10 فرمان ژاوی؛ آغاز دیکتاتوری اسطوره ای در بارسا


روز گذشته مراسم معارفه ژاوی هرناندز به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال بارسلونا در نیوکمپ با 10 هزار هوادار انجام شد و سپس کاپیتان سابق آبی ها در نشست خبری به تشریح برنامه های خود برای هدایت تیم بحران کاتالونیا پرداخت.

یکی از مواردی که ژاوی به آن اشاره کرد، وضع قوانین و مقررات جدید در رختکن بود. ژاوی اصرار داشت که بارسا به نظم و انضباط بازگردد و بازیکنان باید بفهمند برای چه تیم بزرگی بازی می کنند.

ژاوی بامداد امروز به طور رسمی کار خود را در بارسلونا آغاز کرد و اولین تمرین خود را پس از دیدار با بازیکنان در رختکن انجام داد. سرمربی اسپانیایی قصد ندارد برای تغییرات قابل توجه در ساختار بارسلونا وقت تلف کند و با اولین تصمیم خود به عنوان سرمربی بارسلونا، دو تن از اعضای بخش فیزیوتراپی را از این باشگاه برکنار کرد.

بارسلونا اکنون با ژاوی وارد فاز جدیدی شده و قوانین جدیدی برای این تیم در نظر گرفته شده است. مجله Aas دستورالعمل 10 مربی جدید سر نارنجک آبی را فاش کرده است.

1- زمان ورزش

طبق قانون جدید ژاوی، همه بازیکنان باید یک ساعت و نیم قبل از شروع تمرین در کمپ خوان گمپر حاضر شوند. در سال های اخیر، بازیکنان بارسا معمولا نیم ساعت یا بیست دقیقه قبل از تمرین به اردو می آمدند، اما حالا با ژاوی اوضاع فرق کرده است. شروع تمرین از ساعت 11 صبح و شرکت کنندگان موظفند ساعت 9:30 به کادر فنی مراجعه کنند.

کارلس ناوال، سرمربی قدیمی و باتجربه بارسلونا نیز مسئولیت کنترل ورود بازیکنان را بر عهده دارد.

2- زمان ورود کادر فنی و اعضای تیم پزشکی- تدارکات به محل تمرین

ژاوی هم برای دستیارانش قانون خاصی وضع کرد. مربیان بارسا و اعضای تیم پزشکی و تدارکات باید دو ساعت قبل از شروع تمرین، ساعت 9 صبح در کمپ خوان گمپر حضور داشته باشند. هدف این است که با ورود بازیکنان همه چیز برای تمرین آماده باشد.

3- ناهار در مجموعه ورزشی باشگاه

ناهار بازیکنان اختیاری مربوط به گذشته است و ژاوی همه را متعهد کرده است که در کمپ باشگاه شام ​​بخورند. همه چیز باید مورد توجه او و متخصصان تغذیه بارسلونا باشد. ژاوی معتقد است نظارت بر تغذیه می تواند در کاهش آسیب ها موثر باشد.

4. بی انضباطی را نادیده نگیرید

ژاوی در بارسلونا تحت هدایت فرانک رایکارد و پپ گواردیولا کار می کرد. اولی مربی ای بود که اغلب چشمان خود را بر عدم انضباط می بست که باعث شد عنان کار در فصل 08-2007 کار خود را از دست بدهد و بارسلونا فصل بسیار بدی را پشت سر بگذارد. او در نهایت توسط بارسا اخراج شد، اگرچه افتخارات زیادی برای این باشگاه به دست آورد. در عوض، پپ گواردیولا به ریاضت‌کشی معروف بود. ژاوی از دومی الگو گرفته است و قرار نیست فقط از هر نوع بی انضباطی بگذرد.

5- اعمال تخلفات انضباطی جدید

در بارسلونا، ساده‌سازی و بخشش به پایان رسیده است. پس از جدایی لوئیز انریکه در سال 2017، تحت هدایت ارنست والورده، کیکه اشتاین و رونالد کومان، تاخیر و تاخیر تمرینی معمولا جریمه نمی شد یا جریمه خفیفی برای بازیکن در نظر گرفته می شد، اما ژاوی قوانین جدیدی وضع کرد. جنایاتی که افزایش خواهند یافت.

برای تاخیر اول 100 یورو، تاخیر دوم 200 یورو، تاخیر سوم 400 یورو و غیره. او در زمان لوئیز انریکه بازیکنی بود که به دلیل تاخیر در تمرینش 6000 یورو جریمه شد!

6- دو روز قبل از هر بازی به موقع به خانه برسید

ژاوی به بازیکنان بارسا گفت که نمی توانند 48 ساعت قبل از هر بازی شب را بگذرانند. مهمانی های شبانه ممنوع است و باید سر وقت در خانه حضور داشته باشید. این برای ژاوی غیرقابل انکار است و همه باید به آن احترام بگذارند.

7- خوب تمرین کنید، بازی خواهید کرد

ژاوی معتقد است برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی شرط اصلی رفتار این بازیکن در تمرینات خواهد بود. در واقع اگر بازیکنی در تمرین بدرخشد پاداش حضور در ترکیب اصلی را می گیرد. در بارسلونا هیچ بازیکنی برای نام و اعتبار خود بازی نخواهد کرد.

8- کنترل بر زندگی شخصی بازیکنان

بازیکنان خارج از زمین ممکن است زندگی خود را داشته باشند، اما نه زندگی که به تیم فوتبال آنها آسیب برساند. زمان سفرهای غیر فوتبالی وسط هفته به پایان رسیده و بازیکن مجاز به سفرهای تعطیلات یا کاری در فصل فوتبال نیست. همه چیز باید از این به بعد مورد تایید ژاوی باشد.

9- ممنوعیت فعالیت های تفریحی پرخطر

ژاوی مخالف ورزش هایی مانند موج سواری و دوچرخه سواری است. این ورزش ها می تواند به بازیکن آسیب جدی وارد کند. اگر بازیکن بارسا در حین انجام چنین فعالیت خطرناکی مورد توجه قرار گیرد، به هیئت انضباطی معرفی خواهد شد.

10- الگویی برای دیگران باشید

بازیکنان اعضای مهم باشگاه هستند و باید الگوی دیگران باشند. آنها باید رفتار خوبی داشته باشند و با هواداران درست رفتار کنند و قوانین باشگاه را در سفرهای تیم رعایت کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم