یک متن مشترک برای مذاکره آماده کنید

[ad_1]

ارو- نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی وزارت امور خارجه و گروه ۱+۴ به ریاست علی باقری، مذاکره کننده ارشد ایران و انریکه مورا، هماهنگ کننده و معاون کمیسیون مشترک برجام برگزار شد. وزیر امور خارجه برای سیاست اتحادیه اروپا عصر آن روز (جمعه) در هتل کوبورگ برگزار شد.

این دیدار پس از چند روز مذاکرات فشرده بین طرفین انجام شد.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه پس از نشست امروز در توییتی نوشت: نشست کمیته مشترک شورای امنیت سازمان ملل متحد و هفتمین دور مذاکرات وین به پایان رسید. مذاکرات به زودی از سر گرفته خواهد شد.»

مذاکره کننده ارشد چین همچنین اعلام کرد که مذاکرات «قبل از پایان سال» از سر گرفته خواهد شد.

با این حال، به گفته آسوشیتدپرس، طرفین هنوز در مورد زمان از سرگیری مذاکرات به توافق نرسیده اند.

مورا: نیاز فوری به موفقیت مذاکرات وین وجود دارد

انریکه مورا معاون وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که ایران و مذاکره کنندگان 1+5 بر سر ادامه مذاکرات در روزهای آینده به توافق رسیده اند.

هیأت های مذاکره کننده توانستند ارتباط کاری خوبی با هیئت ایرانی برقرار کنند و در دور هشتم (که به گفته نمایندگان کشورهای اروپایی و چین تا قبل از سال نو و 26 ژانویه از سر گرفته می شود)، وظایف پیچیده تری انجام شود. ” او گفت.

ما به زودی مذاکرات را از سر خواهیم گرفت و زمان زیادی نداریم. بحث عمیقی انجام شد و درباره موضوعات حساسی مانند لغو تحریم ها و اطمینان از اجرای توافق بحث کردیم. ما پیشنهادات تهران را در متونی که روی آن کار می کنیم گنجانده ایم. نیاز فوری به مذاکرات موفق وین وجود دارد و ما فقط چند هفته فرصت داریم تا به توافق برسیم.

نماینده اتحادیه اروپا همچنین گفت: در حالی که در مفاد مذاکرات نقاط مشترکی وجود دارد، مذاکره کنندگان هنوز به توافق نرسیده اند، اما ما متنی داریم که تمام جنبه های مختلف مذاکرات را پوشش می دهد و در انتظار تصویب است. زمان تمرکز بر روی اولویت های مذاکره فرا رسیده است و زمان زیادی نداریم. امیدوارم دور نهایی مذاکرات به زودی برگزار شود.»

مورا در نهایت شایعه دیدار هیات ایرانی با آمریکایی‌ها را تکذیب کرد و گفت: هیچ دیدار مستقیمی بین هیات‌های آمریکایی و ایرانی وجود نداشت و تصمیم برای دیدار با دولت ایران است. ما راه را برای یک زمینه مشترک برای مذاکره درباره گام های عملی که ایران و آمریکا باید بردارند هموار کردیم.»

بیانیه نمایندگان سه کشور اروپایی

مذاکره کنندگان اروپایی در مذاکرات وین اعلام کردند که در 24 ساعت گذشته پیشرفت های فنی حاصل شده است.

در راستای متن منتسب به مذاکره کنندگان تروئیکای اروپایی، این سه مذاکره کننده گفتند پیشرفت های حاصل شده در 24 ساعت گذشته تنها روند مذاکرات را به جایی نزدیکتر کرده است که مذاکرات دولت قبلی ایران در ژوئن به پایان رسیده است.

مذاکره کنندگان تروئیکای اروپایی گفتند که این سه کشور به همراه چین، روسیه و هماهنگ کننده اتحادیه اروپا انتظار دارند مذاکرات در 29 نوامبر (8 سپتامبر) بر اساس متن ژوئن به عنوان مبنایی برای مذاکرات از سر گرفته شود.

مذاکره کنندگان تروئیکای اروپایی گفتند که به تصمیم امروز علی باقری کنی، رئیس تیم مذاکره کننده ایران، مبنی بر بازگشت به تهران برای رایزنی، احترام می گذارند، اگرچه این یک توقف ناامیدکننده در مذاکرات بود.

در این بیانیه آمده است: ما به همراه شرکای چینی، روسی و آمریکایی خود آماده ادامه مذاکرات هستیم.

در این بیانیه آمده است: «ما و تیم‌هایمان کاملاً آماده‌ایم تا در مذاکرات بر سر همه جنبه‌های بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک شرکت کنیم». (ادامه) این مذاکرات به طور فزاینده ای ضروری می شود.

طول می کشد…

[ad_2]

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel