۱۰ ماده غذایی سالم و سالم از فولیک اسید


فولیک اسید یک ویتامین محلول در آب است که عملکردهای مهمی در بدن دارد که به بزرگسارد وه به بزرگسارد فه بزرگسارد وه بزرگسارد ه بزرگسارن زو مخصوصاً تورنانزنانزنانزنانز.

به گزارش womenshealthmag، مواد غذایی طبیعی از فولیک اسید می‌توانند شما را از مصرف قرص‌ها بی‌نیاز کنند.

در این گزارش ۱۰ ماده غذایی سرشار از فولیک اسید را بشناسید.

فولیک اسید یک ویتامین محلول در آب است که عملکردهای مهمی در بدن دارد. ویتامین B ۹ به طور طبیعی در مصرف غذاها و همچنین به شکل اسید فولیک در غذاهای غنی شده وجود دارد.

توصیه می‌شود که بالغان سالم کمتر روزی ۴۰۰ میکروگرم از آن را دریافت کنند تا اتفاق بیفتد.

در اینجا ۱۰ مواد غذایی سالم را به شما معرفی می کنیم که حاوی اسید فولیک هستند:

از حبوبات تا مارچوبه

حبوباتی مانند لوبیا، نخود فرنگی و عدس را فراموش نکنید. درست است که میزان اسید فولیک در حبوبات متفاوت است، اما منبع عالی می‌شوند.

تخم مرغ یک ماده غذایی سرشار از فولیک اسید است. حتماً در وعده‌های غذایی خود تخم‌مرغ را بگنجانید تا به راحتی به فولیک اسید نیاز داشته باشید.

جالب است که مارچوبه حاوی مقدار زیادی ویتامین‌ها و مواد معدنی از جمله فولیک اسید است. مارچوبه سرشار از آنتی اکسیدان است و خاصیت ضدالتهابی و ضدباکتریایی دارد. علاوه بر این به این منبع بسیار خوبی از فیبر است.

۱۰ مواد غذایی سالم که سرشار از فولیک اسید هستند

از بروکسل تا چغندر

سبزیجات برگ‌دار مانند اسفناج، کلم و آرگولا هم کم‌کالری هستند و از ویتامین‌های ویتامینر نردرانن هم هستند.

۱۰ مواد غذایی سالم که سرشار از فولیک اسید هستند

همچنین این مواد غذایی سرشار از فیبر و ویتامین‌های k و A هستند. مطالعات نشان می‌دهد که این گیاه در کاهش خطرات، کاهش خطر ابتلا به سرطان و کاهش مصرف آن بوده است.

جوانه بروکسل مرتبط با خانواده کلم و کلم بروکلی است. آن‌ها منابع خوبی برای آنتی‌اکسیدان هم می‌شوند و همچنین از آن‌ها جلوگیری می‌کنند.

چغندر یکی از مواد مغذی است که علاوه بر آن بر میزان زیاد منگنز، پتاسیم و ویتامین سی، دارای مقدار زیادی یزاست فاسوه است.

خوردن مرکبات را فراموش نکنید

مرکبات هم خوشمزه و پر از عطر و طعم هستند و هم سرشار از اسید فولیک. پرتقال، گریپ‌فروت، لیمو لیمو ترش را در هرم غذایی خود بگنجانید.

کلم بروکلی، از سبزیجات همه‌فن حریف!

کلم بروکلی از آن پرخاصیت‌هایی است که اگر به غذای شما اضافه شود، مجموعه‌ای از مواد معدنی و ویامریکا اضافه می‌شود. کلم بروکلی پخته شده مقدار زیادی از فولیک اسید را در خود دارد.

همچنین این ماده غذایی ویتامین‌هایی مانند C، K و A دارند و از منگنز نیز می‌شوند. جالب است بدانید که کلم بروکلی خاصیت ضد سرطانی هم دارد. بهتر است تعلیم نکنید!

آجیل و جوانه‌گندم را امتحان کنید

۱۰ مواد غذایی سالم که سرشار از فولیک اسید هستند

آجیل‌ها برای فیبر و ویتامین‌ها و همچنین مواد معدنی مورد نیاز بدن ما هستند. آجیل‌ها و دانه‌ها در رژیم غذایی شما می‌توانند به رفع نیاز بدن به اسید فولیک هم کمک کنند.

جوانه گندم را جدی بگیرید. گندم‌ها پر از فولیک اسید هستند، اما در فرآیند فراوری از مواد مغذی تهی می‌شوند. جوانه گندم، بدون فراوری، یک منبع عالی و بی‌نظیر از ویتامین، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان است. این ماده ۱۶ درصد بدن را به فیبر نیاز روزانه می‌کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم