10 دلیل خوب برای گرفتن دوش آب سرد

[ad_1]

هنگام دوش آب سرد همیشه از پاهای خود شروع کنید. یک دوش ناگهانی آب سرد می تواند به سلامتی شما، به ویژه ریه ها و قلب شما آسیب برساند.

فواید دوش آب سرد برای بدن بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. دوش آب سرد برای بدن مانند یک دارو عمل می کند و فواید زیادی دارد.

فواید دوش آب سرد و روش مناسب حمام کردن با آب ولرم

حمام و دوش گرفتن بدون توجه به دمای آب می تواند سلامت روحی و جسمی خوبی را فراهم کند و به حفظ سلامت بدن کمک کند. در حالی که دوش آب گرم با جایگزینی دوش آب سرد که در واقع به معنای سرد یا ولرم است، نه آب سرد، خستگی بدن را کاهش می دهد، اما به جای دوش آب گرم فواید سلامتی استثنایی دارد، اگر از آنها آگاه باشید قطعا این درمان ساده و ارزان را امتحان خواهید کرد.

سم زدایی بدن

وقتی دوش آب سرد می‌گیریم، با برخورد آب سرد به بدن، رگ‌های خونی منقبض می‌شوند و گردش خون در سراسر بدن افزایش می‌یابد، این عمل باعث پاکسازی اعضای بدن می‌شود و به دفع آلودگی‌ها از طریق خون و منافذ پوست کمک می‌کند.

متابولیسم خود را افزایش دهید و وزن خود را کاهش دهید

دوش آب سرد دمای بدن شما را کاهش می دهد، بنابراین بدن شما انرژی بیشتری برای گرم کردن مصرف می کند، متابولیسم شما را سرعت می بخشد و کالری بیشتری می سوزاند. آب سرد همچنین چربی قهوه ای را در بدن فعال می کند.

چربی قهوه ای چربی مفیدی است که گرمای لازم برای گرم نگه داشتن بدن را تامین می کند و در مواجهه با سرما فعال می شود. اگر فردی به طور منظم دوش آب سرد بگیرد، می تواند سالانه 4 کیلوگرم وزن کم کند. برای افرادی که متابولیسم پایین و غده تیروئید دارند مفید است.

انرژی را برای روز فراهم کنید

دوش آب سرد بگیرید تا انرژی روزانه خود را بدست آورید و صبح ها سرحال باشید. دوش آب سرد در صبح باعث ایجاد شوک به بدن می شود و بدن ما برای کمک به گرم شدن شروع به تنفس عمیق می کند که به نوبه خود جذب اکسیژن کل، ضربان قلب و جریان خون را افزایش می دهد و روز را پر انرژی شروع می کنیم.

کاهش آرتروز

آب سرد بر عروق خونی اثر می گذارد و گردش خون را در بدن بهبود می بخشد. دوش صبحگاهی در کاهش مایعات موثر است و برای افرادی که التهاب و شدت مفاصل دارند مفید است.

بهبود سلامت و زیبایی پوست

بهترین درمان برای پوست آب سرد است زیرا باعث سفت شدن پوست و مبارزه با چین و چروک می شود. علاوه بر این، آب سرد به حذف سلول های مرده و جلوگیری از استرس کمک می کند. دوش آب سرد از بسته شدن منافذ پوست جلوگیری می کند و از از دست دادن چربی پوست جلوگیری می کند.

درمان ریزش مو

آب سرد علاوه بر بهبود سلامت و ظاهر پوست، تاثیر مفیدی بر روی موها نیز دارد. دوش صبحگاهی از ریزش مو جلوگیری می کند و با صاف کردن فولیکول های مو، موها را درخشان و سالم نگه می دارد. آب سرد توانایی مو را برای محکم نگه داشتن پوست سر افزایش می دهد.

افزایش جریان خون

دوش آب سرد قلب و ماهیچه ها را منقبض می کند و گردش خون را در سراسر بدن فعال می کند. گردش خون منظم باعث سلامت طولانی مدت می شود. دوش آب سرد به شریان ها اجازه می دهد تا خون را به طور موثرتری پمپاژ کنند. در نتیجه سلامت قلب افزایش می یابد.

سیستم ایمنی خود را تقویت کنید

دوش صبحگاهی با آب سرد با بهبود سیستم لنفاوی، سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند. حمام آب سرد سطح اسید اوریک را کاهش می دهد و گلوتاتیون را افزایش می دهد. گلوتاتیون آنتی اکسیدانی است که تمام آنتی اکسیدان ها را فعال نگه می دارد و باعث می شود تا هرچه بهتر عمل کنند. دوش آب سرد فشار خون را کاهش می دهد، رگ های بسته را باز می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

درد را کاهش دهید

همانطور که برخی از دردها با کمپرس یخ تسکین می یابد، دردهای عضلانی نیز با حمام آب سرد تسکین می یابد. بعد از یک تمرین طولانی مدت، یک دوش آب سرد کوتاه در کاهش دردهای عضلانی بسیار موثر است.

10 دلیل خوب برای گرفتن دوش آب سرد

بهبود استرس و افسردگی

دوش آب سرد می تواند تحمل شما را در برابر شوک، استرس و حتی بیماری افزایش دهد. تحقیقات نشان داده است افرادی که دوش آب سرد می گیرند بهتر می توانند خود را با استرس اکسیداتیو مکرر وفق دهند. دوش آب سرد به دلیل اثر قوی گیرنده های سرماخوردگی بر روی پوست، علائم افسردگی را نیز از بین می برد.

چگونه دوش بگیریم تا از فواید دوش آب سرد بهره مند شویم؟

هنگام دوش آب سرد همیشه از پاهای خود شروع کنید. یک دوش ناگهانی آب سرد می تواند به سلامتی شما، به ویژه ریه ها و قلب شما آسیب برساند. باید از هر دو پا شروع کنید و سپس به سمت گردن و سر بروید یا می توانید از پای راست شروع کنید و به سمت گردن و پای چپ بروید. شستشو با آب سرد باید بین 30 ثانیه تا یک دقیقه طول بکشد.

نکات مهم هنگام دوش گرفتن با آب سرد:

از آب سرد برای شستن سر خودداری کنید.
اگر عادت به دوش گرفتن آب گرم دارید، باید تغییرات تدریجی ایجاد کنید، یعنی به تدریج دما را پایین بیاورید و بین سرد و گرم نگه دارید.
دوش آب سرد در صبح تاثیر بهتری دارد.
آب گرم برای حمام شبانه بهتر است زیرا به کاهش خستگی کمک می کند.

منبع: دنیای اقتصاد

[ad_2]

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

بهترین سایت انفجار با ضریب بالا: معرفی، اهمیت و کاربردها
Sidebar Backlink Tips: Boost Your Website’s Visibility and Authority
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Traffic
Sidebar Backlink SEO: Unlocking the Power of Sidebars for Enhanced Website Ranking
مقدمه‌ای بر فالوور اینستاگرام ارتباطی قدرتمند با جامعه اینستاگرام شما
سایت شرط بندی بهینه سازی شده
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelدانشگاهGuide to buying household appliances
تماس با ما