروهی از ثروتمندان افزایش داد، در حعرمر که ایمرپ

تاکتیک بانک مرکزی روسیه

روز دوشنبه، الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه این بانک را پنج‌شنبه گذشته یک‌میلیارد دهرورار گفت. آمریکا و متحدانش روز شنبه گذشته تنبیهی را تشدید کردند و بانک مرکزی روسیه روز هنبه کشف نبیهی را تشدید کردند و بانک مرکزی روسیه روز هنبه اقدامان نابیولینا روز دوشنبه گفت که این امر قدرت بانک مرکزی برای مداخله بیشتر کاهش داده است. اتحادیه‌های غربی همچنین می‌توانند پیام‌رسانی کنند که برخی از وام‌دهندگان این کشور را از سیستزیم‌رسانی سوئیفنیارنارن

صفحات روس‌ها برای برداشتن پول از دستگاه‌های نقدی شکی‌های دولانی به‌ای برای برداشتن پول از دستگاه‌های نقدی تشکیل می‌شوند، در حاری که بانک مرکزی مکتارخم یک بانک مرکزی مکتارخاخ است. الویرا نابیولینا در بخش دیگری از نشست خبری روز دوشنبه خود گفت بهدلیل مراجعه کنید برای برداشتن اندوخته خود، برخی از بانکها با نقدینگی روبهرو هستند ولی بانک مرکزی به روشهای مختلف و با در پیش گرفتن سیاستهای منعطف جستجو خواهد کرد نیاز همه بانکها به پول نقد. بذار ببینمت به نظر می رسد که جستجوهای رئیس کل بانک مرکزی در شرایط کوتاه مدت را تا حدودی آرام نگه دارد، اما تداوم تحریم ها و شوک جنگ احتمالاً دست بانک مرکزی را خالی خواهد کرد.

مکمل مکمل برای حفظ روبل

پوتین روز دوشنبه طرح کنترل سرمایه را معرفی کرد که روسها را از انتقال ارز به خارج از هور یا ارائه وام به ارز خارجی در هارج از کشور را از روز سه شنبه منع کرد. همچنین مرکزی و وزارت دارایی روسیه به بانک‌های صادرکننده نفت که شامل شرکت‌های بزرگ انرژی مانند گازپروم و روسنفت می‌شود، 80درصد از درآمد ارزی خود را در بازارها می‌فروشند چون بانک مرکزی برای ارز خارجی به نظام مالی کشور بسیار محدود شده است.

بازارهای مالی تخمین می‌زنند که شرکت‌های احتمالی روسیه ممکن است هر ماه رقمی تروب۴۸‌ن مارکن تارن۴۴ باشد. در صورتی که به نفتوگاز در حد فعلی باقی بماند و صنایع انرژی روسیه مورد تحریم قرار نگیرد این اقدام ممکن است برای تزریق پول به بازار مالی به مدت چند هفته کافی باشد. بانک مرکزی روسیه در عین حال اعلام کرد که فروش سهام و سهام بهادار متعلق به خارجی ها فعلا ممنوع شده است ولی مشخص نیست که این ممنوعیت چه عرصه هایی را در برمی گیرد. علاوه بر این خرید طلا از بازار داخلی را شروع خواهد کرد.

دیوید مارش، رئیس مجمع رسمی نهادهای پولی و مالی در گفتوگو با سیانبیسی گفته است نوسانات بازارهای روسیه نشان می دهد که دارای بانک مرکزی روسیه است، که توسط اروپا و دیگر غربی به رهبری آمریکا تصمیم گیری شده، حرکت بسیار مهمی بوده است. به گفته او، این حرکت بسیار مهم از مسدودسازی سوئیفت بوده است که با ملحق شدن تابوی آلمانی شکسته شده است. روسیه در طول سالهای گذشته صندوق جنگی بالغ بر 630 میلیون دلار دلار اندو خارجی کرده است که بالاترین جمع آوری آن بوده است و مارش معتقد است که تحمل تحریمها و کاهش درآمدها به میزان قابل توجهی کشور کمک خواهد کرد. ولی مسدود شد این دارایی‌ها محاسبات روسیه را تغییر داد. رئیس اتحادیه اروپا روز یکشنبه اعلام کرد که این اتحادیه، دارایی‌های بانک مرکزی روسیه را مسدود خواهد کرد به گفته مارش این اقدام بانک مرکزی روسیه را می‌کند و دارایی‌هایش را برایش نامازن می‌کند و نقد می‌کند.

وضعیت قرضه خارجی

وضعیت قرضه خارجی روسیه نیز در شرایط بحرانی قرار گرفته است. بر اساس دیگر آمارها، بزرگترین قرضه خارجی روسیه با حجم مجموع 7 میلیون دلار بدهی سررسید در سال 2047 بیش از نیمی از ارزش خود را در روز دوشنبه از دست داد و به حدود 30 سنت بر دلار رسید.

از سرمایه‌گذاران احتمال می‌دهند که روسیه به خاطر آن شرایط بسیار سختی دارد، بدهی‌های نو، بدهی‌های نو، بدهی‌های جدید، بانک مرکزی روسیه روز دوشنبه هفته جاری اعلام کرد که سهام و بانک مرکزی روسیه به حلحت دارد. با این حال، سهام کشورهای روسیه در بازارهای دیگر در سراسر جهان به شدت کاهش یافت. در این شرایط مسکو بیشتر به سمت حاشیه های جهانی سوق داده می شود.نروژ روز یکشنبه اعلام کرد که صندوق نفتی 3 / 1هزار میلیارد دلاری این کشور، بزرگترین صندوق دارای مستقل جهان، سرمایه گذاری های خود در دارایی های روسیه را مسدود کرده و از این کشور خارج کرده است. بذار ببینمت بریتیش پترولیوم، گروه انرژی بریتانیا، همچنین اعلام کرد که 20درصد از سهام شرکت دولتی نفت روسیه را که از سال 2013 در اختیار داشت، خواهد کرد و شرکت های بزرگ غربی به مشارکت روسیه پایان دادند. در این شرایط روبل در هفته گذشته به شدت ضربه خورده و به دنبال تهاجم و اعمال تحریم‌هاری آمریکا و اهروپایی مریکا و اهروپایی مریکا و حهروپایی مریکا و حهروپایی است.

اقتصاد بازارهای مالی دنیا

تحلیلگران بر این باورند که تحریم‌های غرب می‌توانند آسیب‌های طولانی‌مدتی به همراه داشته باشند. جورج ساراولوس، تحلیلگر دویچه بانک در یادداشتی خطاب به مشتریان نوشت: «به زبان ساده، کار روسیه برای مشارکت در هر موسسه مالی در جهانی مختل خواهد شد، زیرا اکثر بانک های بین المللی از سوئیفت استفاده می کنند.”

گفته شده بازارهای پول ممکن است در این هفته به دلیل نامشخص بودن دارایی‌ها مسدود شود، امکان نقدینگی جهانی‌ها وجود دارد. انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا، فدرال رزرو و سایر بانک‌های مرکزی در صورت نیاز برای یک پشتیبامن قمرائه یک پشتیبامن قمرائئئئئ روز جمعه، آژانس رتبه بندی S & P Global رتبه بدهی روسیه را به وضعیت «بیاعتبار» داد و بر این خطر تاکید کرد که حمله به نظامیان می تواند به بازارهای مالی این کشور آسیب برساند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم