چهار چیز که شما را دندانپزشک می کند!

[ad_1]

دندان ها بخش مهم و غیر قابل برگشت بدن هستند. این بدان معناست که دندان خراشیده مانند سایر سلول های پوست تکثیر و ترمیم نمی شود.

به گزارش گاردین، دندان ها به جویدن کمک می کنند که اولین قدم در هضم غذا است. اگر به سلامت دندان‌های خود اهمیتی ندهیم، در معرض خطر درمان کرونا نیز هستیم. قبل از کرونا، اگر دندانی خراب می شد، کافی بود به دندانپزشکی مراجعه کنید و هزینه ای نه چندان ارزان پرداخت کنید. اکنون با ویروس کرونا، زمانی که برای درمان دندان به دندانپزشک (خصوصی یا عمومی) مراجعه می کنید، در معرض خطر ابتلا به این ویروس کشنده هستید. بنابراین در ادامه با مراحل صحیح مراقبت از دندان برای به حداقل رساندن نیاز به دندانپزشکی در عصر اپیدمی امروز آشنا خواهیم شد.

1. رژیم غذایی سالم

ویتامین D، کلسیم و پتاسیم برای سلامت استخوان ها از جمله دندان ضروری هستند. تغذیه ما نقش مهمی در تامین این ویتامین ها دارد. بنابراین این اقلام باید در سبد غذایی روزانه ما باشد. همچنین بهتر است از خوردن و آشامیدن شیرینی ها و شیرین کننده ها خودداری شود. بهتر است با هماهنگ کردن سبد غذایی سلامت استخوان خود ورزش را شروع کنیم. زیرا وقتی ورزش می کنید ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری جذب استخوان های بدن از جمله دندان ها می شود. لطفاً مراحل مراقبت از دندان (ذکر شده در زیر) را به ترتیب دنبال کنید. (2-3 بار در روز)

. نخ دندان

خلال دندان و نخ دندان از طریق دندان ها وارد می شود تا جسم خارجی مانند تکه های غذا را خارج کند. اگر دندان هایتان از هم فاصله دارند تا غذا بین آنها گیر نکند، نیازی به استفاده از این محصولات نیست. غذایی که بین دندان‌های شما گیر می‌کند اکسید شده و باعث بوی بد دهان می‌شود و به مرور زمان باعث پوسیدگی دندان‌های مجاور می‌شود. اگر غذا بین دندان هایتان گیر کرد، بهتر است جسم خارجی را با نخ دندان یا خلال دندان جدا کنید.

3. نوع مسواک مورد نیاز

بهترین نوع مسواک، مسواک نرمی است که به مرور زمان دندان های شما را خراش نمی دهد و آسیب نمی بیند. بهتر است از مسواک هایی استفاده کنید که بدون برس لاتکس در اطراف خود قرار دارند. زیرا مواد لاتکس باعث عقب نشینی لثه ها می شود. از خمیر دندانی استفاده کنید که محکم نباشد و دندان ها را خورده نکند.

4. محلول بعد از مسواک زدن

برای آخرین مرحله تمیز کردن دندان می توانید از محلول آب و نمک یا دهان شویه هایی استفاده کنید که شیرینی خمیر دندان را روی دندان ها و لثه ها باقی نگذاشته و لثه ها را شل و پوسیدگی ایجاد نکند. مراقب راه حل های شرکتی باشید که شیرین نیستند و متناسب با درصد مصرف روزانه هستند.

[ad_2]

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

جذابیت و اهمیت خرید پلی استیشن پلاس اکسترا
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
با سئو گروه تلگرام @SEOPREM به بالاترین سطوح ممکن در معرفی و تبلیغ محتوایتان برسید!
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
نات کوین را چگونه نقد کنیم: راهنمای جامع برای تحلیل این ارز دیجیتال
معرفی شرط بندی انفجار در بازی های آنلاین
تماس با ما