DoS و DDoS؛ تفاوت بین دو نوع حمله سایبری چیست؟ – میت

[ad_1]

زمانی که یک وب سایت یا وب سرویس از کار می افتد، معمولا با کلمات DDoS و DoS مواجه می شویم. هر دو بسیار شبیه هستند و حتی بسیار شبیه هم هستند، اما این بدان معنا نیست که می توان آنها را به جای هم استفاده کرد.

اکنون باید ببینید در صورت خراب شدن سایت مورد علاقه شما از چه عبارتی استفاده کنید.

DDoS و DoS؛ تفاوت زیادی بین این دو روش وجود ندارد

بهتر است موضوع را با کلمات اختصاری گیج کننده شروع کنید. DoS مخفف Denial of Service و DDoS مخفف Distributed Denial of Service است. برای درک اینکه حمله DDoS چیست، ابتدا باید مفهوم DoS را درک کنید. انکار سرویس همیشه به خودی خود مخرب نیست. این در شرایطی است که کاربران به دلیل پر بودن ظرفیت سرور سایت نمی توانند به سایت دسترسی پیدا کنند.

به گفته Mikozuo، این ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. به عنوان مثال، یک مقاله در یک وب سایت ممکن است به دلایل غیرمنتظره توسط بسیاری از کاربران مورد توجه قرار گیرد و با به اشتراک گذاشتن پیوند مقاله در حساب های رسانه های اجتماعی خود، صدها هزار یا حتی میلیون ها نفر به طور همزمان از سایت بازدید می کنند. . آنها به مطلوب مربوط خواهند شد.

اکثر وب سایت های بزرگ مانند رسانه های خبری اصلی و پلت فرم های رسانه های اجتماعی از سرورهای با ظرفیت بالا با سرورهای پشتیبان استفاده می کنند. بنابراین بعید است سرورهای این سایت ها برای مدتی از کار بیفتند.

DDoS و DoS؛ از تصادف تا حمله

کمپین DDoS

وقتی صحبت از آنلاین شدن به میان می آید، DoS خود یک رویداد اجتناب ناپذیر است. با این حال، یک DoS که به طور تصادفی اتفاق می افتد بسیار متفاوت از یک حمله DoS یا DDoS است.

انجام یک حمله DoS یا DDoS اغلب توسط بسیاری از مجرمان سایبری به عنوان راه حلی برای خرابکاری یا تروریسم سایبری استفاده می شود. با این حال، بر خلاف سایر حملات سایبری، حملات DoS برای انجام به دانش فنی زیادی نیاز ندارند.

تفاوت بین حملات DoS و DDoS منبع ترافیک جعلی است. با حمله DoS، مجرم ترافیک جعلی و سریع را از یک مکان به وب سایت مورد نظر یا پلت فرم آنلاین ارسال می کند. انجام این حملات آسان تر است، اما شناسایی و مسدود کردن به موقع آنها برای جلوگیری از خرابی سرور کار دشواری نیست.

علاوه بر این، حملات DoS نسبتاً کم شدت هستند و اجرای آن زمان می برد. از سوی دیگر، حملات DDoS تمام معایب حملات DoS را جبران می کند. پیش‌بینی و مسدود کردن حملات DDoS بسیار دشوارتر است، زیرا در صورت توزیع، تشخیص چنین حملاتی توسط سیستم‌های امنیتی زمان زیادی طول خواهد کشید.

گاهی اوقات سیستم امنیتی وب سایت نمی تواند الگوی حمله را به موقع تشخیص دهد. DDoS می تواند ترافیک بسیار بیشتری را به صفحه فرود منتقل کند و وب سایت را تقریباً فوراً از دسترس و غیرقابل دسترس می کند.

این دو روش هنوز یک مشکل بزرگ هستند

هک کردن

به دلیل ماهیت ساده این نوع حمله، ممکن است به نظر برسد که سایت‌های بزرگ از قبل راه‌حل‌های امنیتی دارند و تنها سایت‌های کوچک در معرض خطر قرار می‌گیرند. اما این تصویر اشتباه است و در واقع انواع مختلفی از حملات DDoS وجود دارد.

مقاله مرتبط:

اولین حمله مستند DoS در فوریه 2000 بود. حمله ای که در آن یک هکر 15 ساله کانادایی موفق شد چندین سایت تجارت الکترونیک مانند آمازون و eBay را تعطیل کند.

طبق گزارش‌ها، آمازون در اوایل سال 2020 یک حمله DDoS را شناسایی و متوقف کرد. حرکت این حمله 2.3 ترابایت بر ثانیه بود. این ترافیک بیش از یک تریلیون بیت در ثانیه را نشان می دهد که رکورد قبلی DDoSS 1.7 ترابایت در ثانیه را شکست. رکورد 1.7 ترابیت بر ثانیه مربوط به حمله DDoS به GitHub در سال 2018 است.

این نوع حملات از بین نمی روند

اینترنت با معرفی 5G سریعتر شده است. این شرایط، همراه با رشد مهارت های اینترنت و کامپیوتر و در دسترس بودن تجهیزات راه دور مانند سرورها و دستگاه های مرتبط با اینترنت اشیا، احتمال حملات DDoS را بیشتر می کند.

تنها راه برای جلوگیری از حملات DDoS، شناسایی زودهنگام آن، قبل از بارگذاری بیش از حد سرورها است. همچنین می توان از این روش ها برای تشخیص دقیق تر حرکت انسان و کاذب استفاده کرد.

نظر شما در مورد حملات DoS و DDoS چیست؟

[ad_2]

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel