چرا آقایان استادی به صحبت درباره «سلامت روان» خود را ندارند؟

[ad_1]

انجمن روانشناسی تربیتی ایران، نسبت به غربالگری سلامت روان مردان را امری جهانی دانست و با تاکید بر اینکه باید به طور جدی به سلامت روان مردان بپردازیم، گفت: بسیاری از افراد احساسات خود را سرکوب کرده و به صحبت درباره سلامت روان خود می پردازند. به صورت ندارند. این در حالی است که به طور خاص مردان و پدران امروزی برای سلامت روان خود نیاز به کمک بیشتری دارند.

به گزارش ایسنا، دکتر فریبرز درتاج همزمان با آغاز هفته ملی سلامت مردان و با اشاره به دومین هفته از این هفته که با عنوان “پندمی کوید 19 و روان مردان” نامگذاری شده است، اظهار کرد: با افزایش نرخ سلامت جهانی خودکشی مردان در هر سال، باید به سلامت روان مردان و پدران جدی تر فکر کنیم. علاوه بر این، سلامتی های بهداشتی و حمایت بیشتر از نیازهای روانی پدران بودم و حتی روزی به نام «روز جهانی روانی بهداشت پدران» نامگذاری شده است، چرا که این یک نگرانی جهانی است که مردان و پدران به حمایت و غربالگری برای سلامت روانی نیاز دارند.

این هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، با بیان اینکه خطرناک است، آسیب‌های روحی و روانی تأثیر منفی در گذشته مردان بر کیفیت رابطه آنها با فرزندان بگذارند، ادامه داد: وقتی پدری بدون حمایت از مشکلات مربوط به سلامت روان خود رنج می‌برد. این رنج بر سلامت روان مادر و رشد فرزندان نیز تأثیر می‌گذارند، بنابراین مهم است که به مانامر می‌رسد.

درصد زیادی از پدران امروزی خواهان حمایت از سلامت روان خود هستند

این استاد روانشناسی با توجه به اینکه مشکلات مربوط به سلامت روان می تواند بر کیفیت رابطه والد و فرزندی اثر گذار باشد این را هم گفت که برخی از گزارش ها در سطح جهانی از آن هستند که تعداد زیادی از پدران امروزی خواهان حمایت از سلامت روان خود هستند. .

به گفته درتاج، انزوا، نگرانی های مالی و درآمدی، نگرانی های شغلی و کاری، نگرانی در مورد آینده فرزندان، نگرانی در مورد شریک زندگی و احساس گناه در مورد احساسات خود از احساسات اصلی شناسایی شده در مردان و پدران است و این امر به آن امر می پردازد. معنی است که به طور خاص مردان و پدران امروزی برای سلامت روان خود نیاز به کمک بیشتر دارند.

سلامت روان پدران رو به افول است

رئیس انجمن ربیتیناسی تربیتی ایران درباره شران سلامت روان مردان و پدران امروزی، توضیح داد: پدران مدرن امروزی بسیار بیشتر از پدران اجداد ما کار می کنند. پدرهای مدرن امروز مرزهای کلیشه‌های «مردانه» را جابجا کرده و فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند که پدارزیام آن‌ها را پدارنزارگ‌ام کند. به عنوان مثال تمیزکردن خانه، آشپزی، تعویض پوشک و کارهایی از این قبیل از جمله چیزهایی است که مرد و پدر مدرن امروزی انجام می دهند و این نسخه یک لیست بسیار طولانی را کوتاه کرده است. با وضعیت اقتصادی فعلی نیز جای تعجب نیست که پدران امروزی همه در تلاش برای جستجوی خواسته های زندگی باشند و در میان انبوه این سلامت باشند، مسلما روان پدران رو به افول است.

وی معتقد است که با کاهش میزان سلامت روان مردان و پدران، کیفیت روابط و آن‌ها نیز کاهش می‌یابد.

به گفته این روانشناس، فرزندانی که پدران آنها درگیر مشکلات روانی به ویژه در اوایل دوران کودکی فرزند هستند، با مشکلات بیشتری در مدیریت سلامتی و رفتارهای خود می‌شوند.

این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: سلامت پدر بر کیفیت و ثبات خانواده تاثیر می گذارد. ما همچنین می دانیم که کودکان برای شکوفایی، رشد خوب و حرکت نسبتاً هموار تا رسیدن به بلوغ به والدینی نیاز دارند که اعتماد به نفس داشته باشند، از آنها حمایت کنند و به مهارت های مناسب برای عبور از آبهای متلاطم زندگی دارند. این بسیار مهم است که مادران و پدران جامعه را در مورد سلامت روان خود چگونه عمل می کنم.

سلامت روان پدران و سلامت روان فرزندان یک رابطه دوسویه دارند

درتاج در سخنان دیگر خود به وظایف فرزندان در برابر روان پدران نیز اشاره کرد و افزود: بیشتر توصیه ها در متون اسلامی ما در رابطه با سلامت فرزندان در برابر والدین است، اما از نظر روانشناختی، روان سلامت پدران و روان فرزندان یک دوسویه دارند که دست در دست هم جلو می رود و بر رابطه ای که می گذرد. پژوهش‌های انجام شده در مورد سلامت روان پدران بیانگر این است که سلامت، سلامت، موفقیت و … فرزنان مار موفقیت و … فرزنان مار و … یعنی هر چه فرزند (چه دختر و چه پسر) در حوزه های مختلف زندگی خود شرایط ایده آلتری داشته باشد، پدران از نظر روانشناختی در وضعیت بهتری به سر میبرند و شواهد نیز از این نتایج حمایت می کند.

انجمن روانشناسی تربیتی ایران همچنین گفت که بسیاری از پژوهشها نشان می دهند فرزندانی هستند که بدون توجه به وضعیت اجتماعی اقتصادی، نژاد و قومیت، از مهارتهای اجتماعی و تحصیلی بالاتری دارند. پدران حامیتر، حساستر و سالم تری (از نظر روانشناختی) دارند و بر عکس فرزندان فرزندانی که در خطر ابتلا به مشکلات رفتاری و عاطفی هستند پدرانی هستند که بیماری های روانی را تجربه می کنند.

گفتگو درباره مردان و پدران را روان روان می کنند

این هیأت علمی دانشگاه طب طب علایی در پایان سخنان خود مسلم در مورد افزایش سلامت روان مردان، با اشاره به این که مردانی را در مورد سلامت روان خود به کار می برد، توصیه می کند: در نهایت برای حل مشکلات اساسی سلامت روان در مردان، توصیه می شود. یک از ما به عنوان عضوی از وظیفه جامعه داریم تا کلیشه های جنسیتی را از بین ببریم و گفت و گو درباره روان مردان و پدران را رواج می دهند و به رسمیت بشناسیم تا در نتیجه آن فرزندان و خانواده های سالمتری از هر نظر داشته باشند.

[ad_2]

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

Sidebar Backlink Tips: Boost Your Website’s Visibility and Authority
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Traffic
Sidebar Backlink SEO: Unlocking the Power of Sidebars for Enhanced Website Ranking
مقدمه‌ای بر فالوور اینستاگرام ارتباطی قدرتمند با جامعه اینستاگرام شما
سایت شرط بندی بهینه سازی شده
تعمیرات پرینتر
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelدانشگاهGuide to buying household appliances
تماس با ما