Project Relate، گوگول اپلیکیشن تسهیل کننده ارتباط بین افراد مبتلا به اختلالات گفتاری – Zomit


افراد مبتلا به اختلالات گفتاری مدت‌هاست که سعی کرده‌اند نه تنها توسط دیگران، بلکه توسط فناوری‌های مبتنی بر گفتار نیز شنیده و درک شوند. تاکنون چندین شرکت تلاش کرده اند تا خدماتی را برای بهبود وضعیت کاربری این افراد ارائه دهند، اما اکثر آنها هنوز پروژه را تکمیل نکرده اند. در همین حال، گوگل در تلاش است تا بر این مشکل غلبه کند و کاربرانی را که مشکل گفتار دارند به خوبی از اپلیکیشن های صوتی استفاده کنند. اخیرا گزارشی از این شرکت منتشر شده است که نشان از گام بعدی در این زمینه دارد.

به گزارش زد نت، روز سه شنبه گوگل اعلام کرد که به دنبال انگلیسی زبانان است تا اپلیکیشن جدیدی را بر اساس یادگیری ماشینی خود آزمایش کنند. هدف این اپلیکیشن کمک به افراد مبتلا به اختلالات گفتاری برای برقراری ارتباط است. Project Relate دارای قابلیت کلمه به کلمه، کلمه به کلمه و دستیار صوتی است.

در سال 2018، محققان گوگل با تکیه بر سال ها تحقیق انجام شده توسط تیم های گفتار و تحقیقات این شرکت، کار روی Project Relate را آغاز کردند. برای بهبود این برنامه، گوگل اکنون به دنبال “آزمایش کنندگان مورد اعتماد” در ایالات متحده، کانادا، استرالیا و نیوزیلند است. از این افراد خواسته می‌شود مجموعه‌ای از عبارات را ضبط کنند تا برنامه بتواند الگوهای گفتار منحصربه‌فرد شما را بهتر درک کند.

برای گوش دادن یک ویژگی گفتار به متن درون برنامه ای که می تواند برای ارسال پیام متنی یا چت با شخصی که صفحه را می خواند استفاده شود. برای تکرار از فناوری گفتار به گفتار استفاده می کند. به لطف این ویژگی، گفتار ورودی به خروجی ای تبدیل می شود که درک آن برای گیرندگان آسان تر است. در همین حال، ویژگی Google Assistant به اپلیکیشن اضافه شده است تا به کاربران در انجام کارهای روزانه کمک کند.

مقاله مرتبط:

گوگل روز سه شنبه این اپلیکیشن را همراه با پروژه های دیگری از جمله استفاده از هوش مصنوعی برای پیشبرد غربالگری سرطان سینه و ابتکاری برای توسعه یک سیستم پیش بینی سیل در اختیار خبرنگاران قرار داد.

آیا فکر می کنید همراهان زومیت می توانند به افراد مبتلا به اختلالات گفتاری کمک کنند تا با Project Relate ارتباط موثرتری داشته باشند؟


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم