کشف راز سرعت عجیب جهش های ویروس کرونا

[ad_1]

فرارو- از سال 2019 که در کشور چین شناسایی شد، این ویروس جدید در کشور چین شناسایی شد، این ویروس جدید در کشور چین شناسایی شد. این موفقیت شگفت انگیز باعث ایجاد یک دابلیت عجیب در این ویروس می شود که آن هم به سرعت شگفت انگیز آن را در جهش به سویه های جدید است که با آن مبارزه می کند. با این حال، بعداً به داده‌هایی دست یابند که احتمالاً این سرعت غیرعادی را مرو می‌کند.

ارش فرارو، جدول جدول زمانی همه‌گیری کووید19 را با یک سری از فاجعه‌بار مشخص کرده اند. عوامل فزاینده‌ای که توسط گونه‌های تازه‌یافته پاتوژن، مانند دلتا و اومیکروان، نورند مورند. اما به نظر می‌رسد SARS-CoV-2 در این زمیناو یکمینواس یکواس یکمیناو یکمینوا است. در واقع، چیزی که «کروناویروس جدید» را بسیار مهیب می‌کند، جهش بیوقفه و سرعت غیرعادی اروناوید یمنرنی هرست که ه نظنظه ی‌نرنی است.

سباستین دوچن، محققین بیماری های عفونی موسسه پیتر دوهرتی استرالیا، توضیح می دهد «آنچه که ما در مورد انواع SARS-CoV-2 بهویژه انواع نگران کننده میدیدیم، این است که جهش های آنها بسیار بیشتر از چیزی است که ما تحت سرعت توسعه طبیعی طبیعتویروس های انتظار مشابه داریم. . ». دوچنان می‌کند که معمولاً ویروس‌ها با سرعت نسبتاً ثابتی جهش می‌یابند و ممکن است معمولاً با سرعت نسبتاً ثابتی جهش می‌یابند و شاید یک سال یا بیش‌تر طوواوا باشند. اما به نظر می‌رسد که ویروس به چنین زمان بندی ثابتی پایبند نیست. دوچن می‌افزاید: «برای مثال، نوع دلتا تنها در شش هفته پس از شکل گیری خود پدیدار شد که این تماری شگفدیدار شد که این تماری شگفددار شد که این تماری شگفس

در یک مطالعه جدید، دوچن و همکارانش به دنبال این بودند که این سرعت را سهش شتاب گرفنتس که شتاب گرفتهاویو. آنها داده های توالی ژنوم SARS-CoV-2 را تجزیه و تحلیل کردند تا بررسی کنند که چگونه ظهور گونه های نگران کننده (VOC ها; بدخیمترین و مضرترین گونه) ممکن است با تغییرات در نرخ جایگزینی باشد. سرعتی که در آن جهش های جدید کد ژنتیکی پاتوژن ایجاد می شود. به گفته او، نرخ جایگزینی اولیه SARS-CoV-2 نشان می‌دهد که ویروس‌ها معمولاً دو جهش در هر ماه ایجاد می‌کنند. اما VOC ها جانور متفاوتی هستند، با انواع مختلفی مانند آلفا، بتا، گاما و دلتا که جهش های متعددی را در بازه های نسبتا کوتاهی به دست می آورند، که هر کدام از آنها می توانند مواردی مانند مسری بودن انواع، تکثیر، سطح تناسبام و .. بگذار ببینمت.

متخصص در مقاله خود که به سرپرستی جان تی، محقق بیوانفورماتیک در موسسه دوهر انجام می شود، توضیح می دهد «تعداد جهش های مشاهده شده در این چهار VOC بسیار بیشتر از آن چیزی است که در تخمین های فیلوژنتیکی نرخ رشد نوکلئوتیدی SARS-CoV-2 انتظار میرود . » به این تیم، راز جهش سریع VOC ها یک پدیده ثابت و مداوم نیست، اما چیزی است که به نظر می رسد به طور موقت و کمی قبل از ظهور انواع مختلف، گفته ها در حوادث اتفاق می افتد. این تیم در مقاله خود مینویسد: «ما شواهد قانع کنند که نشان میدهد فاکتور زمان، افزایش اپیزودیک در نرخ جایگزینی، زمینه ساز ظهور VOC است.

افزایش نرخ جانشینی حدود چهار برابر بیشتر از تخمین نرخ فیلوژنتیک پسزمینه برای Sars-Cov-2 است، اما تجزیه و تحلیل نشان می دهد که دا در یک انفجار اتفاق میافتد. شاید به کوتاهی چهار هفته برای نوع بتا و شش هفته برای نوع دلتا. جهش سایر انواع بیشتر طول می‌کشد و تصور می‌شود که در طول ۱۷ هفته زندگی، در حالی که لارن تارن. دکتر میافزایند اگر ما راز این سرعت جهش را کشف کنیم، اما در مورد اینکه چرا این انفجارهای جهش اصلاً رخ می‌همنً، ننا.

می‌گویند که ظهور VOC‌ها احتمالاً توسط انتخاب طبیعی انجام می‌شود. سایر عوامل مرتبط می توانند شامل آسیب در جمعیت های واکسینه نشده باشند – که ممکن است ویروس ها را قادر به گسترش و توسعه تر کند – و در اثر ابتلا به بیماری های خاص در افراد خاص، بیماران دچار ضعف ایمنی بدن می شوند، که ممکن است ویروس های دینامیکی نیز تغییر کنند. . آیا ما به طور کامل نمیدانیم چه چیزی باعث ایجاد جهشهای سریع در SARS-CoV-2 میشود، این واقعیت است که ما میتوانیم این اتفاق را ببینیم و ردیابی کنیم به این معنی است که موضوع نظارت ژنومی ویروسهای مداوم بسیار مهم است. انجام این کار ممکن است به ما فرصتی بدهد تا حوادث بعدی را تعیین کنیم.

لطفا Sydney Morning Herald گفت: «این موضوع، پایش ژنومی بسیار خوبی را از نشان می دهد، زیرا ما اشکال میانی اومیکرون را پیدا نکردیم که این خود نشان می دهد که احتمالاً گونه هایی معدودی داشته است. این معناست که اولین اشکال اومیکرون به سرعت منتشر شده است، بنابراین تصور کنید اگر می‌توانیم اومیکرون را در اولین تشخیص کنییم، به آسانی می‌توان از گسترش آن جلوگیری کرد و در آن صورت ما در وضعیت فعلی نبودیم. تحقیقات این پژوهش در نشریه زیست شناسی مولکولی و تکامل چاپ رسیده است.

منبع: sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو

[ad_2]

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

Sidebar Backlink Tips: Boost Your Website’s Visibility and Authority
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Traffic
Sidebar Backlink SEO: Unlocking the Power of Sidebars for Enhanced Website Ranking
مقدمه‌ای بر فالوور اینستاگرام ارتباطی قدرتمند با جامعه اینستاگرام شما
سایت شرط بندی بهینه سازی شده
تعمیرات پرینتر
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelدانشگاهGuide to buying household appliances
تماس با ما