AMD اطلاعات مربوط به دو پردازنده جدید جنوا و برگامو – Zomit را تایید کرده است


ایامادی در کنفرانس Accelerated Data Center از برنامه های نسل بعدی ریزمعماری Zen4 رونمایی کرد. ایمدی قصد دارد دو معماری پردازنده با کارایی بالا مبتنی بر Zen4 را معرفی کند. سری EPYC با کد Genoa دارای حداکثر 96 هسته است و از آخرین استاندارد فناوری حافظه DDR5 و PCI-Express 5.0 پشتیبانی می کند و اولین پلت فرم توسعه برای پشتیبانی از رابط CXL خواهد بود. بر اساس برآوردهای این شرکت، پردازنده های جنوا آنها سال آینده عرضه خواهند شد، اما این شرکت بازه زمانی دقیقی را مشخص نکرده است.

به گزارش videocardz، انتظار می رود جنوا بالاترین عملکرد را در پردازش داده های عمومی در جهان داشته باشد. این محصول دارای حداکثر 96 هسته Zen 4 با کارایی بالا خواهد بود که مبتنی بر فناوری بهینه 5 نانومتری است و از نسل بعدی حافظه و فناوری I/O با DDR5 و PCIe® 5 پشتیبانی می کند. همچنین جنوا با پشتیبانی CXL افزایش قابل توجه حافظه را برای برنامه های مرکز داده امکان پذیر می کند. در سال 2022 شاهد تولید و تحویل آن خواهیم بود.

آیامودی همچنین EPYC Bergamo را تایید کرد و برخلاف شایعات، از ریزمعماری Zen4c جدید و بهینه سازی شده برای ابر برای ساخت آن استفاده کرد. این شرکت برگامو را اعلام کرد دارای ۱۲۸ هسته است که بیشترین تعداد پردازنده است x86 تا کنون منتشر خواهد شد.

پردازنده AMD

مقاله مرتبط:

برگامو این یک پردازنده با هسته بالا با 128 هسته است که برای برنامه های ابری طراحی شده است ذن 4c عملکرد بالا. توسعه یک هسته جدید ذن 4c بهینه شده برای محاسبات ابری بومی. همچنین برای افزایش چگالی و بهره وری انرژی طراحی شده است تا پردازنده هایی با هسته های بیشتر در هر سوکت عملکرد بهتری داشته باشند. برگامو دارای همان نرم افزار و ویژگی های ایمنی است و دارای یک سوکت سازگار است جنوا است. این محصول در نیمه اول سال 2023 به فروش می رسد.

پردازنده AMD

نقشه راه جدیدی نشان داده شده است که تأیید می کند محصولات Zen4 مبتنی بر فناوری فرآیند 5 نانومتری خواهند بود. در حالی که نقشه راه ممکن است نشان دهد که برگامو در سال 2022 رونمایی خواهد شد، ایمدی مجموعه جدیدی از ابرهای EPYC را در نیمه اول سال 2023 راه اندازی خواهد کرد.

نظر شما در مورد عملکرد جنوا و برگامو چیست؟


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم