200 میلیارد حمله هک حرفه ای به وبلاگ نویسانتحقیقات پلیس در مورد این پرونده اوایل سال جاری با شکایت های مشابه وبلاگ نویسان به پلیس فتای البرز آغاز شد. بازرسان متوجه شدند که اعضای یک باند حرفه ای حساب اینستاگرام وبلاگ نویسان را هک کرده اند.

به گزارش جام جم، یکی از متهمان که دختری جوان بود در شکایت خود گفت: پس از سال ها تلاش در اینستاگرام توانستم به یک وبلاگ نویس معروف تبدیل شوم. من بیش از یک میلیون دنبال کننده در اینستاگرام داشتم و از طریق تبلیغات در سایتم امرار معاش می کردم. دیروز با دوستانم تماس گرفتم و متوجه شدم که در استوری من پیامی مبنی بر هک شدن وب سایتم ارسال شده است. زمانی که متوجه شدم صفحات من هک شده و از دسترس خارج شده اند، می خواستم موضوع را بررسی کنم. ساعاتی بعد، شخصی ناشناس پیامی فرستاد و درخواست پول کرد تا سایت من را برگرداند.

دلیل دیگر این بود که من یک ورزشکار هستم و هر روز در اینستاگرام حرکات ورزشی را به مخاطبانم آموزش می دهم. من نزدیک به دو میلیون دنبال کننده داشتم. چند روز پیش وب سایت من از دسترس خارج شد و مردی ناشناس با من تماس گرفت و گفت کارش این است که صفحات هک شده را برگرداند و با دریافت و تضمین پول می تواند حساب کاربری من را بازیابی کند. من گمان می کنم که او یک هکر است و قصد دارد از این طریق پول اخاذی کند.

با شکایت وبلاگ نویسان مبنی بر هک شدن صفحه اینستاگرام آنها و بررسی کارشناسان پلیس فتح البرز، مشخص شد که تمامی سایت ها توسط یک باند تبهکار هک شده است که به لطف ردیابی تخصصی هکرها در جنوب کشور محقق شد. سعید متهم صفحه ای اینستاگرامی با تعداد فالوور داشت که در آن روش های هک را آموزش می داد.

هک 50 صفحه در اینستاگرام

رئیس پلیس فتای البرز به جام جم گفت: ماموران پلیس فتا متهم را شناسایی و به همراه مامور نیروی انتظامی به جنوب رفتند و در یک عملیات غافلگیرانه یک هکر حرفه ای را دستگیر کردند.

وی شرکت در تحقیقات اولیه را انکار کرد اما بعداً در مواجهه با پلیس فتا به هک حساب کاربری اینستاگرام اعتراف کرد. به گفته متهم، وی به وبلاگ نویسانی که بیش از یک میلیون دنبال کننده داشتند مراجعه کرده و در صورت داشتن امنیت ضعیف، سایت آنها را هک کرده است.

سرهنگ رسول جلیلیان افزود: تاکنون 12 شاکی از این متهم و همکارانش به پلیس فتای البرز شکایت کرده و ارزش سایت های هک شده را 200 میلیارد تومان عنوان کرده اند. در تحقیقات مشخص شد که متهم به حدود 50 صفحه اینستاگرام نفوذ کرده است.

وی با اشاره به 10 نفر از اعضای این باند گفت: تحقیقات پلیسی برای شناسایی متهمان پرونده و همچنین شاکیان سایر استان ها ادامه دارد.

رئیس پلیس فتح البرز به کاربران اینستاگرام هشدار داد: برای افزایش امنیت اینستاگرام، کاربران باید از رمزهای عبور دو عاملی و انتخاب رمزهای پیچیده شامل اعداد و حروف استفاده کنند. همچنین سعی کنید هنگام دانلود برنامه ها از نرم افزارهای مخرب خودداری کنید. همچنین به مجرمان سایبری هشدار می دهم که فضای مجازی را رصد کنند و در صورت مشاهده جرم و یا شکایت کاربران، در اسرع وقت عاملان را شناسایی و با آنها برخورد می کنیم.»

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel