۱۲ روش خانگی برای از بین بردن درد دندان ; از سیر تا علف گندمدندان درد می‌تواند به ایجاد ایجاد ایجاد شود. مانند پوسیدگی دندان، حرکت لثه از غذا، شکستگی دندان، حرکات تکراری مانند جویدن، برداشتن دنان ها آبنان. اینها همه احتمالات هستند، اما شایعترین دلیلی که دندان درد را تجربه می کند، ریشه دندان ریشهریک است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بسیاری از درمان‌های زیر نقش آرام‌کننده‌هایشان. یعنی با آرام کردن دهان، کشتن باکتریهای مضر یا عمل به عنوان یک عامل یحردن به عنوان عاملی‌حردن در دهان، کشتن عامل‌های مضر یا عمل به عنوان یک عامل بی‌حس کنوالن به عنوان عامل بی‌حس کنوالن. دهممل ی‌حهس کنوان د بسیار زیاد از این نوع دندان‌ها با برخی از راه‌های کار ساده قابل درمان هستند. مثلا با نخ کشیدن دندان، مسواک زدن با خمیر دندان حاوی فلوراید و جرم گیری دندان ها در هر ۶ ما.

این نکات درمانی برای دندان درد نیست که باعث درد شدید شما می شود. اما پوسیدگی دندان می‌تواند به زودی برسد و به سرما و گرما ایجاد شود. در صورت عدم مراقبت می‌تواند به دردهای شدید تبدیل شود.

۱. استفاده از یخ

قرار دادن یخ در ناحیه دندان دردناک می‌تواند به کاهش درد کمک کند. می‌توانید نسخه‌های مختلف این تکنیک را امتحان کنید. مقداری یخ را در یک حوله بپیچید و روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. کمپرس را هر بار ۱۵ دقیقه در محل نگهداری. همچنین، می‌توانید سعی کنید هر بار چند آب یخ را در دهان خود نگه دارید. با این حال، یخ را گاز نگیرید، زیرا ممکن است دندان‌های شما را بشکند.

۲. درمان خانگی برای دندان، سر خود را بالا نگه دارید

ممکن است هنگام دندان درد به خواب رفتن مشکل باشد. <<<<>. <> زیرا فشار خون به سر شما زمانی که در وضعیت صاف قرار می‌گیرید، افزایش می‌یابد. هنگام خواب، سعی کنید سر خود را با بالش بالا نگه دارید یا در صورت امکان روی صندلی بخوابید.

۳. استفاده از برخی داروها بدون نسخه

دارو‌هایی مانند آسین و ایبوپروفن را هدف قرار می‌دهند. در نتیجه می‌توان تا حدودی درد شما را تسکین داد. جایگزینی استامینوفن (تیلنول) و ایبوپروفن (ادویل) می‌تواند درد را بهتر تسکین کند. ژل‌های خاص را نیز می‌توان مستقیماً روی دندان و لثه‌ها قرار داد تا شما کاهش دهید.

۴. درمان خانگی برای دندان، با آب نمک دهانتان را آبکشی کنید

شستن دهان با آب نمک باعث دو چیز می شود. اول دهان با آب نمک به خارج کردن مواد گیر کرده بین دندان‌ها کمک کند. دوم از آنجایی که نمک یک ضدعفونی‌کننده طبیعی است، می‌تواند با کاهش فشار مقابله کند. شما برای این کار یک دوم قاشق چای خوری نمک را با آب گرم مخلوط کنید. سپس این محلول را مانند دهان شویه غرغره کنید.

۵. دهان با پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن برای حمله به پروتئین و بسیار مفید است. هنگام استفاده از محلول پراکسید هیدروژن، یک قسمت سه درصد پراکسید هیدروژن را با ۲ قسمت آب مخلوط. البته نباید محلول را قورت بدهید. صرفا از آن به عنوان دهان شویه استفاده کنید.

۶. چای کیسه‌ای

می‌توان یک چای کیسه‌ای سرد یا گرم را روی دندان خود گذاشت. اگر از چای کیسه‌ای استفاده کنید، مطمئن شوید که خنک‌شده نه داغ باشد. اگر گزینه سرد را می‌دهید، سعی کنید یک چای کیسه‌ای را چند دقیقه در فریزر قرار دهید استفاده کنید. سپس آن را روی دندان خود قرار دهید.

چای نعناع فلی به دلیل خاصیت درمان با باکتری ها ممکن است برای دندان درد مفیدتر باشد. با این حال، چای ممکن است دندان‌های شما را لکه دار کند. بنابراین بهتر است از این روش استفاده کنید.

۷. سیر

سیر علاوه بر مبارزه با باکتری ها، مسکن خوبی نیز است. می‌توانید از سیر له شده خمیری درست کنید و آن را روی دندان خود قرار دهید. همچنین می‌توانید یک تکه حبه سیر تازه را بجوید. یا یک گلوله پنبه را در روغن سیر آغشته کنید و روی دندان خود قرار دهید.

۸. عصاره وانیل

یکی دیگر از ضد‌های طبیعی وانیل است. وانیل نیز می‌تواند به کاهش درد دندان کمک کند. سعی کنید مقدار کمی از آن را روی انگشت خود یا یک سواب پنبه قرار دهید. چند بار در روز آن را روی دندان آسیب دیده بمالید.

۹. درمان دندان درد با میخک

راه‌های مختلف برای استفاده از این ادویه شگفت انگیز برای درمان دندان درد وجود دارد. از آنجایی که میخک یک ضد عفونی کننده است، برای درمان و درد بسیار مفید است. شما می‌توانید دو سه تا میخک را بکوبید و روی دندان خود قرار دهید. یا می‌توان روغن میخک را روی یک پنبه بریزید و آن را روی ناحیه دردناک بمالید. یا یک قطره از روغن را مستقیماً روی دندان خود قرار دهید. همچنین می‌توانید یک قطره روغن میخک را در یک لیوان آب بریزید و از آن به عنوان دهان شویه استفاده کنید.

۱۰. برگ گواوا

برگهای گواوا دارای خواص ضدی و ضد میکروبی هستند. اه می‌توان به دندان درد شما کمک کند. از برگهای این گیاه برای تهیه چای استفاده کنید. بذار ببینمت سپس به عنوان تبدیل کننده استفاده کنید. یا به راحت برگ‌ها را بجوید تا کمی تسکین پیدا کند.

۱۱. علف گندم

فواید زیادی از سبزه گندم وجود دارد که آن را به وسیله‌ای مفید برای درمان دندان درد تبدیل می‌کند. مانند بسیاری از روش‌های دیگر، برای مقابله با آسیب‌های ناشی از باکتری‌ها عالی است. بنابراین، به مقداری آب سبزه گندم را می توانید و با آن چند بار در روز دهان خود بشویید.

۱۲. روغن آویشن

روغن آویشن را می‌توانم به عنوان شوینده دهان استفاده کنم. یا مستقیماً روی دندان خود را بپوشانید. برای آب دهان، یک قطره روغن را به یک لیوان آب اضافه کنید و از آن به عنوان دهان شویه استفاه کنید. برای مالیدن روی دندان، مقداری روغن را با آب رقیق کنید. قطره آن را روی یک گلوله پنبه بریزید و روی دندان خود بگذارید.

گا برار پزشکی دارید. قبل از استفاده از این روشهای درمانی درمانی با پزشک خود مشورت کنید. در تمام روش های یاد شده، برای استفاده از روش های موقت استفاده می شود. شما برای مدت کوتاهی می‌توانید با این روش ها، دندان دردتان را آرام بسازید. اما حتما باید برای مراقبتهای جدی دندانهایتان به پزشک مراجعه کنید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم