5 کار بدون درد برای مراقبت از زمین

[ad_1]

سیاره زمین در حال حاضر تنها خانه ای است که ما در کل جهان می شناسیم و بدیهی است که ما برای حفظ سلامتی خود از آن مراقبت می کنیم. زمین همیشه در زندگی روزمره ما تعادل ایجاد می کند ، که به نوبه خود تعادل را در رفتار روزانه ما ایجاد می کند. زمین از سه قسمت هیدروسفر ، لیتوسفر و جو تشکیل شده است.

این سه قسمت از ابتدای شکل گیری زمین تا به امروز توانسته اند شرایطی را برای وجود حیات بر روی زمین ایجاد کرده و یک زیست کره یا بیوسفر ایجاد کنند. مراقبت از زمین با ایجاد ثبات در تمام جنبه های فیزیکی و بیولوژیکی زمین شناخته می شود. برنامه ریزی برای تثبیت هیدروسفر ، لیتوسفر و جو برای ما ضروری است تا زمین را به عنوان یک بیوسفر پایدار حفظ کنیم. علاوه بر اجرای چنین برنامه هایی در سراسر جهان ، می توان گام های کوچکی در سطح فردی برداشت تا در نهایت به هدف بزرگ پایداری و مراقبت از زمین برسیم. در این مقاله ، ما پنج راه ساده برای محافظت از تنها خانه خود را مورد بحث قرار می دهیم.

کمتر بخرید

نیازی به دانستن نحوه تعمیر و نوسازی ابزارها و تجهیزات خود ندارید. در سرتاسر جهان افرادی هستند که اقلام غیرقابل تعمیر را جمع آوری می کنند تا از قطعات سالم موجود در آنها برای تعمیر سایر اقلام استفاده کنند. تعمیرگاه های این چنینی به دلیل همه گیری کوئید -19 متوقف شده اند ، اما برخی از آنها هنوز عملاً کار می کنند و ابزارهای بی ارزش می توانند به قطعات ارزشمندی برای تعمیر سایر اقلام تبدیل شوند. همچنین می توانید تجهیزات را به جای خرید مجدد به دست تعمیرکار بسپارید.

انرژی خانگی

اگر با وجود سیستم خنک کننده در خانه هنوز گرم هستید ، به پنجره های خود نگاهی بیندازید. می توانید ترک ها و گوشه های باز درها و پنجره ها را با چسب آکواریوم یا چسب عایق بپوشانید تا از هدر رفتن هوای سرد در خانه جلوگیری شود. همچنین می توانید با نصب پرده روی پنجره ها ، گرمای خانه خود را تا 80 درصد کاهش دهید.

در زمستان نیز با پوشاندن دریچه های تهویه مطبوع با ابزار مناسب می توانید از اتلاف گرما جلوگیری کنید. همچنین با پوشیدن لباس های گرم در خانه و کاهش درجه حرارت در مصرف برق و گاز صرفه جویی کرده و به کاهش تولید آلاینده های محیطی کمک کنید.

آب سالم

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که 26 نوع مختلف دارو در آب آشامیدنی ایالات متحده وجود دارد. سعی کنید داروهای خود را در سینک حمام یا آشپزخانه رها نکنید و راهی بهتر و مطمئن تر برای رهایی از آنها پیدا کنید. می توانید داروهای اضافی خود را به داروخانه ها ببرید تا آنها را برای اهداف دیگر بازیابی کنید. برخی از داروها حاوی اطلاعاتی در مورد نحوه دفع آنها هستند. قبل از هر کاری دستورالعمل ها را بخوانید. در صورت عدم وجود دستورالعمل ، می توانید آن را با موادی مانند خاک ، قهوه و چای یا فضولات حیوانات خانگی مخلوط کرده و در کیسه زباله بریزید.

از پلاستیک استفاده نکنید

تمام پلاستیک های مورد استفاده در بسته بندی مواد غذایی و خوراک سالانه بیش از 10 میلیون تن پسماند محل دفن زباله را شامل می شود. می توانید از پلاستیک های موجود و حتی سبد و کیسه های پارچه ای خود برای خرید میوه و سبزیجات استفاده کنید. همچنین می توان از زیپ برای بسته بندی مواد غذایی در خانه استفاده کرد ، که دوام بیشتری نسبت به کیسه های فریزر دارد و می توان بارها و بارها از آنها استفاده کرد.

کارهایی که می توانید در حیاط انجام دهید

باران ها و طوفان های منتشر شده روغن های موتور ، آلاینده ها و میکروب ها را به چرخه آب منتقل می کند که می تواند سلامت آب را به خطر بیندازد. با ایجاد باغ و کاشت گیاهان و درختان در حیاط ، می توانید به چرخه آب و فیلتر طبیعی آن با خاک کمک کنید. ناودانها معمولاً رو به آبراهه هایی هستند که آسفالته یا سنگی هستند و به زمین نفوذ نمی کنند. می توانید ناودان خود را به مسیری که به باغ منتهی می شود هدایت کنید. می توانید آب باران را با نصب مخازن آب و ناودان در آن جمع آوری کرده و سپس از آن برای آبیاری باغ یا مکانهای دیگر خود استفاده کنید.

در صورت امکان می توانید با ایجاد سقف سبز از هدر رفتن آب باران جلوگیری کنید. سقف های سبز حاوی لایه های گیاهی هستند که مانند اسفنج آب را جذب می کنند. این لایه ها علاوه بر جلوگیری از هدر رفت آب باران ، می توانند از هدر رفت انرژی در ساختمان و سر و صدای محیط جلوگیری کنند. علاوه بر این ، چنین سقف هایی عمر طولانی تری نسبت به سقف های معمولی دارند و می توانند هزینه های ساخت و ساز را در سال به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

البته برخی از این راه حل ها برای همه اقلیم ها مناسب نیست ، بنابراین برای اجرای راه حل های پیچیده تر مانند پشت بام سبز باید با متخصصان محیط زیست مشورت کنید. با این حال ، اقدامات کوچکی مانند بازیافت داروهای اضافی و استفاده از کیسه های پارچه ای به جای پلاستیک می تواند به روال روزانه ما تبدیل شود و هر ساله بسیاری از زباله های غیر ضروری را در سراسر جهان کاهش می دهد.

[ad_2]

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

بهترین سایت انفجار با ضریب بالا: معرفی، اهمیت و کاربردها
Sidebar Backlink Tips: Boost Your Website’s Visibility and Authority
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Traffic
Sidebar Backlink SEO: Unlocking the Power of Sidebars for Enhanced Website Ranking
مقدمه‌ای بر فالوور اینستاگرام ارتباطی قدرتمند با جامعه اینستاگرام شما
سایت شرط بندی بهینه سازی شده
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelدانشگاهGuide to buying household appliances
تماس با ما