چگونه امنیت حساب اینستاگرام خود را بالا ببریم؟ + معرفی چند راه حل ساده ولی کارآمد – زومیت


اینستاگرام راهی عالی برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها و ویدئو با دوستان، خانواده و سایر افراد است. درکنار تمام مزایا و جذابیت هایی که اینستاگرام ارائه می دهد، اگر نتوانید حریم شخصی خود را حفظ کنید و امنیت حساب کاربریتان را بسازید، این فضا می تواند خطراتی را در حوزه حریم خصوصی و امنیتی برای شما به بار بیاورد.

محافظت از حساب کاربری اینستاگرام کار سختی نیست و با رعایت چند نکته ساده می‌توانم نکنارنحاخینارن پس از آشنایی با مراحل سساخت حساب در اینستاگرام و شخصی‌سازی صفحه اینستاگرام اکنون نوبت به مهم‌ترین مراحن نوبان مهم‌ترین مرحناسان مهم‌ترین مرحسن مهم‌ترین مرحسن مهم‌ترین مرحسن بساب در اینستاگ.

اگر از آن دسته از کاربرانی که بیشتر به رمزعبور انتخابی و روش های امنکردن حساب کاربری توجه دارند، مطالعه و عمل به نکات ذکر شده در این مقاله را به شما توصیه می کنیم. با زومیت همرا باشید.

خصوصی‌کردن حساب اینستاگرام

تصور که در مقاله قبل از یکی، شخصیکردن حساب از فاکتورهای مهم امنیت به خصوص برای کسانی است که میخواهند زندگی شخصی خود را با یک دسته خاص از آشنایانشان به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید حساب کاربری اینستاگرام شما یک حساب شخصی باشد که فقط افراد مشخصی با شما می‌توانند آن را مشاهده کنند، باید از صفحه پروفایلتان روی آیکن کنترل در گوشه بالای سمت راست ضربه بزنید، گزینه‌ای. تنظیمات را لمس کنید و روی گزینه‌ای حریم خصوصی ضربه بزنید. سپس در صفحه بعد با لمس دکمه به خصوصی تغییر دهید بیا دیگه حساب خصوصی را فعال کنید.

انتخاب یک رمزعبور قوی

اساسی‌ترین مرحله‌ای که برای ایمن‌کردن حساب کابری خود باید انجام دهید، یک رمزعبور طولانی را انتخاب کنید. رمزعبور قوی شامل حداقل شش عدد، حروف بزرگ و کوچک انگلیسی و کاراکترهای موجود (*،! و …) است که هودات. برای جلوگیری از فراموش کردن رمزهای عبور، می‌توانید از مدیریت پسورد کمک بگیرید.

توجه داشته باشید که رمزعبور انتخابی شما باید با سایر رمزعبورهایی که در حسابهای دیگرتان استفاد می‌کنشان، بتفاده می‌کنشان، بتفاده می‌کنشان، بتفاد. بدین ترتیب، اگر کسی به رمزعبور حساب می کند یکی از دسترسی های شما را پیدا کند، نمی تواند کنترارنانی رردرانا باشد.

تغییر رمز عبور اینستاگرام

برای تغییر رمزعبور فعلی اینستاگرام از نظر به بخش امنیت رفتن، کلمه عبور خبرم کن. در کادر رمز عبور فعلی رمزعبور فعلی خود را وارد کنید. در کادر رمز عبور جدید رمزعبور جدید خود را وارد کنید و در کادر آخر آن را تکرار کنید. در آخر با ضربه‌زدن روی آیکن تیک در گوشه‌ای در سمت راست، تغییرات را ثبت کنید.

اینستاگرام برای حفظ و افزایش امنیت کاربرانش به آن‌ها توصیه می‌کند رمزعبور خود را مرتباً تغییر دهند. این موضوع به‌خصوص اگر پیامی از اینستاگرام مشاهده کردید که از شما خواسته بود این کار را انجام دهد، د. اینستاگرام گاهی اوقات در طول بررسی های امنیتی، اطلاعات ورود به سیستمی را باز می کند که از سایت های دیگر به سرقت می رود و اگر تشخیص دهد که رمزعبور شما ممکن است بهسرقت رفته باشد، آن را به شما اطلاع می دهد.

در این مواقع، تغییر رمزعبورتان به حفظ امنیت حساب و جلوگیری از هک‌شدن شما در آینده کمک خواهد کرد. همچنین، توجه داشته باشید که هرگز رمزعبور خود را در مورد کسی که نمی‌شناسید و به او اعتماد نمی‌کنید، قهرد، قهرد آسیب می‌بینید.

افزودن ایمیل یا شماره تلفن‌همراه به حساب اینستاگرام

اگر حساب کاربریتان را با شماره تلفن همراه خود ساخته اید، بهتر است حتماً یک ایمیل را به اینستاگرام معرفی کنید تا هنگام ورود به برنامه یا زمانی که رمزعبورتان را فراموش کنید، با مشکلات کمتری مواجه شوید. همچنین، اگر به ایمیل حسابتان کمک کنید، یک شماره تلفن‌همراه به آن اضافه کنید.

برای کنترل بهتر روی حساب کاربری اینستاگرامتان و اینکه دیگران را هم می توانید پیدا کنید، بهتر است هر دو بخش ایمیل و شماره در صفحه Personal information را انجام دهید.

برای افزودن ایمیل یا شماره تلفن‌همراه به حساب اینستاگرام، در صفحه پروفایلتان روی آیکنایلتان روی آیکنفایلتان روی آیکن تنظیمارار وی آیکن تنظیماران روی آیکن تنظیمارار وی آیکن تنظیمارار. تنظیمات خبرم کن. در منوی گزینه، گزینه‌ی حساب را انتخاب کنید و سپس بخش را وارد کنید اطلاعات شخصی شوید.

ویرایش اطلاعات شخصی حساب اینستاگرام

در این صفحه می‌توانید شماره تلفن‌همراه یا ایمیلتان را به پروفایل شخصی خود اضافه کنید. پس از افزودن هر یک از کدهای ارزیابی را وارد کنید که اینستاگرام به شماره تلفن همراه یا ایمیل ارسال می شود تا درنهایت شماره تلفن همراه یا ایمیل در حسابتان ثبت شود.

فعال‌کردن احراز هویت دومرحله‌ای

احراز هویت دومرحله‌ای (2FA) یکی از بهترین روش‌ها برای ایمن نگه‌داشتن حساب اینستاگرام در نظر گرفته می‌شور. احراز هویت دومرحله‌ای فرآیندی است که طی آن هویت شما هنگام ورود به حساب کاربری اینستاگرام ی‌شاربری اینستاگرام می‌شروی. این ویژگی مهم در تمامی پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی دردسترس قرار گرفته است.

با فعالکردن 2FA هر بار که با دستگاه وارد حساب اینستاگرامتان شوید، پیام متنی حاوی کد احراز هویت برایتان ارسال می شود که شما باید برای ورود به حساب کاربری خود این کد را تایپ کنید; بنابراین، اگر کسی نتواند به این کد ارسال‌شده دسترسی پیدا کند، نمی‌تواند حساب کاربری شما را به این کد ارسال کند. برای فعال کردن مراحل 2FA زیر را دنبال کنید:

در صفحه پروفایلتان، روی آیکن گوشه‌ای بالاتر از سمت راست ضربه بزنید. تنظیمات وانگ امنیت را انتخاب کنید و در مرحله بعد، گزینه ای احراز هویت دو مرحله ای را لمس کنید.

فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام

روی دکمه آبی شروع کنید ضربه بزنید تا به صفحه انتخاب روش امنیتی وارد شوید که مشخص کنید کد امنیتی چگونه برای ارسال می شود. دروی شما قرار می‌گیرید:

  • برنامه احراز هویت: در این روش، رمزهای یک‌بارمصرف برای ورود به اینستاگرام با برنامه‌های رمزساز تولید می‌شود. برنامه‌های متعددی برای تولید رمزهای یک‌بارمصهرف توسعه یافته‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توان به Google Authenticator کواروان به Google Authenticator شواروان به Google Authenticator شاواروان که Google Authenticator کاواروان که Google Authenticator کاواروان کواروان به Google Authenticator واروان Google Authenticator است. شما ابتدا باید یکی از این برنامه ها را نصب کنید و مختصر به تساب کاری هودتان است و اینستاگرام تولید می کند، در این برنامه ها اضافه کنید. سپس زمانی که اینستاگرام رمز یکبارمصرف را درخواست می‌کند، به این برنامه مراجعه کنید و رمز تولینشسار ورارارارارارا.
  • واتس اپ: با استفاده از این روش، می‌توان از رمزهای یک‌بارمصرف را ازطریق واتساپ خود استفاده کرد. تنها کافی است شماره هایی که در واتساپ با آن ثبت نام کرده اند وارد کنید و پس از دریافت کد تشخیص، از این پس رمزهای یکبارمصرف را به صورت پیام شخصی در واتساپ دریافت کنید.
  • پیام متنی: ساده‌ترین و متداول‌ترین روش دریافت رمزهای یک‌بارمصرف است. با این روش می‌توان با هر شماره‌ی دلخواه برای فعال‌سازی احراز هویت دوحله‌ای اسنفه دومرحله‌های اسنفاد استفاده کرد. تنها کافی است یک بار شماره موبایل مدنظرتان را بررسی کنید و از پیامک های رمز یکبارمصرف ازطریق آنرتان استفاده کنید. در این روش، ممکن است در برخی اوقات به‌دلیل اختلالات اپراتورها، پیامک ارسال شود یا با تأخیر زیالی شا تأخیر باخیر زیالی شا با تأخیر زیالی شا. پس از انتخاب این روش به این نکته توجه کنید.

فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام

روش فعال‌سازی احراز هویت دومرحله‌ای ازطریق Authentication App

با انتخاب این گزینه، اینستاگرام در ابتدا بررسی می‌کند که آیا شما اپ احراز هویرتی روی دستگاه هویرنی روی دستگاه خورتان بی خود اینستاگرام برای این کار برنامه‌های Google Authenticator و Duo Mobile را پیشنهاد می‌کند. توصیه می‌کنیم از برنامه Google Authenticator برای این کار استفاده کنید. بدین‌منظور باید اپلیکیشن‌ها را از اپ‌استور یا گوگل پلی دریافت کنید یا در این‌سنتاگرام روی گزینسنینگارام روی گزینسن‌نگارانا دریافت کنید.

پس از نصب برنامه، مجددا با انتخاب گزینه بعدی به برنامهی Google Authenticator منتقل می‌شود و پیغامی بازشو مبنیبر ذخیره شده است.

فعال‌سازی دومرحله‌ای اینستاگرام

اگر کد ذخیره شده در برنامه به صورت خودکار اتفاق نیفتاد یا از برنامه دیگری استفاده می کنید که شما را به اپلیکیشن تولید رمز هدایت نمی کند، باید این کار را به صورت دستی انجام دهید. بدین‌منظور در پایین گزینه‌ی Next روی Set Up Another Way بزنید. در صفحه بعدی، یک کد به شما نشان داده می شود که باید آن را کپی کنید.

فعال‌سازی دومرحله‌ای اینستاگرام

درادامه، کد کپی‌شده در برنامه‌های Authenticator از بخش‌هایی را وارد کنید که کلید راه‌اندازی کلید شما را وارد کنید. در قسمت نام حساب، اینستاگرام را بنویسید و نوع رمز (نوع کلید) را برحسب زمان (بر اساس زمان) تنظیم و با انتخاب افزودن آن رافاضاف.

فعال‌سازی دومرحله‌ای اینستاگرام

سپس کد یک‌بارمصرف را در صفحه‌ای وارد کنید که اینستاگرام آن را درخواست کند. هم‌اکنون، سیستم احراز هویت دومرحله‌ای برای شما فعال می‌شود. در انتها، اینستاگرام چند کد بازیابی (Recovery codes) دراختیارتان خواهد گذاشت تا هر زمان که به گوشی همراهتان دسترسی نداشته باشد یا اگر آن را گم کرده بودید، می توانید این کدها را به حسابتان وارد کنید.

فعال‌سازی دومرحله‌ای اینستاگرام

بهتر است این کدها را در مکانی امن و مکانی غیر از گوشی فعلی ذخیره کنید. از هر کد یک بار می‌توانم استفاده کنم. بنابراین، اگر از همه کدها استفاده کردید یا شکیدید که به‌سرقت رفته‌اید، می‌توانید کدهای جنجیک را داشته باشید.

برای دریافت کدهای بازیابی به تنظیمات وانگ امنیت وارد و در مرحله بعدی گزینه‌های احراز هویت دو مرحله ای را لمس کنید. در انتهای هی هی روش های اضافی را انتخاب کنید و سپس وارد کنید کدهای پشتیبان شوید.

پشتیبان‌گیری از کدهای بازیابی اینستاگرام دومرحله‌ای

توجه داشته باشید که در این روش، تا زمانی که دهومرحله‌ای حساب شما فعال باشد، این برنامه‌ها را نانرنر می‌کند. رمزهای اعتبار یک‌بارمصرف را می‌توانم برحسب زمان یا برحسب تعداد دفعات مصرف مصرف نمود.

به‌طورکلی، به شما توصیه می‌کنیم از این روش برای بررسی دومرحله‌ای استفاده کنید. چرا که این کدها را مستقیماً برنامه‌های رمزساز تولید می‌کنند و از نظر امنیتی مطمئن هستند. در دو روش دیگر، رمزهای یکبارمصرف از راه دور و ازطریق سیستم دیگری تولید و برای شما ارسال می شود.

مقالات مرتبط:

سایر نکات امنیتی

اینستاگرام برای امنیت کاربرانش نکاتی را با آن‌ها به اشتراک گذاشته است که می‌توانید آن‌ها ارادارا کنید.

برنامه های شخص ثالث

استفاده از برنامه های شخص ثالث با ارائه ویژگی های عالی مانند ویرایشگر عکس، تحلیلگر پروفایا تحلیلعر پروفایا، …العوا پروفایا، … معمولاً به‌دنبال نصب و استفاده از این برنامه‌ها، آن‌ها به اطلاعات مشخصات خصوصی شما دسترسی پیندا ما. برای حفظ حریم خصوصی و امنیت خود، بهتر است فقط به برنامه‌هایی اجازه دسترسی بدهید که توسعه‌دهندگان معهرار ئهوسعه‌دهندگان معرار ئهوسعه‌دهندگان باشند. پیش از صدور مجوز برای برنامه‌های شخص ثالث به‌خوبی فکر کنید.

استفاده از دستگاه های عمومی

برای حفظ حریم امنیت حساب کاربری اینستاگرامتان، پس از استفاده از رایانه یا لفنی که با دیگراارارارارارارارارارارارار است. هنگام ورود به اینستاگرام با رایانه های عمومی ، کادر مرا به خاطر بسپار را علامت نزنید؛ زیرا با این کار، حتی پس از بستن پنجره، مرورگر شما را در حساب کاربری‌تان نگه می‌دارد.

غیرفعال‌کردن اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی

اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی ایده عاقلانه‌ای نیست. وقتی دیگران موقعیت مکانی فعلی شما را ببینند، به خصوص موقعیت های حساس مانند خانه یا محل کار، می توانند به مکان شما دسترسی پیدا کنند و جزئیات آن را دریافت کنند. این امر با حریم خصوصی می‌تواند به هویت شما تبدیل شود. اگر قبلاً محل خود را به تراکم گذاشته‌اید، آن را بررسی کنید و تمام برچسب‌های جغرافیایی پیشین ورنز رافیایی را قبلاً ورکد کنید.

اطمینان از امنیت ایمیلی که با آن در اینستاگرام وارد شده است

ازآنجاکه حساب اینستاگرام و بسیاری از حسابهای مهم شما به حساب ایمیلتان متصل هستند، اگر کسی ایمیل شما دسترسی پیدا کند، می تواند به همه حساب های دیگر نیز دسترسی داشته باشد. بنابراین، رمزعبور حساب‌های ایمیلتان را تغییر نمی‌دهید و مطمئن شوید که یکسان باشید.

***

برای فعالیت سالم در اینستاگرام و اطمینان خاطر از محفوظماندن اطلاعات و حساب شخصی خود در این شبکه اجتماعی، آگاهی از افزایش امنیت حسابتان اولین قدم است. با اجرا و توجه به نکات ذکر شده در این مقاله، می‌توان امنیت حساب اینستاگرام خود را را افزلاتیشیشا. اگر نکته دیگری برای افزایش امنیت حساب اینستاگرام به ذهنتان می‌رسد، آن را با مته و ن را با ما و سسایر کاربران زومریا د.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel