پیش‌بینی بیمارستانی یک میلیون نفر در پیک اومیکرونروند بررسی و مرگ اومیکرون ادامه دارد. آمارهای رسمی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در 24 ساعت گذشته، 116 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از بیماران مبتلا به بیماری اضافه شدند. متخصصان می‌گویند با وجود قدرت سرایت انفجاری سویه اومیکرون، بهترین تدبیر تعطیل چند روزه سراسری در کشور اسر. اما کمال حیدری، معاون وزارت بهداشت، تعطیلی و قرنطینه های سراسری را تدبیر مناسبی نمیداند و میگوید «2 سال از کشورهای خارجی در کشور میگذرد و در مورد تعطیلی ها، بدترین استراتژی این است که تعطیلی عمومی اعلام شود.

به گزارش همشهری، ما از ماسک و تزریق واکسن استفاده می‌کنیم، اما مهم‌تر این است که ما از ستاد ملی با درخواست‌هایی که در پرتجمع‌های مانند ورزشگاه‌ها یا مکان‌های پردغدغه‌هایی مانند مدارس و آموزشگاه‌ها یا اماکنی که افراد به راحتی به ماسکشان می‌رسند، است. را برمی‌دارند مثل رستوران‌ها، محدود داشته باشند. با برخی از این محدودیت‌ها، پذیرفته شد و برخی هم به اختیاری‌ها قرار گرفتند.»

اعلام حیدری، با توجه به وضعیت وضعیت اومیکرون، احتمالاً در پایان هفته آینده، وضعیت ملتهبی از نظر تنش گرفتن موارد به اومیکرون، ایجاد می شود برابر‌های روز قبل و پیش‌بینی می‌شود که حدود یک میلیون نفر می‌شوند. شدت سرایت اومیکرون بسیار بالاست و به‌صورت آتشفشانی یا آسانسوری آمار را می‌دهد. بسیاری از افرادی که نوبت دوم و سوم واکسن را زده اند هم مبتلا شده اند، اما عوارض اومیکرون کمتر از دلتاست و بهدلیل تزریق واکسن احتمال ابتلای افراد کمتر است. اما با توجه به افزایش تعداد افراد، جمعیتی هم کارشان به بیمارستان‌ها می‌کشد و بیشتر هم می‌توانند آسیب ببینند، اما آسیب دیدند که چند بیماری زمینی دارند و یا واکسن تزریق کرده‌اند.» او در پاسخ به این سوال که چرا با وجود شدید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، این حوزه متولا مشخص است؟ توضیح می‌دهد: «رعایت پروتکل‌ها بهترین مقابله با مقابله با بحرانست.

تصمیم‌گیری ستاد ملی مقابله با بحران، متولی رعایت پروتکل‌ها هم خود مجموعه‌های نرنرنر نرنرنر نرنرنر ننرنر نرنرن استفاده از ماسک در کشور اجباری است، اما اگر کسی در پوشش ماسک را به خوبی رعایت نمی کند، کاری از دست ما برنمیآید، چرا که در این سطح وسیع ما نمی توانم چنین کنترلی داشته باشم و اگر هم میسر ابزاری برای جریمه کردن و تنبیه باشد. نداریم. باید در خود مجموعه‌ها محرومیت از خدمات صورت گیرد؛ مثلاً از ورود یک فرد بدون ماسک به بانک‌ها، مترو، ادارات و … جلوگیری شود.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم