پنهان کردن پس لرزه ها در نظرسنجی توییتر: ارزش بازار تسلا 200 میلیارد دلار کاهش یافت

[ad_1]

چند روز پیش، ایلان ماسک نظرسنجی توییتری در مورد فروش 10 درصد از سهام خود در تسلا برای پرداخت مالیات انجام داد و گفت که به هر نتیجه ای خواهد رسید. در پایان نظرسنجی، اکثر کاربران موافق بودند. این امر باعث شد سهام تسلا در روز سه شنبه 11.99 درصد کاهش یابد و سرمایه ماسک به 288 میلیارد دلار کاهش یابد و ارزش بازار تسلا تا 200 میلیارد دلار کاهش یابد.

قبل از کاهش 11.99 درصدی، ما همچنین شاهد کاهش تقریباً 5 درصدی سهام تسلا در روز دوشنبه بودیم. با وجود چنین کاهش هایی، ارزش سهام تسلا تا کنون 47 درصد در سال 2021 افزایش یافته است.

بر اساس گزارش‌ها، برخی از شخصیت‌های کلیدی فعلی و سابق تسلا، از جمله برادر ایلان ماسک، کیمبال ماسک، از ۲۶ نوامبر، پس از فروش بیش از ۱ تریلیون دلاری تسلا، صدها میلیون دلار سهام فروخته‌اند. ارزش بازار تسلا از زمان نظرسنجی ماسک 200 میلیارد دلار کاهش یافته است، اگرچه هنوز بیش از 1 تریلیون دلار ارزش دارد.

ماسک در سال 2012 به دلیل عملکرد خود به عنوان مدیرعامل سهامی از سرمایه گذاران دریافت کرد. در سال 2012، ماسک 22.8 میلیون سهم به ارزش 6.24 دلار برای هر سهم دریافت کرد که در 13 آگوست 1401 منقضی می شود.

سهام تسلا که چند روز پیش به بیش از 1230 دلار رسید، در آخرین روز معاملاتی به 1023 دلار رسید و احتمالاً در روزهای آینده به کمتر از 1000 دلار خواهد رسید. با این حال، تسلا با ارزش ترین خودروساز جهان باقی خواهد ماند.

ایلان ماسک یکی از سهامداران اصلی تسلا است، بنابراین ثروت او به شدت به ارزش سهام این شرکت بستگی دارد. بر اساس گزارش بلومبرگ، در حالی که ثروت ماسک در روزهای اخیر به بیش از 310 میلیارد دلار رسیده است، مدیر عامل تسلا اکنون 288 میلیارد دلار ثروت دارد.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که تسلا در سال های آینده همچنان یک بازیگر اصلی در بازار خودروهای الکتریکی خواهد بود، اما باید برای رقابت سخت آماده شود. شرکت های آمریکایی، اروپایی و چینی که سرمایه گذاری هنگفتی در این بازار دارند، عمدتاً در آینده نزدیک وارد بازار خواهند شد.

با رشد خودروسازان قدیمی در این بازار، احتمالاً سهم تسلا در طول زمان کاهش می یابد که می تواند تأثیر منفی بر درآمد و سودآوری داشته باشد.

[ad_2]

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel