چند پیشنهاد برای حل بزرگترین مشکل گیاهخوارانآهن موجود در غذا‌های گوشتی بهتر جذب بدن می‌شود تا در سبزیجات و غذاهای گیاهی موجود باشد. با وجود این گیاهخواران می‌توان از سبزیجات خاص بهره برد و راه‌هایی را به کار بندند تا

به گزارش دویچه وله، موجودی است که معمولاً در بدن افراد با کلسیم و فسفات‌ها ترکیم و فسفات‌ها ترکی می‌شود و این عنوان هوانکین‌کینوان است. ویتامین ث جلوی این روند را می‌گیرد و از این رو مصرف، مصرف غذاها و مواد خورارکی که حاوی آهن و نمررن نهن و وهمرین نتنبیب است. نوشیدنی، چای سیاه و قهوه نیز اثری بازدارنده در جذب آهن دارند و بهتر است که نمراه با غذاهای نورآ.

تخم کدو

تخم کدو از جمله مواد خوراکی است که تعداد زیادی دارند. هر صد گرم تخم کدو حاوی ۱۲ و نیم میلی‌گرم است. ویتامین‌های آ، ب، ث، ‌ای و همچنین اسیدهای چرب اشباع‌شده از سایر خواص مِی ب، ‌ای و همچنین اسیدهای چرب اشباع‌شده از سایر خواص مها، خم کدو همچنین سانص.

کنجد

هر یکصد گرم کنجد حاوی ۱۰ میلی‌گرم است و از این رو می‌توانم یکی از مواد حاوی یاد کن را به‌عنوان یکی از آن‌ها داشته باشم. منیزیم، کلسیم، ویتامین ب، تولیدکننده و همچنین حاوی مقدار زیادی از اسیدهای چرب اشباع شده از دیگر خسند جم است.

آمارانت

آمارهای این دانه‌ها نیز به میزان قابل توجهی در هر صد گرم از این دانه‌ها 9 میلی‌گرم است. منابع دیگری نیز برای مصرف دانه های آماری که محصولی از آمریکای جنوبی هستند، وجود دارد. آمارانت از محصولات گیاهی، اسیدهای چرب اشباع شده است. کلسیم، روی و همچنین اسید آمینه لی (سازنده پرورش دهنده بدن) از دیگر خواص مفید آمارانت هستند.

عدس

عده ای که انواع گوناگونی از آن وجود دارد از جمله خوراکی های گیاهی سرشار از آهن است. هر صد گرم عدس حاوی ۸ میلی‌گرم است. افزون بر این، عدس بسیار مغذی و برای پرورش است.

پسته

پسته نیز از مواد خوارکی است که زیاد دارد. در هر یکصد پست گرم ۳/۷ میلی‌گرم موجود است. به این توصیه می‌شود که از خوردن پسته‌های شور خودداری کنند و تنها فخنه‌می‌کنند.

جوی دوسر پرک

در هر یکصدگرم جوی دوسر کوبیده شده ۵/۴ میلی‌گرم وجود دارد. این ماده‌ی خوراکی علاوه بر آهن، حاوی ویتامین ب و همچنین مواد معدنی، چون روی و منگنز است. تحقیقات نشان علمی می‌دهد که جوی دوسر کوبیده در کاهش کلسترول در بدن نیز موثر است.

اسفناج

مدت‌ها بر این بود که اسفناج از آن است. ببنابر پژوهش‌های علمی هر یکصد گرم اسفناج حاوی ۱/۴ میلی‌گرم است که مقدار کمی نیست، اما به‌مراتماب است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم