کشف جالب توجه برای درمان میگرن!


فرارو- یک کنسرسیوم بین المللی از دانشمندان برجسته متخصص میگرن، در یک مطالعه دقیق و برجسته بیش از 120 منطقه از ژنوم را شناسایی کردند که با خطر به عارضه میگرن مرتبط هستند.

ارش فرارو، این مطالعه پیشگامانه به کمک روش‌های بیولوژیکی میگرن و انواع فرعی آن را بهتر می‌داند و می‌تواند برای درمان جدید این بیماری که بیش از یک نفر از افراد را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می‌دهد، جستجو کند.

در بزرگترین مطالعه ژنومی میگرن که انجام شد، بیماران موفق شدند مععداد عوامل خطر ژنتیکی شناخهاسامل خطر ژنتیکی شناخهاسامل خطر ژنتیکی شناخهاسامل خطر ژنتیکی شناخهاسامل در 123 منطقه ژنتیکی شناسایی شده است، دو منطقه وجود دارد که دارای اهداف دارویی خاص میگرن منطقه های خاص است. این مطالعه گروههای تحقیقاتی پیشرو در زمینه میگرن در اروپا، شامل آمریکا و ایالات متحده بود که با همدیگرهای ژنتیکی بیش از 873000 شرکت کننده در مطالعه را جمع آوری کردند که 102000 نفر از آنها مبتلا به میگرن بودند. یافته‌های جدید که در ۳ فوریه ۲۰۲۲ در ژورنال ژنتیک طبیعت منتشر شد، همچنین ساختار ژنتیکی زیرگروه‌های میگرن را بیش از آنچه قبلاً شناسایی شده بود، نشان داد.

مکانیسم‌های عصبی انرژی‌ای زمینه ساز پاتوفیزیولوژی میگرن هستند

میگرن یک بیماری مغزی بسیار شایع با یک بیمار بیمار در سراسر جهان است. علت دقیق میگرن ناشناخته است، اما اعتقاد بر این است که این یک اختلال عصبی با مکانیسم های بیمرسای مکارنیسم های بیمری مکانیزم است. تحقیقات قبلی نشان می دهد که عوامل ژنتیکی به طور قابل توجهی در خطر میگرن نقش دارند. با این حال، مدتهاست مورد بحث است که آیا دو نوع اصلی میگرن – میگرن با اورا و میگرن بدون اورا و میگرن بدون اورا و میگرن بدون اورا – زمیرن بمون اورا – زمین یارن یارنیهارن.

برای به دست آوردن بینش بیشتر در مورد ژنهای خطرزا، متخصص کنسرسیوم بین المللی ژنتیک سردرد مجموعه داده های ژنتیکی بزرگ را برای انجام یک مطالعه مرتبط با ژنوم ژنتیکی (GWAS) جمع آوری کردند و به دنبال انواع ژنتیکی بودند که در افراد مبتلا به بیماری میگرن. کلی یا یکی از دو نوع اصلی میگرن شایع تر بود. نتایج نشان داد که زیرگروه های میگرن دارای عوامل خطر مشترک و هم عوامل خطری هستند که مختص یک زیهرنرنر بتص یک زیهرنرنر ب. این تحلیل و تحلیل‌ها سه نوع خطر را برای میگرن با اورا و دو نوع خاص برای میگرن بدون اورا به نظنر می‌بنن اورا به نظنر مرن.

نویسنده اول این مطالعه، هایدی هاوتاکانگاس از موسسه پزشکی مولکولی دانشگاه هلسینکی فنلاند در این خصوص: «علاوه بر منابع دهها منطقه جدید از ژنوم در این عارضه، مطالعه ما اولین فرصت سفر را برای ارزیابی اجزای ژنتیکی مشترک و متمایز در دو زیرگروه اصلی میگرن مطالعه کرد. فراهم‌ می‌کند». علاوه بر این، نتایج تحقیق این مفهوم را تایید می‌کند که میگرن توسط عوامل ژنتیکی عصبی و جنسی ایجاد می‌شود و این دیدگاه را تقویت می‌کند که میگرن واقعاً یک اختلال عصبی است.

پتانسیل ایجاد درمانهای جدید برای میگرن

از آنجایی که میگرن در سطح جهان دومین عامل بزرگ ناتوانی در سالهای متمادی زندگی اسار، به وضوح نیانری زیان نمانرب. یک یافته به خصوص جالب، حاوی‌هایی بود که خاص را برای درمان‌های میگرن ژن که اخیراً توسعه اینارنه آنار، آنارًه است. یکی از مناطق تازه شناسایی شده حاوی ژن‌هایی (CALCA / CALCB) است که پپتید مرتبط با ژن کلسی‌تونین را رمز می‌کند. مولکولی که در عملیات میگرنی دخیل است و توسط دارو‌های توانایی‌کننده اخیراً معرفی شده میگرن CGRP شهد اسد را مسدود کرد. منطقه خطر دیگر، HTR1F را پوشش می دهد که گیرنده سروتونین 1f را رمزگذاری می کند، همچنین هدفی برای تولید داروهای جدید ویژه میگرن است.

دکتر متی پیرین از موسسه پزشکی هل دانشگاهکیسین فنلاند که مطالعه را رهبری کرد، اظهار داشت: «این دو ارتباط جدید در نزدیکی ژنهایی که قبلاً توسط داروهای درمان میگرن مورد هدف گرفته شده است، نشان می دهد که دارو ممکن است بالقوه دیگری وجود داشته باشد. . در مناطق ژنومی جدید، منطق روشنی برای مطالعات ژنتیکی آینده با حجم نمونه حتی بزرگتر ارائه می‌هد ». این بدان معناست که مناطق ژنومی جدید خطرزا برای میگرن می تواند مورد هدف قرار گیرد و به این ترتیب درمان ها به دقیق تر و هدفمندی ایجاد شود.

منبع: scitechdaily

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم