۱۱ توصیه برای داشتن خوابی بهتر

[ad_1]

فرارو- عقایدی که خواب خوب از مسیر داشتن عادات خوب می‌گذرد.

به گزارش فرارو به نقل از وال استریت ژورنال، فقدان خواب با مشکلات و بیماری هایی مانند مرتبط، چاقی، افزایش فشار خون و بروز ناتوانی در کارکردهای شناختی است. هفت تا نه ساعت خواب برای افراد بزرگسال سالم کیفیت طلایی است.

در ادامه به توصیه‌هایی برای داشتن خوابی خوب می‌پردازیم:

۱-به موقع از خواب بیدار شوید

خوابی مناسب در طول شب باعث می شود به موقع از خواب بیدار شوید. البته قدری دیرتر از خواب بیدار شدن در حد یک ساعت در پایان هفته و روز تعطیل امری طبیعی است. با این وجود، هر چیزی بیش از آن ممکن است باعث ایجاد اختلال در ریتم فعالیت های فیزیکی و ذهنی شما در 24 ساعت شبانه روز شود و اختلالاتی را برایتان به همراه داشته باشد. بیدار شدن با نور خورشید در ساعات ابتدایی صبح به بدن شما این پیام را می دهد که از خواب بیدار می شود و باید ملاتونین که باعث تقویت خواب شود را سرکوب خواهد کرد.

۲-ضرورت حرکات فیزیکی روزانه

بسیاری از افراد به ویژه آن گروهی که از خانه کار می کنند در طول روز به اندازه کافی تحرک ندارند. ورزش کردن در طول صبح باعث تقویت هوشیاری در طول روز می‌شود. در صورتی که چهار تا شش ساعت پیش از خواب ورزش کنید بدنتان افزایش می‌یابد و باعث ایجاد اختلال ‌وابی‌شد.

۳-بر روی کاهش استرس کار کنید

در انزوا بودن و قرنطینه به دلیل مشخص نیست به نفع خواب ما. در طول روز با کسانی که آنها را دوست دارند افرادی هستند که می توانند از ارتباط با آنها مطمئن باشند و از میزان مصرف آنها راحت تر از خواب بیدار شده و هوشیار باشید.

۴-زرت زدن خودداری ورزیده و یا مدت زمان آن را کاهش دهید

اگر در شب به سختی خوابتان می‌برد در طول روز چرت نزنید حتی اگر خوابتان می‌آید. با این وجود، اگر نمی‌توان در طول روز چرت نزنید این میزان باید ۲۰ دقیقه و یا کم‌تر باشد.

۵-به آن چه می‌نوشید توجه داشته باشید

از نوشیدنی‌های کافئین دار هنگام بعدازظهر و عصر خودداری ورزید. افراد معمول میزان کافئین موجود در نوشیدنی ها را دست کم میگیرند. مراقب مصرف مشروبات الکلی باشید چرا که در ابتدا فرد را خواب می‌کند، امار۳ ۳ تا ۴ ساعزانفارن

۶-کارهای متداول پیش از خواب را طبق برنامه هر شب انجام دهید

3 تا 5 کار از جمله مسواک زدن دندانها، خواندن کتاب برای فرزندانتان و عوض کردن پیژامه و لباس خواب باعث می شود برای رفتن به تختخواب و خوابیدن آماده شوید. انجام دادن برنامه منظم و برنامه ریزی شده هر این کارها باعث آموزش مغز و بدنتان در این باره می شود در این باره می توانند کنزویکاره می شوند.

۷-خوداری از تماشای تلویزیون و یا کار با هر وسیله‌ای با صفحه نمایشگر

توصیه های خواب توصیه می شود که در ساعات پیش از خواب در مقابل صفحه نمایشگر قرار نگیرین چرا که نور آتسان هورنکننورنشنورنن توصیه می‌شود یک ساعت پیش از خواب تلویزیون و صفحه نمایشگر رایانه را تماشا کنید. هم چنین، لپ تاپ و گوشی تلفن همراهتان را در حالت شب قرار دهید تا نور آبی ساطع شود از آن به حسد. هر چه بفهمد با صفحات نمایشگر کم‌تر باشد بهتر است خواب را تجربه کنید.

۸-کار کردن از اتاق خواب به ضرر خواب شماست

در طول دوره خواب شامل تعداد زیادی از اتاق‌های اجبار به مکانی برای کار کردن و تمرینات و نادتب است. این موضوع برای خواب شما خوب نیست، زیرا مغز و بدن می‌آموزند که در فضایی حضور دارند که خیلی فعال می‌شوند که برخی از آنها فعال می‌شوند که برخی از آنها فعال هستند.

۹-به ساعت نگاه کن

اگر در میانه شب از خوب بیدار شدید به ساعت نگاه نکنید. نگاه کردن به ساعت می‌توانی شما را در صورت امکان بخوابید نگرمان بسازید و ایمارارغزا

اگر دچار این مشکل شدید و پس از بیدار شدن احساس کردید دیگر نمی توانید از شدت نور خانه و اتاق خواب بخوابید و یا به موسیقیای ملایم گوش دهید و اما هیچ چیز نخورید چرا که به عادت شبانه تبدیل می شود. اگر با کار‌هایی که گفته شد دوباره احساس کردید خواب‌تان را به تختخواب برد.

۱۰ ساعت بدنتان را تقویت کنید

غذا خوردن به موقع و در زمان همیشگی و تمرینات ورزشی باعث تقویت ساعت بدن شما می‌شوند و به بهبود خوابی‌ک کنم. بدن و مغز نیازمند تفکیک و تمایز قائل شدن بین فعالیت‌های روزانه و وجود فعالیت در شب برای بهتین خوابر.

۱۱- این دستورالعمل را دو هفته اجرا کنید

اگر دچار بی‌خوابی و کم خوابی هستید، دستورهای گفته شده را دو هفته امتحان کنید از جمله آن نتاواد.

[ad_2]

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

جذابیت و اهمیت خرید پلی استیشن پلاس اکسترا
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
با سئو گروه تلگرام @SEOPREM به بالاترین سطوح ممکن در معرفی و تبلیغ محتوایتان برسید!
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
نات کوین را چگونه نقد کنیم: راهنمای جامع برای تحلیل این ارز دیجیتال
معرفی شرط بندی انفجار در بازی های آنلاین
تماس با ما