پروژه بلندپروازانه نئوم عربستان

[ad_1]

فرارو- میلیاردها درخت کاشته شده در کشوری که در وسط بیابان واقع شده است. قطارهای سریع السیر و یک ماه مصنوعی. شهری بدون خودرو و بدون تولید کربن که در امتداد خطی مستقیم به طول بیش از 10 کیلومتر در بیابان ساخاتس شد. این موارد بخشی از برنامه بلندپروازانه “نئوم” هستند یک اکوسیتی (شهر اکولوژیک قابل زیست برای انسانها و سازگار با محیط زیست) آینده نگر که بخشی از ترکیب سبز عربستان سعودی خواهد بود. با این وجود، آیا همه چیز آن گونه است که نشان می دهد خیلی خوب است؟

به گزارش فرارو به نقل از بی‌بی سی، نئوم ادعا می‌کند که «نقشه‌ای برای فردا است که فردا است که درآر آن بشریت بخطتوننرر است. این یک پروژه 500 میلیارد دلاری (366 میلیارد پوندی) است که بخشی از برنامه چشمانداز 2030 عربستان سعودی برای کنار گذاشتن صنعت نفت به عنوان منبع اصلی درآمد آن کشور قلمداد می شود که عربستان سعودی را ثروتمند ساخت.

توسعه دهنده پروژه نئوم ادعا می کند که آن پروژه با مساحتی بیش از 26500 کیلومتر مربع بزرگتر از مساحت کویت یا اسرائیل و کاملاً خارج از محدوده سیستم قضایی عربستان سعودی خواهد بود و توسط یک سیستم حقوقی خودمختار اداره می شود که توسط سرمایه گذاران پایه ریزی شده است. .

«علی شهابی» یک بانکدار سابق که اکنون عضو هیئت مشاوران نئوم است میگوید که این منطقه بزرگ شامل شهری به طول 170 کیلومتر به نام خط یا The Line است که در امتداد یک خط مستقیم از میان بیابان عبور می کند. اگر بعید به نظر می‌رسد، اما شهابی توضیح می‌دهد که The Line به صورت مرحله‌ای و بلوک به بلوک می‌شود.

او میگوید: «مردم میگویند این پروژههاست که دیوانهای زیادی به دنبال خواهند داشت، اما حقیقت آن است که مرحله به مرحله ساخته می شود به گونه ای که مورد توجه قرار گیرد». او توضیح می دهد که مشابه «سوپر بلوک های بدون ترافیک» بارسلون، هر بلوک نئوم خودکفا خواهد بود و دارای امکانات رفاهی مانند فروشگاه ها و امکاناتی است که هر آن چه ساکنان نئوم نیاز دارد با پنج دقیقه پیاده روی روی یا دوچرخه سواری قابل دسترسی باشد. خواهد بود.

توسعه دهنده پروژه نئوم ادعا می کند که پس از تکمیل آن سفر در امتداد The Line از طریق قطارهای سریع السیر صورت می گیرد و طولانی ترین سفر هرگز «بیش از 20 دقیقه» به طول نخواهد انجامید. علاوه بر این، نئوم خانه اوگزاگون خواهد بود شهری شناور بر روی آب به طول ۷ کیلومتر که آن را نرنرگنرنرنرنرنرنری‌کنرنرنر.

«نجمی النصر» مدیر اجرایی نئوم می‌گوید که آن شهر بندری در آغاز سال ۲۰۲۲ میلادی از اولین ساکنان خوارقا.

عربستان سعودی

نئوم در سواحل دریای سرخ برنامه‌هایی را برای اجرای بزرگ‌ترین پروژه احیای صخره‌های مرجانی جهان انجام داد. وب سایت آن پروژه که شبیه یک رمان علمی – تخیلی به نظر می‌رسد ادعا می‌کند که مرحله اول این امرور قلمالرتا است.

یک تصویر ماهواره‌ای در حال حاضر نشان می‌دهد که یک میدان در بیابان ساخته شده است. علاوه بر ردیفی از خانه ها، دو استخر و یک زمین فوتبال نیز دیده می شود. «علی شهابی» میگوید اینجا اردوگاه کارکنان نئوم است، اما ساختن شهری پیشرفته که مطابق با معیارهای محیط زیستی و سبز در میان یک بیابان باشد تا چه اندازه امکان پذیر و عمل خواهد بود؟

«منال شهابی» کارشناس انرژی در دانشگاه آکسفورد می‌گوید که هنگام ارزیابی این نئوم ترنرنراری. آیا غذا در سیستمی تولید می شود که از منابع بیش از حد استفاده نمی کند یا به تولید مواد غذایی از خار می رسد؟ وب سایت پروژه نئوم ادعا می کند که آن اکوسیتی به «خودکفاترین شهر جهان از نظر غذایی» تبدیل خواهد شد و چشمه را برای کشاورزی و تولیدات گلخانهای ترسیم می کند که برای کشوری که در حال حاضر حدود 80 درصد مواد غذایی خود را وارد یک انقلاب می کند. کشاورزی می شود. پرسش‌هایی در مورد اینکه آیا می‌توان این کار را به طور پایدار انجام داد یا خیر؟

منتقدان پروژه نئوم «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان را به این موضوع می‌دهند که با طرح ایده ساخت شهری سازگار با محیط زیست تلاش می‌کند تا افکار عمومی را از واقعیات منحرف کند. پروژه «گیگا» بخشی از چشم‌انداز ولیعهد عربستان سعودی، سبزتر از پروژه نئوم معرفی شده است.

عربستان سعودی

یک هفته پیش از برگزاری نشست تغییرات اقلیمی «محمد بن سلمان» طرح سبز سعودی را راه اندازی کرد و هدف از آن را به مرحله انتشار خالص صفر آلاینده ها تا سال 2060 میلادی اعلام کرد. دکتر «جوآنا دپلج» کارشناس تغییرات اقلیمی از دانشگاه کمبریج میگوید که در ابتدای این پروژه به عنوان یک گام بزرگ رو به جلو در جامعه آب و هوایی قلمداد شده بود، اما مورد بررسی دقیق قرار نگرفت.

او اشاره می کند که برای محدود کردن گرمایش زمین به میزان 1.5 درجه سانتی گراد، تولید جهانی نفت از هم اکنون تا سال 2030 میانگین به میزان 5 درصد در سال کاهش می رسد. با این وجود، عربستان سعودی تنها چند هفته پس از وعده سبز خود در کنفرانس آب و هوایی امسال وعنتورای شاهزاده «عبدالعزیز بن سلمان» وزیر انرژی اعلام کرد که عربستان سعودی نفت را خواهد کرد. او گفته بود: «ما هم چنین آخرین فرد هستیم که ایستاده‌ایم و هر مولکول هیدروکربن را بررسی می‌کند.

دپلج می‌گوید: «من فکر می‌کنم واقعاً تکان دهنده است که عربستان هم چنین فکر می‌کند می‌کند می‌توانروانروانرو.

انتشار گازهای گلخانه‌های یک کشور از طریق سوختی که می‌سوزند بیش از یک اثر سوختی است که ولید می‌کند. بنابراین، ممکن است عربستان سعودی استدلال کند که کشوری است که میلیون ها نفر نفت را در سال تولید می کند و آن را به طور دیگری صادر می کند و خود لزومی به پاسخگویی در مورد میزان آلاینده ها منتشر نمی کند.

با این وجود، حتی در داخل کشور عربستان سعودی راه درازی در پیش تولید آخرین هدف آن کشور 50 درصد از طریق انرژی های انرژی پذیرنده تا سال 2030 میلادی است، اما تنها حدود 0.1 درصد از برق در سال 2019 میلادی از این طریق تولید می شود. شده است.

عربستان سعودی

تفکر خلاقانه

مدافعان نئوم میگویند که لازم است از نو شروع کنیم و شهری هوشمند و پایدار با انرژی بادی و خورشیدی و با آب تامین شده توسط کارخانه های آب شیرین کن بدون کربن بسازیم. «علی شهابی» از هیئت مشاوران نئوم می‌گوید: «عربستان سعودی به خلاقانه نیاز دارد، زیرا منابع اتومابخ

عربستان سعودی کشوری خشک است و حدود نیمی از آب آن از طریق کارخانه‌های نمک زدایی یک تتامورد آتامورد آهامورزک آتامورد آهاموردک این یک فرآیند گران است و محصول جانبی، ترکیبی از آب نمک و مواد شیمیایی سمی است که در دریا دفع می‌شواریارپیار هریا ف‌ع می‌شوارار هرار است.

پروسه نمکزدایی نئوم با انرژی‌های تجدیدپذیر انجام می‌شود و آب شور به جای ریخته شدن دوباره به دریا به‌مارداره. تنها یک مشکل وجود دارد: استفاده از انرژی‌های انرژی‌پذیر با نیروگاه‌های آب شیرین کن هرگز موفقیت‌آمیز نبوه از است‌آمیز نبوت استفاده می‌کند.

شهابی اذعان می کند که نئوم «یک پروژه آزمایشی است، اما اگر مشکل آب را در تحلیل حل کنیم اگر فقط این پروژه کار کند هر کاری که نئوم انجام دهد ارزشمند خواهد بود». با این وجود، مسائل آب و هوا نگران این موضوع هستند که تکیه بر فناوری های اثبات نشده می توانند مانعی برای انجام توجه در برابر تغییرات آب و هوا و گاهی اوقات از پروژه نئوم به عنوان نوعی “خوش بینی تکنولوژیکی” یاد می کنند. پرسش اساسی دیگر آن است که نئوم برای چه کسی ساخته می‌شود؟

زمین متروک بین سواحل دریای سرخ و مرز کوهستانی اردن ممکن است مانند یک فضای خالی عالی برای سواحلی عالی برای ساخت یک و برای ساختن یک وبری باشد. با این وجود، افراد قبل در آنجا زندگی می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به خانواده‌های بادیه‌نوان یبیله بادیه‌نوان یبیله بادیه‌نوان. این پروژه نوید ایجاد شغل و تولید ثروت در این منطقه توسعه نیافته را می‌دهد، اما عکنون مردم محلان‌پنپز

فعالان حقوق بشر می‌گویند که دو شهر پاکسازی شده و 2000 نفر از خانواده‌های حویطات بدون دریارنیارنان ارنانانانانانانانانجانانج هستند. «سارا لی ویتسون» مدیر اجرایی پروژه «دموکراسی برای جهان عرب» میگوید: «تلاش برای جابجایی اجباری جمعیت بومی، اقدامی است که تمام هنجارها و قوانین حقوق بین الملل و حقوق بشر را نقض می کند».

در این میان حتی یک مرد کشته شده است. در آوریل ۲۰۲۰ میلادی «عبدالرحیم» از خروج از خانه خود در تبوک خودداری کرد و شروع به ارسال ویدئو لای آنه ارسال ویدئو لای آن ارسال ویدئو لای آن ارسال ویدئوی آندالرحین چند روز پس از آن، او توسط نیرو‌های امنیتی عربستان هدف شلیک گلوله قرار گرفت همان طور که خوهار. «فهد ناظر» سخن سفارت در واشنگتن در واشنگتن مربوط به جابجایی اجباری اعضای طایفه حویطات را رد می کند او قتل «عبدالرحیم» را رد کرد، اما آن را یک «حادثه کوچک» خواند.

گردشگران و ثروتمندان روابط عمومی عمومی نئوم بخشی از تلاش برای جذب گردشگران به منظور تنوع بخشیدن به اقتصاد عربستان سعودی بوده است، اما انتقادهایی را نیز برانگیخته است. ویدئوهای تبلیغاتی پر زرق و برق یک شهر جهانی با قوانین و مقررات امنیتی خاص خود را نشان می دهند سرزمینی مستقل از نگهبانان قدیمی حاکم بر عربستان سعودی. با این وجود، کمکان می‌گویند که این پروژه بیشتر به افراد بسیار ثروتمند می‌شود.

بنا بر گزارش‌ها، کاخ‌هایی برای خاندان سلطنتی آن کشور در نئوم ساخته شده‌اند. تصاویر ماهواره‌ای یک سکوی هلیکوپتر و یک زمین گلف را در میان اولین پروژه‌های ساختمانی نشان می‌دهند. علی شهابی مدعی است که همه شهر را «از کارگر گرفته تا میلیاردر» در خود جای خواهد داد او را خواهد داد.

او می‌گوید: «من فکر می‌کنم مشکل این است که در استراتژی ارتباطی خود شکست خورده است. مردم فکر می کنند که این فقط اسباب بازی یک مرد ثروتمند است ».

عربستان سعودی

انتخاب سخت

محمد بن سلمان گفته بود: «شروع این سفر به سوی آینده‌ای سبزتر آسان نیست، اما ما از انتخات‌نای ی‌کما از انتخات‌مناییم. ما انتخاب نادرست بین اقتصاد و یا حفاظت از محیط زیست را رد می‌کنیم ».

نئوم به وضوح بخشی از این چشم‌انداز است. اما سخت‌ترین انتخاب یعنی دور شدن از تولید سوخت‌های فسیلی از خطر ورزیده اند.

«منال شهابی» کارشناس انرژی دانشگاه آکسفورد می‌گوید که شیر نفت کار سختی را ببندد. او میگوید: «من فکر می کنم از نظر اقتصادی بسیار مشکل است که از کشوری که تا این حد به نفت و گاز وابسته است، انتظار می رود که از آن استفاده نکند و از منابعی استفاده کند که در اختیار آنها قرار گیرد، می شود».

سیدها می‌گویند که به انرژی‌های جهان پاسخ می‌دهند. «فهد ناظر» بیان سفارت عربستان سعودی می‌گوید: «واقعیت آن است که برای هیدروکربن برای هیدروکربن در هوراسان جسان استفاده می‌شود. دکتر دپلج میگوید: «در پشت صحنه، سعودیها و سایر وابسته به سوختهای فسیلی به طور مداوم تلاش کرده اند تا سخنان خود را در مورد آب و هوای بین المللی کمرنگ سازند و به آن عمل نکنند. این رویه در نشست اقلیمی دوباره رخ داد ».

 عربستان سعودی

دپلج که روند مذاکرات را در گلاسکو از نزدیک دنبال کرده میگوید: «عربستان سعودی به شدت مداخله میکرد و سعی میکرد به عدمیت، هزینه ها و تأثیرات طبیعی اشاره کند تا فوریت تغییر آب و هوا را کم اهمیت جلوه دهد». با این وجود “فهد ناظر” حوادث مربوط به تظاهر بودن حمایت از عربستان سعودی از انرژی پاک را می کند و تاکید می کند که عربستان سعودی واقعا به این ایده باور دارد و به سمت آیندهای سبز پیش میرود.

پرسش‌هایی در این مورد که آیا نئوم به وعده‌هایش عمل خواهد کرد یا خیر هم چنان باقی است. ب

[ad_2]

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel