کوچکترین نشانه سرماخوردگی را “امیکرون” در نظر بگیرید.

[ad_1]

معاون بهداشت ستاد مبارزه با کرونا در استان تهران در تشریح وضعیت بیماری در پایتخت گفت: با توجه به مسری بودن سویه کرونا ومیکرون و کوتاهتر بودن دوره قرنطینه آن، زمان کافی برای انجام آزمایش PCR وجود ندارد. «بنابراین اگر آزمایش سریع فردی دو بار پشت سر هم در عرض 24 ساعت منفی باشد، می توان گفت که تاج ندارد و این می تواند جایگزین PCR در اوج آن شود.

دکتر علیرضا اولیایی منش در گفت وگو با ایسنا، درباره میزان واکسیناسیون کرونا در استان تهران گفت: حدود 90 درصد جمعیت بالای 12 سال اولین دوز، 80 درصد جمعیت بالای 12 سال دریافت کردند. دوز دوم و 25 درصد از جمعیت بالای 18 سال دوز سوم را دریافت کردند. اخیراً تزریق واکسن سینوفارم و پاستوکوکوس برای گروه سنی 9 تا 12 سال تایید شده است و در آینده ممکن است تزریق تدریجی دو دوز واکسن از سن 5 سالگی به بعد مجاز باشد. در حال حاضر آماری نداریم چون گروه واکسن 9 تا 12 سال تازه شروع شده است.

وی با تاکید بر لزوم پایان دادن به فرآیند ایمن سازی، گفت: از مردم می خواهیم که نوبت سوم را 4 ماه بعد از دوم تزریق کنند. شیوع آمیکرون در حال حاضر در افرادی که دوز سوم تزریق می کنند بسیار کم است. چون بالای 80 درصد امنیت دارند.

وی همچنین درباره روند اجرای فاز ششم پروژه شهید سلیمانی گفت: کارهای زیادی در کشور روی این پروژه انجام می شود. طرح شهید سلیمانی در سطح وسیعی فعال است که یکی از مهمترین آنها بحث واکسیناسیون است که در این طرح چندین هزار نفر از داوطلبان و نیروهای خارج از بسیج به ما کمک کردند. در زمینه پروتکل‌های نظارتی، اقدامات با احتیاط انجام می‌شود، اما با توجه به خوب بودن و بدتر شدن وضعیت کرونا در این دوره، رعایت پروتکل‌ها به کمتر از 50 درصد کاهش یافت.

وی افزود: کمک‌های بلاعوض در بخش سوم این طرح حائز اهمیت است. در فاز پنج کارهای زیادی انجام شده است و اگر قله ششم را بزنیم، یارانه ها دوباره با خلأها و محدودیت های کاری شروع می شود. وی ادامه داد: در مورد ردیابی و ردیابی بیماران، گرفتن تست های سریع و آزمایش PCR که با کارایی بالایی انجام می شود مهم است و می توان گفت 20 درصد از PCR و 11 درصد از تست های سریع در بیماران مثبت است. کشور و تهران مشابه میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: با نزدیک شدن به شدت پیک کرونا، ردیابی و ردیابی اثر خود را از دست داده و غیرممکن می شود. بنابراین، هنگامی که آمیکرون تعداد زیادی از افراد را با نرخ بیت بالا آلوده می کند، دیگر ردیابی مفید نیست و حتی آزمایش PCR نیز بسیار مفید است. نمی توان انجام داد؛ چون مثلا نیم میلیون نفر نمی توانند این تست را انجام دهند. به همین دلیل، کشورهای دیگر به آزمایش سریع برای افراد مشکوک به این بیماری رفته اند. اگر تست سریع شخصی دو بار متوالی در عرض 24 ساعت منفی باشد، می توان گفت که روکشی وجود ندارد که می تواند جایگزین PCR در دوره پیک شود.

وی گفت: در مورد Emicron می توان گفت که 5 روز پس از ابتلا و قرنطینه افراد می توانند به زندگی عادی برگردند و به دلیل تعداد زیاد عفونت ها، آزمایش PCR ارزش خود را از دست می دهد.

وی با اشاره به وضعیت مبادلات استانی تهران با سایر استان ها، تصریح کرد: میزان انتقال آمیکرون بسیار بالا است و اگرچه باعث درگیری ریوی چندانی نمی شود، اما وضعیت فعلی برای افرادی که بیماری دارند یا سالمند هستند نیز خطرناک است. البته هنوز باید مراقبت‌ها را افزایش دهیم تا تعداد افراد مبتلا شوند، زیرا اگر تعداد موارد افزایش یابد، ممکن است ظرفیت پزشکی یک کشور به این افزایش پاسخ ندهد.

وی تاکید کرد: ما می گوییم آمیکرون کوچکترین علامت سرماخوردگی را رعایت کنید و منتظر درگیری ریه و سی تی اسکن نباشید. از آنجایی که این عارضه در بیماران نادر است، عمدتاً دستگاه تنفسی فوقانی، حلق و نای را درگیر می کند. یکی از شایع ترین علائم ایمیکرون تغییر در لحن صدا یا خشونت در صدا است و مانند دلتا از بین نمی رود. البته تعداد کمی از دلتاها همچنان می توانند تحت تأثیر قرار گیرند.

[ad_2]

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

جذابیت و اهمیت خرید پلی استیشن پلاس اکسترا
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
با سئو گروه تلگرام @SEOPREM به بالاترین سطوح ممکن در معرفی و تبلیغ محتوایتان برسید!
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
نات کوین را چگونه نقد کنیم: راهنمای جامع برای تحلیل این ارز دیجیتال
معرفی شرط بندی انفجار در بازی های آنلاین
تماس با ما