گردنبند خیره کننده از زندگی نفرتیتی را کشف کنید


یک گردنبند قدیمی خیره کننده شبیه به گردن بند ملکه مصر باستان نفرتیتی یکی از مجموعه های جواهراتی است که در یک مقبره تاریخی در قبرس کشف شده است.

به گزارش ایسنا، در جریان کاوش های مجموعه ای از مقبره های باستانی در قبرس، یک گردنبند طلای تاریخی کشف شد. این گردنبند که یادآور ملکه «متنفر» مصر باستان است، تنها یکی از صدها یادگاری است که در این مقبره ها مدفون شده است. علاوه بر گردنبند، سنگ های قیمتی، ظروف سرامیکی و جواهرات دیگری نیز کشف شده است.

باستان شناسان برای اولین بار در سال 2018 حفاری دو مقبره عصر مفرغ را با هر دو راهروی زیرزمینی در شهر باستانی تکیه خاله سلطان کشف کردند. بقایای 155 نفر به همراه 500 شیء تدفین در این مقبره ها کشف شد. با توجه به نحوه چیدمان این بقایا، اعتقاد بر این است که چندین نسل از این مقبره ها استفاده می شده است.

باستان شناسان معتقدند این مقبره های خانوادگی اشراف و حاکمان شهر بوده است. به عنوان مثال در این مقبره ها بقایای یک کودک پنج ساله به همراه یک گردنبند طلا، گوشواره طلا و یک نیم توری طلا کشف شد که نشان می دهد این کودک متعلق به خانواده ای قدرتمند و ثروتمند است.

در این مقبره ها جواهرات طلا، نقره، برنز و حتی عاج و همچنین ظروف متعلق به فرهنگ های مختلف کشف شد. در این مقبره ها یک سنگ قیمتی قرمز رنگ متعلق به هند و یک نگین آبی رنگ متعلق به افغانستان نیز کشف شد. این نشان می دهد که قبرس های عصر برنز به طور گسترده در تجارت شرکت داشتند.

باستان شناسان همچنین به دلیل وجود زیورآلات طلا، شواهدی از تجارت طلا با مصر باستان یافته اند.

باستان شناسان قدمت زیورآلات مصری را با زیور آلات مشابه یافت شده در مصر مقایسه کرده اند. این بررسی ها نشان می دهد که بیشتر زیور آلات مصری یافت شده در مقبره های قبرس مربوط به دوره نفرتیتی است.

به گفته یکی از باستان شناسان، گردنبند نیلوفر آبی کشف شده در این مقبره در واقع شبیه به گردنبندی است که زمانی «بغض» به گردن او آویخته بود.

باستان شناسان هنوز در حال بررسی DNA افراد مدفون در این مقبره ها و همچنین آثار کشف شده در آنجا هستند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم