کارت های گرافیک RTX 4000 حافظه کش L2 زیادی خواهند داشت – زومیت

[ad_1]

در طی چند روز گذشته اطلاعات متعددی درباره محصولات فعلی و معرفی شده آنویدیا فاش شده است و تیم سبز در جستجوی اطلاعات افشاگران چگونه به این حجم از اطلاعات دسترسی پیدا کرده است، به اطلاعات بیشتری در فضای وب راه مییابد. در جدیدترین مورد، جزئیات قابل‌توجهی درباره معماری گرافیک بعدی آنویدیا با کدنام آدا فاش شده است.

برنامه ویدئوکاردز می‌نویسد، پردازنده گرافیکی سری RTX 4000 انویدیا دارای ظرفیت 96 مگاطحنی است. یعنی ۹۰ مگابایت بیشتر از پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 3000 مبتنی بر معماری امپر.

داده‌های فاش‌شده سری بررسی می‌شود پردازنده‌های Ada به حافظه‌های هر باس حافظه ۶۴ بیت، گ مگابایت حافظه‌ها دارند. این در حالی است که پردازنده‌های سری امپر ازای هر باس حافظه‌های ۳۲ بیتی از ۵۱۲ کیلوبایت حافظه‌ی کش امی‌کنفاد است.

مقالات مرتبط:

ظاهراً پردازنده گرافیکی پرچمدار خانواده Ada با کدنام AD102 قرار است از ۹۶ مگابیت کش L2 استفاده کند. دو پردازنده AD103 و AD104 دارای 64 مگابایت خواهند بود. در همین حین پیش‌بینی می‌شود AD106 و AD107 به ترتیب به ۴۸ مگابایت و ۳۲ مگابایت حافظه‌های کش‌شدن می‌شوند.

اطلاعات جدید به همراه داده هایی که یکی از افشاگران نامآشنا منتشر کرده است به حدی کافی هستند که این طرح از بلوک GPU محصولات سری Ada را که به صورت غیررسمی ارائه می کند قابل بررسی است. این طرح با پردازنده AD102 ارتباط دارد. گفته می‌شود AD102 از یک دای (Die) با مساحت 600 میلی‌متر مربع استفاده می‌کند، یعنی تقریباً با GA102 هم‌اندازه است.

طرح بلوک GPU پردازنده گرافیکی Nvdiai RTX 4000 غیررسمی

احتمالاً پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 4000 درمقایسه‌با سری RTX 3000 دارای ۷۱ درصد بیشتر خواهند بود. البته با فرض این‌که تیم سبز نسخه کامل هر تراشه را در کارت گرافیک هدف استفاده می‌کند. هنوز خیلی از اطلاعات مهم سیستم‌های مورد انتظار آنویدیا شامل سرعت کلاک و توان آن در دست نیست نیست، نیست. بااین‌حال از همین حالا مشخص است که RTX 4000 قرار است پیشرفت قابل‌توجهی را تجربه کند.

احتمالاً شاهد جهش مشابهی برای کارت‌های گرافیک جدید AMD بر پایه معماری RDNA 3 نیز خواهد بود.

[ad_2]

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما