کودکانِ در معرض سرب، آی کیو پایین تری دارند!

[ad_1]

فرارو- قرار گرفتن در معرض خطر ممکن است ضریب هوشی (آی کیو) نیمی از افراد در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار دد. طبق یک مطالعه جدید، قرار گرفتن در معرض خطر در دوران کودکی بیش از تخمین‌های قبلی می‌تواند مخرب بری داشته باشد که یکی از آنها باعث کاهش مصرف هوشی در دوران بزرگسالی می‌شود.

ارش فرارو، سرب فلزی نرم به رنگ خاکستری متمایل به آبی یا متمایل به آبی یا نقره‌ای کبود است که سالانه در حدود 5/3 میلیون ینوراز زمورارا است. به عبارت دیگر این فلز بعد از دومین فلز پهرمصرف صنعتی است که می‌توان آن را در موار توارد زتواری زتواری تواری. با این همه، خطرناکترین و بزرگترین مرکز پخش این ماده سمی در محیط زیست، خودروها هستند که فلمن نشن این فلمن نشن این فلمن نشن این فلمن نشن این فلنمنزن است. بنابراین می‌توانم بفهمم که شهر‌های بزرگ جزو مراکز انتشار سرب هستند.

در این مطالعه جدید که استفاده از گاز سرب را از سال 1940 در کشور آمریکا انجام داده و آن را با داده های مربوط به میزان سرب خون افراد از اواسط دهه 1970، دریافت کرده اند که بیش از 54 درصد از آمریکایی های زنده را دریافت کرده اند. در سال ۲۰۱۵ در دوران کودکی در معرض خطر خطرناکی از سرب قرار دارند. دانشمندان همچنین میگویند بیش از 170 میلیون بزرگسال به دلیل سربی که در دوران کودکی انجام داده است، بلعیده یا جذب کرده است، اکنون در خطر ابتلا به بیماریهای عصبی، بیماریهای روانی و مشکلات بیماریهای قلبی هستند.

دانشمند میافزایند هیچ سطحی از قرار گرفتن در معرض سرب در هیچ مرحله ای از زندگی فرد ایمن نیست اما این فلز بسیار سمی می تواند به ویژه برای کودکان مضر باشد، زیرا می تواند مغز را مختل کند و به مشکلات دائمی و مشکلات رفتاری برسد. در مجموع، کشور تخمین میزنند که گاز سرب امتیاز ضریب هوشی تجمعی این را 824 میلیون امتیاز کاهش داده است که به ازای هر نفر می شود، این فقط یک میلیون است. متولدین دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰، زمانی که مصرف گاز سرب در ایالات متحده به اوج خود رسید، به طور متوسط ​​۶ متادا ز. در واقع، قرار گرفتن در معرض سرب این گروه، هشت برابر بیشتر از حد مجاز سلامت امروزی بود.

کودکانِ در معرض سرب، آی کیو پایین تری دارند!

می‌گویند برای اکثر افراد، این امکان به راحتی قابل مشاهده نیست، اما برای برخی که شناختی کمتر از حد متوسط ​​دارند، می‌توان به تشخیص ناتوانی ذهنی اشاره کرد. مایکل مک فارلند جامعه شناس دانشگاه ایالتی فلوریدا (FSU) می‌گوید: «صادقانه میگویم که من از هانشگاه یدمو کت. در واقع، وقتی به اعداد و ارقام نگاه می کنم، با وجود اینکه انتظار هر چیزی را داشتم، باز هم شوکه شدم، باز هم شوکه شدم. از زمانی که ایالات متحده آمریکا، بنزین سرب دار را برای خودروها در سال ۱۹۹۶ ممنور کرد رار رفرنرداربورب. با این حال، هنوز تعداد زیادی از آمریکایی‌های آن روز با پیام‌های آموزشی دست و پنجه نرم می‌کنند.

کودکانی که پس از سال 1996 به دنیا آمدند، عموما سطح سرب خونی کمتری نسبت به والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود دارند، اما در مقایسه با نسل های قبل از دوران ماقبل صنعتی، قرار گرفتن در معرض سرب در آنها هنوز بسیار بیشتر است. علاوه بر این، هزاران جامعه در ایالات متحده، مانند فلینت میشیگان، وجود دارند که همچنان از این کشور در استفاده از سرب رنج میبرند، و تفاوتهای نژادی فاحشی را پیشنهاد می کنند. برای مثال، مشخص شد که بزرگسالان سیاهپوست بالای 45 سال نسبت به همتایان سفیدپوست خود سطح سرب خونی بسیار بالاتری دارند و این حتی برای کسانی که از سال 1996 به دنیا آمده اند نیز صادق است.

نویسندگان این مطالعه اکنون در حال بررسی عواقب بلندمدت قرار گرفتن در معرض سرب، و اینکه آیا این امر می تواند باعث نابرابری های نژادی در نتایج سلامتی، مانند بیماری کلیوی، بیماری بیمارینر قلب، و زوال عقل باشد، هستند. آرون روبن، روانشناس بالینی دانشگاه ایالتی فلوریدا، می‌گوید: «میلیون‌ها نفر از مارگیر مارحر مارحر مارحر مارح». اینطور نیست که عوارض یک تصادف رانندگی ظاهر شود و سپس بهبود یابد و تمام شود. به نظر می‌رسد که این سمی است که به طرق مختلف در بدن حمل می‌شود و می‌تواند پیامدهای جدی در زندگی ما یادج کند. اما ما هنوز در تلاش برای درک این روش هستیم. »

مسمومیت با سرب ذاتاً قابل تشخیص نیست. این آلاینده نامرئی و بی بو در طول تاریخ در تمام شئون زندگی ما نفوذ کرده و دارای محدودیت ها شرایط انتشار آن را بهتر از گذشته ساخته اند، اما در ایالات متحده آمریکا هم از نظر حال توسعه، هنوز هم تعداد زیادی از سرب، از طرق. مختلف در زندگی ما حضور دارد. به عبارت دیگر، گاز سرب ناشی از اگزوز خودروها ممکن است دیگر تهدیدی نباشد که قبلا وجود داشته باشد، اما سایر منابع مصرف سرب محصولات صنعتی، هنوز هم تهدیدی بسیار بزرگ برای انسان و محیط زیست هستند. به عنوان مثال، در سال 2021، مطالعه روی بیش از یک میلیون کودک آمریکایی، سطح قابل تشخیص سرب را ایناروا ابل تشخیص سررب را نانخوا.

برخی از محققین محیط سرب را طولانی ترین اپیدمی در سراسر جهان میدانند و میزان IQ از دست رفته در گرفتن در معرض خطر، است که برای قرار گرفتن اثر مضر آن بر سلامتی استفاده می شود. سال گذشته در معرض خطر قرار گرفتن از سال 1999 تا 2010 با «اثرات منفی شگفت‌آور مرات منفی شگفت‌آور مرات منفی شگفت‌آور مرات منفی شگفت‌آور بالا» و «هرار». نویسندگان نتیجه می‌گیرند: «این مطالعه با تخمین‌های کاملتر از تعداد افرادی که در اوایل زندگی در معرض سرب قرار گرفته‌اند، گام قابل‌توجهی در جهت درک میزان کامل آسیب وارد شده به جمعیت انسان در یک حوزه خاص مانند شناختی، برمیدارد ارائه می‌شود». نتایج این پژوهش در نشریه PNAS اپ رسیده است.

منبع: sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو

[ad_2]

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما